NIPOS > ZALOŽENÍ SPOLKU A JEHO ZÁPIS DO SPOLKOVÉHO REJSTŘÍKU

ZALOŽENÍ SPOLKU A JEHO ZÁPIS DO SPOLKOVÉHO REJSTŘÍKU

KAM – poradnaKategorie dotazu: OstatníZALOŽENÍ SPOLKU A JEHO ZÁPIS DO SPOLKOVÉHO REJSTŘÍKU
Pavel Farský Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den.
Jsme malý svépomocný spolek, je nás 9 členů. Nyní v lednu se uskutečnila první Členská schůze spolku, ze které máme zápis a prezenční listinu přítomných. Tyto dva dokumenty stačí uschovat nebo je musíme dát na nějaký úřad nebo na soud? Na členské schůzi jsme si zvolili pana předsedu. Děkuji za pomoc.

Pavel Farský Personál odpovězeno před 1 rokem

Dobrý den.
To, co popisujete je ustavující členská schůze Vašeho spolku. Na ní jste spolek teprve založili.  Nyní je potřeba nechat spolek zapsat do rejstříku spolků, aby vznikl.
Zápis se provádí elektronicky na stránkách https://justice.cz/ přes Inteligentní formulář. Formulář vyplníte, opatříte ověřeným podpisem a pošlete rejstříkovému soudu. Ve Vašem případě to bude Krajský soud v Plzni, kontakty naleznete zde: https://or.justice.cz/ias/ui/soudy. Pan předseda je, předpokládám, statutární orgán. Takže se musí do spolkového rejstříku zapsat také. K tomu potřebujete jeho čestné prohlášení, které také opatříte ověřeným podpisem a zašlete soudu spolu s výše uvedeným formulářem a dále ještě přiložíte Vaše stanovy, prezenční listinu z ustavující členské schůze a ještě souhlas vlastníka nemovitosti (bytu či domu atp.), kde bude mít Váš spolek sídlo, vlastník musí souhlasit s tím, že v jeho např. bytě sídlo spolku bude. Svůj souhlas opět musí opatřit ověřeným podpisem. Vše výše uvedené zašlete rejstříkovému soudu a ten Váš nový spolek zapíše do spolkového rejstříku. Případně se mi ještě ozvěte, vysvětlím vše podrobněji a pomohu dokumenty připravit.
S pozdravem
Mgr. Kateřina Vítová, NIPOS

Samostatné weby NIPOS