INFORMACE, VÝZKUM
KONFERENCE A SEMINÁŘE
V OBLASTI KULTURY

Kontakt: NIPOS-KAM
P.O.Box 12 • Fügnerovo nám. 5 • 120 21 Praha 2
telefon: 221 507 942
e-mail: kam@nipos-mk.cz

English summaryAbout NIPOS


Zpět na úvodní stránku

KAM

Sborník příspěvků z konference Participace dětí a mládeže na kultuře a umění prostřednictvím zážitku

Konferenci s názvem Participace dětí a mládeže na kultuře a umění prostřednictvím zážitku zorganizoval NIPOS ve spolupráci s Galerií Středočeského kraje ve dnech 29. – 30. září 2015 v jejích prostorách v Kutné Hoře. Uskutečnila se pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana a hejtmana Středočeského kraje pana Miloše Petery díky finanční podpoře Ministerstva kultury.

Cílem konference bylo prezentovat participaci dětí na kultuře a umění jak z hlediska odborného, tak metodického, přinést příklady dobré praxe a umožnit výměnu odborných poznatků v oborech i napříč nimi. Konference byla cíleně realizována jako interdisciplinární. Obecné odborné příspěvky byly věnovány základním principům pedagogického a psychologického přístupu k cílové skupině dětí a mládeže, interpretaci uměleckého díla a inspiraci ze zahraničí. Odborné sekce byly zaměřeny na dvě základní oblasti: kulturní dědictví se zvláštním zřetelem na muzejní pedagogiku (muzea, knihovny, památkové objekty) a umění (divadlo, hudba, výtvarný obor).

Konference byla určena nejen pro pracovníky kulturních a školských zařízení (programové referenty), muzejní pedagogy, animátory, ale také členy spolků působící v těchto oblastech. Setkala se se zájmem odborné veřejnosti a umožnila výměnu názorů, informací a stanovisek. Splnila tak své poslání.

Hlavním výstupem z konference je Sborník příspěvků z konference, který přispěje k dalšímu šíření poznatků a pozitivních příkladů v této oblasti.

Ke stažení zde: Sbornik příspěvků z konference Kutná Hora 2015

Vloženo 08. 12. 2015 v 14:45 do kategorie KAM, Projekty.

Zhlédnuto 255 krát, z toho dnes 1 krát.

 
Informace o ochraně osobních údajů na webu NIPOS