Almanach Nahlížení 1987–2019

Štěpán Ondřich a Jakub Hulák při křtu almanachu

V rámci 32. ročníku celostátní dílny středoškolské dramatiky a mladého divadla Nahlížení proběhl v neděli 22. října 2022 křest almanachu Nahlížení 1987–2019: 30 ročníků celostátní dílny středoškolské dramatiky a mladého divadla. Publikaci monumentálního formátu pokřtil dosavadní ředitel Kulturního střediska města Bechyně a čerstvě zvolený starosta Bechyně Štěpán Ondřich za účasti editora almanachu, odborného pracovníka NIPOS, útvaru ARTAMA, Jakuba Huláka, grafika Radka Pokorného, zakladatele dílny a autora jednoho z úvodních textů Jiřího Provazníka. O improvizovaný hudební doprovod se postarala pro tuto příležitost sestavená kapela tvořená scénografem Tomášem Žižkou (elektoroakustický kořen), hercem Láďou Kardou (kytara, klavír), divadelním lektorem Honzou Mrázkem (klavír) a starostou města Bechyně Štěpánem Ondřichem (bicí).

Nahlížení 1987–2019
30 ročníků celostátní dílny středoškolské dramatiky a mladého divadla

Jubilejní almanach mapuje dosavadní historii unikátní divadelní akce, která si během let získala mezi mladými soubory velkou oblibu. Publikaci otvírají úvodní texty Jakuba Huláka, Jiřího Provazníka a Tomáše Žižky. Její podstatnou část ale tvoří dokumentace jednotlivých ročníků – tedy přehled zúčastněných souborů a inscenací, zadání pro práci v dílnách, jména lektorů, údaje o doplňkovém programu a stovky fotografií a fotokopií dokumentů, ilustrujících genezi a další vývoj akce. Základní informace doplňují výňatky z reflexí akce z vybraných periodik a bibliografie. Výrazná výtvarná podoba je dílem grafika Radka Pokorného.
ISBN: 978-80-7068-370-5

Velkoformátovou publikaci si můžete objednat zdarma v e-shopu NIPOS na adrese: https://eshop.nipos.cz (zaplatíte pouze poštovné).