NIPOS > Zlatá křídlovka – Mistrovství ČR dechových hudeb již tento víkend v Hodoníně

Zlatá křídlovka – Mistrovství ČR dechových hudeb již tento víkend v Hodoníně

Ve dnech 22. – 23. května 2010 se uskuteční v Hodoníně XIX. ročník soutěže dechových hudeb Zlatá křídlovka, která proběhne poprvé jako Mistrovství České republiky dechových hudeb české a moravské dechovky. Soutěž je jednou z nejvýznamnějších v oblasti dechové hudby u nás a vzdát hold české a moravské dechovce přijede 8 českých a moravských  dechových hudeb.

Rožmitálská Venkovanka

Pořadateli jsou z pověření Ministerstva kultury Dům kultury Hodonín, Sdružení dechových orchestrů ČR a NIPOS – ARTAMA Praha.

Pořadatelé připravili pro milovníky žánru dva dny plné dechovky. Soutěžní programy jednotlivých orchestrů, se začátky ve 14.00 hod., budou probíhat v sobotu v Domě kultury Hodonín.

Samostatné koncerty pak v neděli od 09.00 na Masarykově náměstí a od 10.30 proběhne mše svatá za účasti dechových hudeb před kostelem sv. Vavřince. Koncert vítězů a slavnostní  vyhlašování výsledků se koná v neděli 23. května od 14.00 hod. v DK Horní Valy Hodonín.

Zlatá křídlovka – Mistrovství české republiky dechových hudeb bude hodnotit odborná porota ve složení: Viliam Béreš – předseda, Zdeněk Gurský, Petr Török, Petr Houšť, Josef Ištvánek. Tajemníkem poroty je Václav Hlaváček.

Zlatou křídlovku a titul Mistra České republiky získá orchestr s nejvyšším počtem bodů bez ohledu na třídy.

Soutěže se zúčastní:

Moravští muzikanti, Hanačka, Rožmitálská Venkovanka, Táboranka,   Fryštácká Javořina, Prajzovanka, Dubňanka a Legrúti.

Pro více informací kontaktujte:


Václav Hlaváček | NIPOS – ARTAMA,

T 221 507 961| M 603 242 784 briva@volny.cz