NIPOS > Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles zahajuje

Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles zahajuje

První etapa 26. národního festivalu proběhne ve čtvrtek 19. května 2016 od 19 hodin v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Na zahajovacím koncertě vystoupí Bendův komorní orchestr Ústí nad Labem a Emauzský komorní orchestr a sbor z Prahy. Koncert je věnovaný 60. výročí založení Bendova komorního orchestru. 

Letošní ročník Národního festivalu komorních a symfonických těles je rozložen do pěti etap, které se konají mezi květnem a říjnem v různých městech a regionech ČR (Ústí nad Labem, Bučovice – zámek, Letovice – kulturní dům, Stěžery u Hradce Králové – kostel sv. Marka, Boskovice – zámek, Skleník, synagoga a Praha – České muzeum hudby). Zúčastní se ho 10 komorních orchestrů, 2 pěvecké sbory, 2 kvartety, 10-15 flétnových souborů a 1 dechový soubor, což představuje zhruba 316 účinkujících. V rámci festivalu se uskuteční 9 koncertů v 6 městech České republiky.

„Program festivalu je zaměřený zčásti na díla českých klasiků, ale neopomíjí ani soudobé české skladatele a vyzývá je ke spolupráci, „ dodala Soňa Hanzalová z pořadatelské organizace NIPOS. Po každém festivalovém koncertu probíhá rozborový seminář s účinkujícími, jejichž výkony hodnotí odborná rada. Díky této praxi se program festivalu i celý obor komorní a symfonické hudby neustále vyvíjí. 

Koncert pořádá z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury NIPOS, útvar ARTAMA, Asociace neprofesionálních komorních a symfonických těles (ANKST) a Kulturní středisko města Ústí nad Labem.

 

Kontakty pro média: Soňa Hanzalová, NIPOS, obor komorní a symfonická hudba, tel: 221 507 962, email: hanzalova@nipos-mk.cz

Marcela Hančilová, NIPOS, public relations, tel: 773 699 368, email: hancilova@nipos-mk.cz