NIPOS > Zaměstnankyně kina a dávky SSP

Zaměstnankyně kina a dávky SSP

KAM – poradnaKategorie dotazu: Daň z příjmuZaměstnankyně kina a dávky SSP
Hana Mlynářová Personál zeptal se před 3 měsíce

Pracuji v kině a mám skoro minimální mzdu, proto pobírám příspěvek na bydlení. Bude mi vyplaceno odbytné z důchodového připojištění, tak se chci zeptat, zda se mi vyplacená částka bude počítat do příjmu a jestli to musím hlásit na ÚP?

Hana Mlynářová Personál odpovězeno před 3 měsíce

Dobrý den.
Příjem z odbytného z důchodového připojištění se do rozhodného příjmu pro nárok na dávky SSP započítává, viz. zákon č. 117/1995 O státní sociální podpoře, §5, pís. b, odst. 6.
Rozhodným obdobím, za které se zjišťuje rozhodný příjem, je u příspěvku na bydlení a přídavku na dítě období kalendářního čtvrtletí předcházející kalendářnímu čtvrtletí, na které se nárok na výplatu dávky nebo na dávku SSP uplatňuje.
Příjem z odbytného z důchodového připojištění se započítá do toho čtvrtletí, v němž byl vyplacen.
Takže ano, vyplacené odbytné musíte na Úřadu práce tzv. „přiznat“, jelikož se Vám do příjmu počítá.
S pozdravem
Mgr. Kateřina Vítová
NIPOS

Samostatné weby NIPOS