NIPOS > Může předseda spolku půjčit spolku peníze?

Může předseda spolku půjčit spolku peníze?

KAM – poradnaKategorie dotazu: Financování a legislativa kulturyMůže předseda spolku půjčit spolku peníze?
Andrea Zborníková Personál zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den.

Jsem předseda nově založeného spolku. Chtěl bych spolku půjčit nějaké peníze na činnost, úroky bych nežádal. Šlo by o půjčku tak na rok. Mohu spolku půjčit peníze?

Děkuji.

Andrea Zborníková Personál odpovězeno před 2 měsíce

Dobrý den.
Jako fyzická osoba spolku své osobní peníze půjčit můžete. Nejjednodušším způsobem by bylo sepsat si smlouvu o zápůjčce podle § 2390 a násl. zák.89/2012Sb,. občanského zákoníku a to mezi spolkem a vámi jakožto fyzickou osobou. Vy budete zapůjčitel a spolek vydlužitel, podmínky si ve smlouvě sjednáte, úrok sjednat můžete, ale také nemusíte.
S pozdravem
Mgr. Kateřina Vítová
NIPOS

Samostatné weby NIPOS