NIPOS > Zlaté slunce 2016

Zlaté slunce 2016

Ve dnech 9. – 10. června 2016 proběhne v Blansku 13. ročník Celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby školní kategorie ZLATÉ SLUNCE. Soutěž se koná v Blansku již podruhé.

Do Blanska postupují účastníci z předcházejících soutěžních zemských kol, která se konají pro Čechy ve Dvoře Králové nad Labem a pro Moravu v Brně. Celostátní soutěž školní kategorie začíná ve čtvrtek 9. 6. 2016 v Kině v Blansku. Na úvod čtvrtečního dopoledne připravili pořadatelé projekci animovaných pohádek s názvem Pohádková filmová zahrádka 2, určenou pro děti z mateřských a základních škol I. stupně z Blanska. Po jejím skončení budou zahájeny filmové projekce soutěžní kategorie školních filmů Zlaté Slunce, rozdělené do dvou věkových kategorií: pro základní a střední školy.

Na dvoudenním workshopu Zlaté Slunce s názvem „A přece se točí!“, který se bude konat paralelně v Kině a Kulturním středisku města Blanska, si mladí účastnící mohou vyzkoušet svůj talent a získat nové zkušenosti v oblasti videotvorby. „Mladí autoři si na workshopu mohou vybrat z široké nabídky, od tvorby scénáře, natáčení, střihu, zvuku, animace, počítačové grafiky, pixelace až po práci s kamerou,“ uvedl Miroslav Tuščák z pořadatelské organizace NIPOS.

Vyhlášení výsledků Zlatého Slunce 2016 bude předcházet veřejné hlasování poroty. Předávání cen nejlepším filmům se uskuteční ve čtvrtek v 19.30 hodin v blanenském Kině. Po vyhlášení výsledků je pro soutěžící autory a místní školáky připraven večer s oblíbenými youtubery.

V pátek 10. 6. 2016 bude v Kině a Kulturním středisku města Blanska pokračovat workshop s názvem A přece se točí!“. Jako lektoři budou působit porotci Zlatého Slunce: Lenka Poláková, Milan Šebesta, Miroslav Tuščák, Vít Šaroun a Jaroslav Cinkl. Celostátní soutěže školní kategorie Zlaté Slunce se účastní řada hostů, mezi nimi prezident Světového výboru z UNICA Dave Watersson a pedagogové a žáci ze základní školy z Vyhne ze Slovenské republiky.

Za finanční podpory Ministerstva kultury a pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana soutěž pořádají NIPOS, jeho útvar ARTAMA, Město Blansko, Kulturní středisko města Blanska ve spolupráci s Jihomoravským krajem a občanskými sdruženími zastoupenými v Českém výboru UNICA – Celostátním svazem neprofesionálního filmu.

www.nipos-mk.cz    www.filmdat.cz  www.ksmb.cz

Kontakty pro média:

NIPOS, Mgr. Miroslav Tuščák, tel.: 221 507 958, 606 460 959, e-mail: tuscak@nipos-mk.cz

Kulturní středisko města Blanska, Mgr. Jaroslav Jeřábek, tel.: 516 414 642, e-mail: ksmb@blansko.cz