KNIHOVNA > Hudební fond

Hudební fond

Unikátní hudební fond 3 je zaměřený především na notové materiály pro sbory s důrazem na dětské a středoškolské pěvecké sbory a sólový zpěv. Obsahuje více než 6000 hudebnin a přes 15000 jednotlivých skladeb.

Najdete zde koncertantní sborové skladby významných českých autorů 20. a 21. století (Petr Eben, Ilja Hurník, Ctirad Kohoutek, Zdeněk Lukáš, Otmar Mácha, Bohuslav Martinů, Věroslav Neumann, Jiří Teml, Miroslav Raichl ad.) a výběr ze skladeb zahraničních autorů.

Fond také nabízí české, moravské, slovenské i zahraniční lidové písně ve sbírkách v původním provedení či v nejrůznějších, i vícehlasých úpravách, zpěvníky duchovních písní či koled, učebnice hudební výchovy, písničky pro nejmenší zpěváky, nebo populární písně z různých období. Nejstarší notové záznamy pocházejí z druhé poloviny 19. století.

Mezi hudebninami jsou svazky z pozůstalostí Pavla Jurkoviče, Václava Pletky a Ctibora Letošníka. Sbírková činnost notového materiálu pokračuje a je otevřena všem případným dárcům.

Vyhledávání
V katalogu je možné zvolit soubor pro vyhledávání. Lze vyhledávat buď v hudebninách, kdy se po zadání dotazu zobrazí  jednotlivé tituly hudebnin. Nebo lze vyhledávat v rozpise skladeb, kde se zobrazují jak tituly, tak i jednotlivé skladby, které odpovídají zadanému dotazu.

Význam jednotlivých signatur a možnosti půjčování

Opartitury – absenční půjčování

Zzpěvníky, učebnice, písňové sbírky – absenční půjčování

M – hudební časopisy, které obsahují notovou přílohu – absenční půjčování

K – interní notové podklady – pouze na vyžádání u dr. Pirnera

R – nevydané party a partitury – pouze na vyžádání u dr. Pirnera

Samostatné weby NIPOS

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.