Archiv

MEZZOCHORI 2020

12. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů

Lukáš Vasilek

Zuzana Kadlčíková Pirnerová

Lukáš Holec

Pátek 6.11.

Zahajovací koncert

Společný ateliér – dělený

Sobota 7.11.

Vystoupení nesoutěžní kategorie

Vystoupení soutěžní kategorie

Společný ateliér

Slavnostní závěrečný koncert

Neděle 8.11.

Vyhlášení výsledků

Rozborový seminář s odbornou porotou

Workshopy pro sboristy

Eduard Douša: Cantamus, hymna středoškolských pěveckých sborů

Ennio Morricone – bude upřesněno

Mezzochori-banner

MEZZOCHORI 2019

11. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů

8.-10.11.2019, Hradec Králové

Jiří Skopal ml. – přeseda poroty

Alena Tichá

Natalia Chirilenco

Jan Kučera

Robin Tyson

Pátek 8.11. 2019​

 

17:00 Přehlídka nesoutěžní kategorie II, Městská hudební síň

Alejsbor, Gymnázium Nad Alejí, Praha 6
Pěvecký sbor Jiráskova gymnázia, Náchod
Proměny, ZUŠ Svitavy
Tutti Pazzi, Gymnázium Lovosice
Unique Rokycany, Gymnázium a SOŠ Rokycany

19:00 Zahajovací koncert, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Gentlemen Singers
Smíšený komorní sbor Ateneo Univerzity Palackého a hosté
Sborový ateliér Mezzochori 2019 – všechny zúčastněné sbory

Sobota 9.11. 2019​

11:00 Přehlídka soutěžní kategorie I, část 1., Filharmonie Hradec Králové

Harmonie Ladies, ZŠ Školní, Velké Meziříčí
Pueri gaudentes – mužská část, ZUŠ Šimáčkova, Praha 7
Sušický dětský sbor, ZUŠ Sušice 
Re-canto, ZUŠ Vyškov 
Armonia, ZUŠ Rokycany

11:00 Přehlídka soutěžní kategorie I, část 2., Filharmonie Hradec Králové

Pěvecký sbor Gymnázia Havířov
Gybon, Gymnázium Boženy Němcové a Hudební mládež Hradec Králové 
Puellae et pueri, Beskydské divadlo, Nový Jičín
Artep, Gymnázium a obchodní akademie, Orlová
Besharmonie, Gymnázium Nad Kavalírkou, Praha

17:00 Závěrečný koncert s vyhlášením výsledků, Filharmonie Hradec Králové

Královéhradecký dětský sbor JITRO
Sborový ateliér Mezzochori 2019 – všechny zúčastněné sbory

Eduard Douša: Cantamus, hymna středoškolských pěveckých sborů

tradicionál, arr. Phillip Keveren: Ancient Words with Amazing Grace

Jindřich Brabec, Petr Rada, arr. Luboš Hána: Modlitba pro Martu

Mezzochori

OPAVA CANTAT 2018

10. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů​

8.-11.11.2018, Opava

Marek Vorlíček – předseda poroty

Jurij Galatenko

Lucie Gregorovič Fárová

Miloslava Vítková

Tadeusz Eckert

Pátek 9. 11.

14:00 Přehlídka nesoutěžní kategorie II, aula SŠPU Opava

N.T.C. Gymnázium Rumburk
Gymnázium Luďka Pika Plzeň
Amabile, SOŠPg Nová Paka
Harmonie Ladies, ZŠ Školní, Velké Meziříčí

19:30 Zahajovací koncert, kostel sv. Hedviky

ARTEP Orlová

Sobota 10. 11.

10:30 Přehlídka soutěžní kategorie I, aula SŠPU Opava

PSG Velké Meziříčí (nesoutěžní vystoupení kat. II.)
Re-canto, ZUŠ Vyškov
Choir van GOH, G Olgy Havlové
PS Gymnázia Strakonice, G Strakonice
Palora, G Jana Opletala, Litovel
Pueri gaudentes (mužská), ZUŠ Šimáčkova Praha
SMoG Podkrušnohorské gymnázium, Most
SPS Konzervatoře Kroměříž
Harmonie, ZŠ Školní, Velké Meziříčí
Besharmonie, G Nad Kavalírkou, Praha
Pěvecký sbor Gymnázia Havířov

19:30 Závěrečný koncert, dvorana zámku Hradec nad Moravicí

Eduard Douša: Cantamus, hymna středoškolských pěveckých sborů

Vavrilov, arr. Oscar Grau: Ave Maria

John Rutter: Look at the World

I. kategorie – dívčí sbory

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Palora
Gymnázium Jana Opletala, Litovel, Marcela Barvířová

Choir van GOH 
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava, Olga Blažková, Lukáš Marek

 

I. kategorie – mužské sbory

ZLATÉ PÁSMO

Pueri gaudentes
ZUŠ Šimáčkova, Praha, Libor Sládek
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za interpretaci povinné skladby v úpravě Luboše Hány Směs písní Josefa Kainara.

 

I. kategorie – smíšené sbory

ZLATÉ PÁSMO

Smíšený pěvecký sbor Konzervatoře Kroměříž
Konzervatoř Kroměříž, Lenka Polášková
Sbor získal cenu absolutní vítěz přehlídky.

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice
Gymnázium Strakonice, Marcela Miková 
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za kultivovaný kompaktní zvuk sboru.

Besharmonie
Gymnázium Nad Kavalírkou, Praha, Libor Sládek

Pěvecký sbor Gymnázia Havířov
Gymnázium Havířov – město, Sylva Mokrošová
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty a autora za interpretaci povinné skladby Jana Nowaka V hoře pěkná jedlica.

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Harmonie 
ZŠ Školní Velké Meziříčí, sbormistryně Olga Ubrová, Andrea Svobodová

Re-canto
ZUŠ Vyškov, Aleš Musil

SMoG
Podkrušnohorské gymnázium Most, Dana Řepová

 

II. kategorie

Amabile
SOŠPg, Nová Paka, Alena Matějovská
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za zvukově vyrovnaný vícehlas a mimořádně povedenou interpretaci písně Justina Biebera Love Yourself.

Harmonie Ladies
ZŠ Školní, Velké Meziříčí, Olga Ubrová, Andrea Svobodová 
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za kultivovaný hlasový projev, výraz, práci s detaily a celkovou zralost koncertního vystoupení.

N.T.C.
Gymnázium Rumburk, Michal Jániš
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za radostné a energie plné vystoupení.

Pěvecký sbor Gymnázia Luďka Pika
Gymnázium Luďka Pika Plzeň, Miriam Sudková
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za zajímavou dramaturgii vystoupení.
Klára Gaierová získává zvláštní cenu poroty za citlivý klavírní doprovod.

Pěvecký sbor Gymnázia Velké Meziříčí
Gymnázium Velké Meziříčí, Markéta Rosová Prudíková
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za zvukovou barevnost zvláště mužských hlasů a mimořádně povedenou interpretaci tradicionálu Aya ngena.

OPAVA CANTAT 2017

9. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů​

9.-12.11.2017, Opava

Josef Surovík – předseda poroty

Josef Baierl

Tomáš Židek

Eliška Hrubá Toperczerová

Alla Sheiko

Pátek 10. 11. 2017

 

14:00 Přehlídka nesoutěžní kategorie II, aula SŠPU Opava

Šnabes, Praha
PS Gymnázia Strakonice
Harmonie, Velké Meziříčí
PS Jiráskova gymnázia Náchod
Pueri gaudentes, Praha
Re-canto, Vyškov
Punkt, Praha

 

19:30 Zahajovací koncert; kostel sv. Hedviky

GYBON, Hradec Králové

 

Sobota 11. 11. 2017

 

10:30 Přehlídka soutěžní kategorie I, aula SŠPU Opava

Basové G, Valašské Meziříčí
Artep, Orlová
Harmonie Ladies, Velké Meziříčí
Unique Rokycany
Collegium Iuvenum, Český Těšín
Armonia Rokycany

19:30 Závěrečný koncert, dvorana zámku Hradec nad Moravicí

Eduard Douša: Cantamus, hymna středoškolských pěveckých sborů

J. E. Moore: An Irish Blessing

Z. Lukáš: Písně z Plzeňska

I. kategorie – dívčí sbory

 

ZLATÉ PÁSMO

Artep

Gymnázium a Obchodní akademie Orlová, Petra Rašíková

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty a autora za provedení povinné skladby

Sbor získal cenu absolutní vítěz přehlídky.

Sbor získal 25,4 bodů.

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Harmonie Ladies

ZŠ Školní Velké Meziříčí, sbormistryně Olga Ubrová, Andrea Svobodová

Sbor získal 19,4 bodů.

 

I. kategorie – smíšené sbory

 

ZLATÉ PÁSMO

Armonia

ZUŠ Rokycany, sbormistryně Alena Vimrová

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za interpretaci skladby Worthy To Be Praised

Sbor získal 25,0 bodů.

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Studentský sbor Collegium Iuvenum

Gymnázium Český Těšín, Leszek Kalina

Sbor získal 23,6 bodů.

 

Basové G

Gymnázium Fr. Palackého Valašské Meziříčí, Jana Krcháková

Sbor získal 21,4 bodů.

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Unique Rokycany

Gymnázium Rokycany, sbormistryně Vladana Poláčková

Sbor získal 19,4 bodů.

 

Legenda: 30–25 zlaté pásmo, 24,9–20 stříbrné pásmo, 19,9–15 bronzové pásmo.

 

II. kategorie

 

Šnabes

Gymnázium Kavalírka, Praha 5, Libor Sládek

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za interpretaci skladby Petrov v úpravě Jiřího Mrázka

 

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice

Gymnázium Strakonice, Marcela Miková

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za muzikální projev

 

Harmonie

ZŠ Školní Velké Meziříčí, sbormistryně Olga Ubrová, Andrea Svobodová

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za zajímavou interpretaci skladby Total Praise Richarda Smallwooda

 

Pěvecký sbor Jiráskova gymnázia v Náchodě

Jiráskovo gymnázium, Náchod, Vlastimil Čejp

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za dramaturgii vystoupení

 

Pueri gaudentes

Základní umělecká škola, Praha 7, Libor Sládek

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za interpretaci skladby Měl jsem já panenku Emila Hradeckého

 

Re-canto Vyškov

Základní umělecká škola Vyškov, Aleš Musil

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za stylovou diferenciaci

 

Punkt

Pražská konzervatoř, Alena Jelínková

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za originální a kreativní projev,

zvláštní cena poroty za citlivou interpretaci výběru z cyklu Keď ma srdce bolí,

zvláštní cena poroty za tvůrčí provedení skladby Punktová Aleny Jelínkové

OPAVA CANTAT 2016

8. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů​

24.-27.11.2016, Opava

Michal Vajda – předseda poroty

Michal Hájek

Jiří Slovík

Čeněk Svoboda

Michael Grohotolsky

Pátek 25. 11. 2016

14:00 Přehlídka nesoutěžní kategorie II, aula SŠPU Opava

N. T. C. Gymnázia Rumburk
PS Gymnázia, Velké Meziříčí
PS Gymnázia O. Havlové Ostrava
PS Církevního gymnázia Německého řádu
Unique, Rokycany
Dívčí pěvecký sbor SPgŠ a OA, Beroun

 

19:30 Zahajovací koncert; kostel sv. Hedviky

Akademický pěvecký sbor VŠB-TUO

 

Sobota 26. 11. 2016

10:00 Přehlídka soutěžní kategorie I, aula SŠPU Opava

PS Gymnázia Strakonice
Armonia Rokycany
PS Stojanova gymnázia Velehrad
Pueri gaudentes, Praha
Puellae et pueri, Nový Jičín
PS Gymnázia Havířov
SMoG, Podkrušnohorské gymnázium Most
Gybon, Gymnázium B. Němcové, Hradec Králové
Harmonie, Velké Meziříčí

 

19:30 Závěrečný koncert, zámek Hradec nad Moravicí

J. E. Moore: Spirit of God

Bedřich Smetana: Proč bychom se netěšili z opery Prodaná nevěsta

Svatováclavský chorál

I. kategorie – SMÍŠENÉ SBORY

ZLATÉ PÁSMO

Gybon
Gymnázium Boženy Němcové, Hradec Králové, sbormistr Jaromír Schejbal
Sbor získal cenu absolutní vítěz přehlídky.
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za nejlepší provedení povinné skladby.

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Armonia
ZUŠ Rokycany, sbormistryně Alena Vimrová

Puellae at Pueri
RO.NA.TA., z.s., Nový Jičín, sbormistr Karel Dostál

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice
Gymnázium Strakonice, sbormistryně Marcela Miková
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za dramaturgii soutěžního vystoupení.

Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad
Stojanovo gymnázium Velehrad, sbormistr Filip Macek

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Havířov
Gymnázium Havířov – Město, sbormistryně Sylva Mokrošová

Harmonie
ZŠ Školní Velké Meziříčí, sbormistryně Olga Ubrová, Andrea Svobodová

SMoG
Podkrušnohorské gymnázium Most, sbormistryně Dana Řepová
Klavíristovi Martinu Ruferovi byla udělena zvláštní cena poroty za klavírní doprovod.

 

I. kategorie – MUŽSKÉ SBORY

ZLATÉ PÁSMO

Pueri gaudentes
ZUŠ Šimáčkova, Praha 7, sbormistr Libor Sládek
Sbormistrovi Liboru Sládkovi byla udělena zvláštní cena poroty za příkladnou práci s mužským sborem.

 

II. kategorie

N. T. C.
Gymnázium Rumburk, Kateřina Müllerová
Sbormistryni Kateřině Müllerové byla udělena zvláštní cena poroty za dirigentský výkon.
Klavíristce Tereze Rauch byla udělena zvláštní cena poroty za citlivý klavírní doprovod.

Pěvecký sbor Gymnázia Velké Meziříčí
Gymnázium Velké Meziříčí, sbormistryně Markéta Rosová Prudíková
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za citlivé provedení sól.

Pěvecký sbor Gymnázia Olgy Havlové
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava, sbormistři Lukáš Marek a Olga Blažková
Sbormistrovi Lukáši Markovi byla udělena zvláštní cena poroty za slibnou práci pro sbor.

Pěvecký sbor Církevního gymnázia Německého řádu
Církevní gymnázium Německého řádu Olomouc, Veronika Rajtr Pavlová
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za dramaturgii vystoupení.

Unique Rokycany
Gymnázium Rokycany, sbormistryně Vladana Poláčková
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za unikátní sborový projev.

Dívčí pěvecký sbor SPgŠ a OA Beroun
SPgŠ a OA Beroun, sbormistryně Martina Hanslová
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za citlivé užití doprovodných nástrojů.

OPAVA CANTAT 2015

7. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů​

19.-22.11.2015, Opava

Jurij Galatenko – předseda poroty

Jaroslav Brych

Milan Motl

Lenka Polášková

Nanny ter Wiel

 

Pátek 20. 11. 2015

 

14:00 Přehlídka soutěžní kategorie I; Kulturní dům Na Rybníčku

Palora GJO Litovel

Hudební sdružení Gymnázia Jihlava

Canzonetta Gymnázium Teplice

PS Gymnázium Havířov

Mazlíci GT, Gymnázium Teplice

 

20:00 Zahajovací koncert, kostel sv. Hedviky

Puellae et Pueri Nový Jičín

 

Sobota 21. 11. 2015

 

10:00 Přehlídka nesoutěžní kategorie II, Kulturní dům Na Rybníčku

Dívčí pěvecký sbor SPgŠ a OA Beroun

Pěvecký sbor Gymnázia Rokycany

Sbor Gymnázia Luďka Pika Plzeň

PS Církevního gymnázia Německého řádu, Olomouc

Harmonie, Velké Meziříčí

SMoG, Podkrušnohorské gymnázium Most

Syrinx, Gymnázium Frýdlant n. Ostravicí

Musica viva, Jiráskovo gymnázium Náchod

Pěvecký sbor Gymnázia Jakuba Škody, Přerov

 

20:00 Závěrečný koncert, Kulturní dům Dolní Benešov

J. G. Stephens: Hodie Christus natus est

spirituál, arr. J. Althouse: Kumbaya

tradicionál: Noel nouvelet

I. kategorie – SMÍŠENÉ SBORY

ZLATÉ PÁSMO

Canzonetta
Gymnázium Teplice, Květuše Martínková
Sbor získal 94,2 bodu.
Sboru byla udělena zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby.
Sbor získal cenu absolutní vítěz přehlídky.

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Hudební sdružení Gymnázia Jihlava
Gymnázium Jihlava, Dagmar Němečková
Sbor získal 90 bodů.
Sbormistryni Dagmar Němečkové byla udělena zvláštní cena za inspirativní dirigentský projev.

Pěvecký sbor Gymnázia Havířov
Gymnázium Havířov, Sylva Mokrošová
Sbor získal 81 bodů.

I. kategorie – DÍVČÍ SBORY

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Palora
Gymnázium Jana Opletala, Litovel, Marcela Barvířová
Sbor získal 83,2 bodu. 

II. kategorie

Mazlíci GT
Gymnázium Teplice, M. Pavlis, R. Sedláček, P. Sedláková
Sboru byla udělena zvláštní cena za kultivovaný hlasový projev.

Dívčí pěvecký sbor SPgŠ a OA Beroun
SPgŠ a OA Beroun, Martina Hanslová
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení dudácké písně.

PS Gymnázia Rokycany – Unique Rokycany
Gymnázium Rokycany, Vladana Poláčková
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení lidové písně Mám já v Hodslavicách galánku.

Pěvecký sbor Gymnázia Luďka Pika Plzeň
Gymnázium Luďka Pika Plzeň, Miriam Sudková
Sboru byla udělena zvláštní cena za hlasovou kulturu, interpretaci a výraz.
Klavíristce Kláře Gaierové byla udělena zvláštní cena za citlivý klavírní doprovod.

Harmonie
ZŠ Školní, Velké Meziříčí, Olga Ubrová, Andrea Svobodová 
Sboru byla udělena zvláštní cena za dramatizaci a sympatický projev.

Sbor Církevního gymnázia Německého řádu
Církevní gymnázium Německého řádu, Olomouc, Veronika Rajtr Pavlová
Sboru byla udělena zvláštní cena za scénické ztvárnění programu.

SMoG
Podkrušnohorské gymnázium, Most, Dana Řepová
Sboru byla udělena zvláštní cena za citlivý kontakt se sbormistryní.

Syrinx
Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, Jan Lukša
Sboru byla udělena zvláštní cena za dobrý hlasový potenciál.

Musica viva
Jiráskovo gymnázium Náchod, Věra Vlčková
Sboru byla udělena zvláštní cena za sympatický projev mladých interpretů.

Pěvecký sbor Gymnázia Jakuba Škody
Gymnázium Jakuba Škody, Přerov, Věra Oščádalová
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení afrického spirituálu Sansa Kroma.

OPAVA CANTAT 2014

6. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů​

13.-16.11.2014, Opava

Tatiana Švajková (SK) — předseda poroty
Katarína Duchoňová
Roman Michálek
Jiří Slovík
Marek Valášek

Pátek 14. 11. dopoledne výchovné koncerty
14.00 přehlídková vystoupení kategorie II., 
Kulturní dům Na Rybníčku
20.00 zahajovací koncert – Besharmonie Praha a Luscinia Opava, kostel sv. Hedviky

Sobota 15. 11. 10.00 soutěžní program – kategorie I., Kulturní dům Na Rybníčku
20.00 závěrečný koncert, Kulturní dům Dolní Benešov

Antonín Dvořák: Mše D dur – Gloria

I. kategorie – SMÍŠENÉ SBORY

ZLATÉ PÁSMO

Puellae et Pueri
Středoškolský pěvecký sbor Nový Jičín, Karel Dostál
Sboru byla udělena zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby.
Sbor získal cenu absolutní vítěz přehlídky.

Da capissimo
Základní umělecká škola Rokycany, Alena Vimrová
Sboru byla udělena zvláštní cena za kulturu hlasového projevu.

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice
Gymnázium Strakonice, Marcela Miková
Sboru byla udělena zvláštní cena za dramaturgii soutěžního vystoupení.

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Divertimento
Gymnázium Botičská, Praha 2, Tomáš Klima

Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Orlová
Gymnázium a Obchodní akademie Orlová, Petra Rašíková

Smíšený pěvecký sbor Ave
Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži, Jakub Macek

BRONZOVÉ PÁSMO

Pěvecký sbor Gymnázia Havířov
Gymnázium Havířov, Sylva Mokrošová 

I. kategorie – MUŽSKÉ SBORY

ZLATÉ PÁSMO

Pueri gaudentes 
Základní umělecká škola Šimáčkova16, Praha, Libor Sládek
Sboru bylo uděleno zlaté pásmo cum laude.

Concentus ludibundus
Klub přátel chlapeckého sboru Páni kluci, Litoměřice, Václav Hanč 
Sboru byla udělena zvláštní cena za kultivovaný hlasový projev. 
Sboru byla udělena zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby.

II. kategorie

Pěvecký sbor Syrinx
Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, Jan Lukša
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení skladby My Immortal.

Pěvecký sbor Gymnázia Rokycany
Gymnázium Rokycany, Vladana Poláčková
Sboru byla udělena zvláštní cena za stylové provedení skladby Forget you.

Alejsbor
Gymnázium Nad Alejí, Praha 6, Helena Brdičková
Sboru byla udělena zvláštní cena za dramaturgii přehlídkového vystoupení.

Vocalissimo
Gymnázium Jana Keplera, Praha, Petr Stratil
Sboru byla udělena zvláštní cena za sólo a stylovou interpretaci spirituálu Go Down, Moses.

Harmonie
ZŠ Školní, Velké Meziříčí, Olga Ubrová, Andrea Svobodová 
Sboru byla udělena zvláštní cena za popularizaci sborového zpěvu a nápadité pohybové ztvárnění muzikálového pásma.

Pěvecký sbor Gymnázia Jakuba Škody
Gymnázium Jakuba Škody, Přerov, Kateřina Galatenko
Sboru byla udělena zvláštní cena za příkladnou dramaturgii přehlídkového vystoupení.
Kateřině Galatenko byla udělena zvláštní cena za dirigentský výkon.  

OPAVA CANTAT 2013

5. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů​

14.-17.11.2013, Opava

Nenad Firšt (SLO) — předseda poroty
Janka Rychlá (SK)
Natalia Chirilenco
Stanislav Pecháček
Jan Bernátek 

pátek 15. 11.
14.00 přehlídková a soutěžní (obsazení dívčí a mužské) vystoupení v prostorách Sněmovního sálu minoritského kláštera v Opavě
20.00 zahajovací koncert v kostele sv. Václava v Opavě, vystoupí všechny sbory

sobota 16. 11.
10.15 soutěžní (smíšené) vystoupení v prostorách Sněmovního sálu minoritského kláštera v Opavě
19.30 závěrečný koncert oceněných sborů, společné ateliérové skladby v Kulturním domě Na Rybníčku

Carl Orff: Carmina burana – část 1, 2, 10

I. kategorie – SMÍŠENÉ SBORY

ZLATÉ PÁSMO

Besharmonie 
Gymnázium Nad Kavalírkou 1, Praha 5, Libor Sládek
Sboru byla udělena zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby.
Sbor získal cenu absolutní vítěz přehlídky, a byl proto pozván na Mezinárodní festival pěveckých sborů mládeže v Celje (Slovinsko) 2015.

Studentský sbor Collegium iuvenum
Gymnázium Český Těšín, Leszek Kalina
Sboru byla udělena zvláštní cena za náročnou dramaturgii soutěžního programu.

Sušický dětský sbor
Základní umělecká škola Sušice, Josef Baierl, Andrea Sušilová
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení lidové písně v úpravě Milana Uherka Voda, voda.

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Garrendo
Gymnázium Frenštát pod Radhoštěm, I. Klvaňová a P. V. Michna
Petr Václav Michna získal zvláštní cenu poroty za úpravu Moravské lidové písně Aj, tam na dolince.

Song
Masarykovo gymnázium Vsetín, Helena Kaločová
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení středověké španělské písně.

Canzonetta
Gymnázium Teplice, Květuše Martínková

Da capissimo
Základní umělecká škola Rokycany, Alena Vimrová

Divertimento
Gymnázium Botičská, Praha 2, Tomáš Klima
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení polyfonní skladby.

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice
Gymnázium Strakonice, Marcela Miková

Basové G
Gymnázium Fr. Palackého Valašské Meziříčí, Jana Krcháková

BRONZOVÉ PÁSMO

N.T.C.
Gymnázium Rumburk, Jana Honců

 

I. kategorie – MUŽSKÉ SBORY

ZLATÉ PÁSMO

Chlapi Sušického dětského sboru
Základní umělecká škola Sušice, Josef Baierl, Andrea Sušilová
Kristýná Prančlová získala zvláštní cenu poroty za výbornou uměleckou spolupráci se sborem.

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Pueri gaudentes 
Základní umělecká škola Šimáčkova16, Praha, Libor Sládek
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení povinné skladby.

 

I. kategorie – DÍVČÍ SBORY

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Palora
Gymnázium Jana Opletala, Litovel, Marcela Barvířová

II. kategorie

Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Orlová
Gymnázium a Obchodní akademie Orlová, Petra Rašíková
Sboru byla udělena zvláštní cena za příkladnou uměleckou práci s pěveckým sborem.

Pěvecký sbor Gymnázia Rokycany
Gymnázium Rokycany, Vladana Poláčková
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení skladby Praise His Holy Name.

Squadra risonante
Biskupské gymnázium B. Balbína Hradec Králové, Matěj Ondřej Havel, A. Beňová
Matěj Ondřej Havel získlal zvláštní cenu poroty za dirigentský výkon.

OPAVA CANTAT 2012

4. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů​

15.-18.11.2012, Opava

Jiří Štrunc – předseda poroty 
Zuzana Pirnerová
Luboš Hána
Josef Surovík
Waldemar Galazka (PL)

Pátek 16. 11. 

výchovné koncerty
15:00–17:00 soutěžní program – kategorie I., Sněmovní sál minoritského kláštera
20:00 zahajovací koncert, kostel sv. Václava
SPS Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži

Sobota 17. 11.

10:15–13:15 přehlídkový program – kategorie II., Sněmovní sál minoritského kláštera
18:30 závěrečný koncert oceněných sborů, Kulturní dům Dolní Benešov

G.F.Händel: Mesiáš – část Hallelujah

A. Vivaldi: Gloria – část Gloria

I. kategorie – smíšené sbory

ZLATÉ PÁSMO
Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Orlová
Gymnázium a SOŠ Orlová, Petra Rašíková
Sbor získal cenu absolutní vítěz přehlídky

STŘÍBRNÉ PÁSMO
Komorní pěvecký sbor Gymnázia Orlová
Gymnázium a SOŠ Orlová, Petra Rašíková

BRONZOVÉ PÁSMO
SPS Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě
Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Daniela Zuková

Hudební sdružení Gymnázia Jihlava
Gymnázium Jihlava, Dagmar Němečková

BEZ UDĚLENÍ PÁSMA
Besharmonie
Gymnázium Nad Kavalírkou 1, Praha 5, Libor Sládek
Sboru byla udělena zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby
Pozn. Sbor byl diskvalifikován za opětovné porušení propozic.

 

I. kategorie – mužské sbory

STŘÍBRNÉ PÁSMO
Mužský sbor Sušice
ZUŠ Sušice, Josef Baierl, Jan Pelech, Andrea Sušilová

II. kategorie – nesoutěžní

Amabile
Gymnázium a SPgŠ Nová Paka, Alena Matějovská
Sbor získal zvláštní cenu poroty za interpretaci lidové písně Ej, děvča orešanské

Canzonetta
Gymnázium Teplice, Květuše Martínková, Tereza Záhorcová
Sbor získal zvláštní cenu poroty za strhující a neotřelé provedení skladby Que bueno

Garrendo
Gymnázium Frenštát pod Radhoštěm, I. Klvaňová a P. V. Michna
Sbor získal zvláštní cenu poroty za provedení lidové písně Při Havraním mostku

N.T.C.
Gymnázium Rumburk, Jana Honců
Sbor získal zvláštní cenu poroty za sympatický a muzikální projev

Páni kluci Litoměřice
ZUŠ Litoměřice, Václav Hanč
Sbor získal zvláštní cenu poroty za kultivovaný hlasový projev

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice
Gymnázium Strakonice, Marcela Miková
Sbor získal zvláštní cenu poroty za příkladnou práci s mládežnickým sborem

Pueri gaudentes – mužská část
ZUŠ Šimáčkova16, Praha, Libor Sládek
Sbor získal zvláštní cenu poroty za dramaturgii.
Zvláštní cena poroty byla udělena Liboru Sládkovi za vynikající sbormistrovský výkon

Smíšený pěvecký sbor Kos
Pedagogická škola Litomyšl, Milan Motl
Sbor získal zvláštní cenu poroty za kompaktní zvuk sboru

Smíšený sbor Sušice
ZUŠ Sušice, Josef Baierl, Jan Pelech, Andrea Sušilová
Sbor získal zvláštní cenu poroty za nakažlivé šíření radosti ze sborového zpěvu
Zvláštní cena poroty byla udělena za klavírní doprovod pro Marii Maškovou
Zvláštní cena poroty byla udělena Josefu Baierlovi a jeho kolegům za příkladnou práci s mládežnickým sborem

Komorní smíšený pěvecký sbor Voices Gymnázia Karviná
Gymnázium Karviná, Daniela Zuková

OPAVA CANTAT 2011

3. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů​

24.-27.11.2011, Opava

Štefan Sedlický (SK) – předseda poroty
Markéta Džuneva
Petra Rašíková
Jiří Slovík 
Marek Vorlíček

25. 11. 
výchovné koncerty pro opavské školy

19:00 kostel sv. Václava
zahajovací koncert – Cantica laetitia Zlín, Luscinia Opava

26. 11.

od 10:00 Sněmovní sál minoritského kláštera Opava – přehlídka hodnocená porotou

19:00 koncertní sál zámku v Hradci n. Moravicí – závěrečný koncert 

I. kategorie – dívčí sbory

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO
Da capissimo

ZUŠ Rokycany, Alena Vimrová

BRONZOVÉ PÁSMO
Karlovarský dívčí sbor

SPgŠ, Gymnázium a VOŠ  K. Vary, Lada Duspivová

 

I. kategorie – smíšené sbory

 

ZLATÉ PÁSMO
Smíšený pěvecký sbor Konzervatoře P. J. Vejvanovského,
 
Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž, Lenka Polášková
Sbor získal cenu absolutní vítěz

Basové G 
Gymnázium F. Palackého Valašské Meziříčí, Jana Krcháková
Sbor získal zvláštní cenu poroty za hlasovou kulturu

 

Besharmonie
Praha, Libor Sládek
Libor Sládek získal zvláštní cenu poroty za hudebně inspirativní přístup

 

Garrendo
Gymnázium Frenštát pod Radhoštěm, I. Klvaňová a P. V. Michna
Sbor získal zvláštní cenu poroty za provedení povinné skladby

 

Puellae et Pueri
Gymnázium a SOŠ Nový Jičín (Karel Dostál, Josef Zajíček)

STŘÍBRNÉ PÁSMO
SPS Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Daniela Zuková,

 

Gybon
Gymnázium Hradec Králové, Jaromír Schejbal

Barbastella
Gymnázium Hodonín, Josef Ilčík

 

BRONZOVÉ PÁSMO
Zanoty

Gymnázium Jindřichův Hradec, Květa Pilná

 

II. kategorie

Voices
Gymnázium Karviná, Daniela Zuková

 

PS Gymnázia J. Škody
Gymnázium Jakuba Škody, Přerov, Kateřina Skácelová

 

PS Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí
Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, sbm. Jan Lukša

Madrigal
Gymnázium Kadaň, Hana Ondráčková

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.