Mo┼żnosti studia sbormistrovstv├ş na Pedagogick├ę fakult─Ť UK Praha

V├í┼żen├ş a mil├ş kolegov├ę sbormist┼Öi, u─Źitel├ę, varhan├şci,


dovoluji si p┼Öipomenout mo┼żnost vysoko┼íkolsk├ęho studia Sbormistrovstv├ş na Pedagogick├ę fakult─Ť Univerzity Karlovy v Praze. Studijn├ş obor Sbormistrovstv├ş je ur─Źen adept┼»m se z├íjmem o sborov├Ż zp─Ťv ve Va┼íem okol├ş. Je otev┼Öen i pro z├íjemce s ji┼ż jin├Żmi profesn├şmi c├şli jako p┼Ö├şle┼żitost ke vzd─Ťl├ív├ín├ş v t├ęto um─Ťlecko pedagogick├ę specializaci. V┼íem n├ím le┼ż├ş na srdci uchov├ín├ş kulturn├şch tradic na┼íeho n├íroda i budoucnost dal┼í├şch generac├ş. U─Źitel├ę v┼żdy byli a i nad├íle by m─Ťli b├Żt z├írukou zprost┼Öedkov├ív├ín├ş opravdov├Żch hodnot kulturn├şho d─Ťdictv├ş, kter├ę hudba obohacuje o jedine─Źn├ę a nezastupiteln├ę estetick├ę rozm─Ťry. Pros├şm V├ís o┬áspolupr├íci v propagaci i v hled├ín├ş vhodn├Żch uchaze─Ź┼» jak v tomto akademick├ęm roce, tak v┬áletech budouc├şch.


Velice V├ím d─Ťkuji!

Marek Valášek

za katedru HV PedF UK v Praze

 

C├şle a charakteristika studijn├şho oboru Sbormistrovstv├ş


C├şlem studijn├şho oboru Sbormistrovstv├ş (v kombinaci s hudebn├ş v├Żchovou) je p┼Ö├şprava budouc├şch sbormistr┼» pro sbory na Z┼á, S┼á, ZU┼á, ale i pro dal┼í├ş typy sbor┼», chr├ímov├ę nevyj├şmaje.

Povinn├Ż z├íklad studia tvo┼Ö├ş p┼Öedm─Ťty, kter├ę v┼ít─Ťpuj├ş z├íkladn├ş dirigentsk├ę dovednosti (Z├íklady taktovac├ş techniky, ┼ś├şzen├ş sboru – pr├íce s┬ápartiturou, P┼Ö├şprava sbormistrovsk├Żch v├Żkon┼»), rozv├şjej├ş instrument├íln├ş a p─Ťvecko-intona─Źn├ş p┼Öipravenost (Hra sborov├Żch partitur, Hra z┬álistu a korepetice, Sluchov├í anal├Żza, Ans├ímblov├í praxe, Sborov├í praxe), roz┼íi┼Öuj├ş teoreticko-historick├ę znalosti.

V┬ár├ímci povinn─Ť voliteln├Żch p┼Öedm─Ťt┼» si student m┼»┼że volit mezi discipl├şnami zam─Ť┼Öen├Żmi na r┼»zn├ę oblasti sbormistrovsk├ę pr├íce ÔÇô p─Ťveck├ę (Komorn├ş sbor), instrument├íln├ş (Hra na kytaru, na cembalo, na varhany, na elektronick├ę kl├ívesov├ę n├ístroje, ─îty┼Öru─Źn├ş hra, Hra gener├ílbasu), dirigentsk├ę (Z├íklady orchestr├íln├şho dirigov├ín├ş, Sbormistrovsk├ę praktikum) a┬ákompozi─Źn├ş (Z├íklady aran┼żov├ín├ş).


Term├şn pod├ín├ş p┼Öihl├í┼íky: 28. 2. 2011

Talentov├ę p┼Öij├şmac├ş zkou┼íky: 20. 4. 2011 ÔÇô 22. 4. 2011

N├íhradn├ş term├şn talentov├Żch zkou┼íek: 10. 5. 2011 ÔÇô 12. 5. 2011

Po┼żadavky k p┼Öij├şmac├şm zkou┼ík├ím najdete na

https://is.cuni.cz/studium/podprij/index.php?do=detailobor&id_obor=8740&fakulta=11410


V├şce informac├ş o studiu na PedF UK v Praze z├şsk├íte na http://www.pedf.cuni.cz/

Pomozte n├ím zlep┼íit n├í┼í web povolen├şm cookies.