Výsledky

PORTA MUSICAE 1996

I. celostátní soutěž dětských pěveckých sborů – výsledky

23.–25. února 1996, Nový Jičín

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT

Ondrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

 

ZLATÉ PÁSMO

Domino, Opava (Ivana Kleinová)

Sboru byla udělena Cena starosty

Jiskřička, Praha – Uhříněves (Dana Škardová)

Kvodlibet, Praha (Luboš Krtička)

Carmina, Rychnov nad Kněžnou (Karel Štrégl)

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za povinnou píseň

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Karlovarský dětský sbor, Karlovy Vary (Jiří Štrunc)

Polanka, Valašská Polanka (Jaromír Bazel)

Mládí, Praha (Stanislav Pecháček)

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za nejlepší provedení povinné skladby

Arietta, Mohelnice (Zdeňka Jásenská)

Štývarův dětský sbor, Třinec (Václav Štývar)

Jiřičky, Plzeň (Jarmila Procházková)¨

Slunko, Třebíč (Helena Nosková)

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Mariella, Plzeň (Marie Nováková)

Cantabile, Hradec Králové (Jaromír Schejbal)

Dětské sborové studio, Brno (Jaroslav Dostalík)

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za podnětnou dramaturgii

Svinovský dětský sbor, Ostrava-Svinov (Lydie Romanská)

Kantiléna, Brandýs nad Labem (Václav Kopejsko)

 

POROTA: Milan Uherek, Jiří Kolář, Jiří Skopal, Eva Šeinerová, Tomáš Motýl

Tajemnice poroty: Jaroslava Macková

 

 

PORTA MUSICAE 1998

II. celostátní soutěž dětských pěveckých sborů – výsledky

30. října – 1. listopadu 1998, Nový Jičín

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT:

Ondrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Kulihášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Magnólia, Sobrance (SK), Viera Džoganová

 

ZLATÉ PÁSMO

Vrabčáci, Jablonec nad Nisou (Pavel Žur)

Rolnička, Praha (Karel Virgler)

Rubínek, Vysoké Mýto (Pavel Zerzán)

Cantabile, Hradec Králové (Jaromír Schejbal)

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Arietta, Mohelnice (Zdeňka Jásenská)

Jiřičky, Plzeň (Jarmila Procházková)

Puellae cantantes, Litoměřice (Jindřiška Bohatová, Roman Pallas)

Štývarův dětský sbor, Třinec (Václav Štývar, Alena Kostková)

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Kopretiny, Cheb (Eva Kůrková)

Rosnička, Bruntál (Jaroslav Číhal)

 

POROTA: Eva Šeinerová, Lumír Pivovarský, Václav Ptáček, Zdeňka Součková, Boris Kobrle

Tajemnice poroty: Jaroslava Macková

 

 

PORTA MUSICAE 2000

III. celostátní soutěž dětských pěveckých sborů – výsledky

26.–28. října 2000, Nový Jičín

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT:

Ondrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Iuventus cantans, Pardubice (Vlastislav Novák)

 

ZLATÉ PÁSMO

Cantica, Zlín (Josef Surovík)

Arietta, Mohelnice (Zdeňka Jásenská)

Žďáráček, Žďár nad Sázavou (Petra Procházková)

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Červánek, Červený Kostelec (Eva Kubečková)

Mariella, Plzeň (Marie Nováková)

Zvonek, Sokolov (František Šteinfeld)

Korálek, Most (Dana Hodačová, Svatopluk Matějka, Jiřina Šnejdarová)

Kulihrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Kampanela, Brno (Markéta Jedličková)

Medvíďata, Český Krumlov (Lukáš Holec)

Puellae cantantes, Litoměřice (Jindřiška Bohatová, Roman Pallas)

Slavíčci, Praha (Alice Stavělová)

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Cantantes scholari, Písek (Milada Klátilová)

Zvonky, Mnichovo Hradiště (Alena a Ladislav Hejlovi)

Jiřičky, Plzeň (Jarmila Procházková)

 

POROTA: Vlastislav Novák, Jiří Kolář, Ivan Sedláček, Vladislav Souček, Tomáš Motýl, Alois Motýl, Eva Šeinerová

Tajemnice poroty: Jaroslava Macková

 

 

PORTA MUSICAE 2002

IV. celostátní soutěž dětských pěveckých sborů – výsledky

15.–17. listopadu 2002, Nový Jičín

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT:

Ondrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Motýli, Šumperk (Tomáš Motýl)

 

ZLATÉ PÁSMO

Svítání, Praha (Jana Švejnohová)

Vrabčáci, Jablonec nad Nisou (Pavel Žur)

Slavíčci, Praha (Alice Stavělová)

Červánek, Červený Kostelec (Eva Kubečková)

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Štývarův dětský sbor, Třinec (Alena Kostková)

Korálek, Most (Svatopluk Matějka, Dana Hodačová)

Carmína, Turnov (Ladislava Grundová)

Jiskřička, Praha-Uhříněves (Dana Škardová)

Rosnička, Bruntál (Jaroslav Číhal)

Kopretina, Orlová-Lutyně (Pavla Pazderová)

Cantella, Hradec Králové (Přemysl Kočí)

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Kantiléna, Luže (Dana Pražáková)

Comenius, Uherský Brod (Marcela Burešová)

Vraník, Brno (Jarmila Jašková)

 

POROTA: Eva Šeinerová, Jiří Kolář, Jiří Skopal, Ivan Sedláček, Jaroslav Dostalík, Tomáš Motýl, Bohuslkav Vítek, tajemnice poroty: Jaroslava Macková

 

 

PORTA MUSICAE 2004

V. celostátní soutěž dětských pěveckých sborů – výsledky

12.–14. listopadu 2004, Nový Jičín

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT:

Ondrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Permoník, Karviná (Eva Šeinerová)

Quadricinium vocale carviniense (Martina Juríková, Karina Zatloukalová, KateřinaKubínová, Radka Petrásková)

 

ZLATÉ PÁSMO

Kvítek, Dačice (Vítězslav Hergesel)

Mibidizo, Valašské Meziříčí (Eva Ježíková)

Zvonky, Praha (Jarmila Novenková)

Medvíďata, Český Krumlov (Lukáš Holec)

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Štývarův dětský sbor, Třinec (Alena Kostková)

Kantiléna, Luže (Dana Pražáková

Jiřičky, Plzeň (Jarmila Procházková)

Rosička, Brno (Natalia Zmrzlá)

Jiskřička, Praha (Dana Škardová)

Zvonky, Mnichovo Hradiště (Alena a Ladislav Hejlovi)

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Rokycanský dětský sbor (Alena Vimrová)

Mariella, Plzeň (Marie Nováková)

Rosnička, Bruntál (Jaroslav Číhal)

Resonance, Třebíč (Helena Valová)

Kopretina, Orlová-Lutyně (Pavla Pazderová)

 

POROTA: Eva Šeinerová, Svatava Šubrtová, Bohuslav Vítek, Jiří Skopal, Tomáš Motýl, Josef Zajíček, Petr Pálka, tajemnice poroty: Jaroslava Macková

 

 

PORTA MUSICAE 2006

VI. celostátní soutěž dětských pěveckých sborů – výsledky

17.–19. listopadu 2006, Nový Jičín

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT:

Ondrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Kantiléna, Brno (Zuzana Pirnerová, Jakub Klecker)

 

ZLATÉ PÁSMO

Cantica, Zlín (Tereza a Josef Surovíkovi)

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za výrazovou interpretaci skladeb a dramaturgii soutěžního vystoupení

Štývarův dětský sbor, Třinec (Alena Kostková)

Zvláštní cena poroty za výrazovou klavírní spolupráci Janu Nowakovi

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Kantiléna, Luže (Dana Pražáková)

Da Capo, Rokycany (Alena Vimrová)

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Paleček, Nové Město nad Metují (Magdalena Kožnarová)

Sasanka, Orlová-Lutyně (Gabriela Šařecová)

Nesoutěžně vystoupil sbor: Rosnička, Bruntál (Jaroslav Číhal)

 

POROTA: Jiří Skopal, Sabine Bauer (BRD), Vítězslav Hergesel, Tomáš Motýl, Ivan Sedláček, Vladislav Souček, Bohuslav Vítek, tajemnice poroty: Lea Esserová

 

 

PORTA MUSICAE 2008

VII. celostátní soutěž dětských pěveckých sborů – výsledky

21.–23. listopadu 2008, Nový Jičín

Od tohoto roku je soutěž rozdělena do dvou kategorií. V I. kategorii mohou soutěžit sbory, jejichž členové dosahují ke dni soutěže věku maximálně 15 let. Do II. kategorie lze zařadit sbory, jejichž členové dosahují ke dni soutěže věku maximálně 19 let.

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT:

Ondrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Severáček, Liberec (Silvie Pálková)

 

KATEGORIE I

ZLATÉ PÁSMO

Rosička, Brno (Katarka Mašlejová)

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za příkladnou dramaturgii

Iuventus cantans, Pardubice (Zdeněk Kudrnka)

Zvláštní cena poroty Petru Hostinskému za vynikající klavírní spolupráci

Medvíďata, Český Krumlov (Lukáš Holec)

Mibidizo, Valašské Meziříčí (Eva Ježíková)

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za příkladnou dramaturgii

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Kopretina, Orlová-Lutyně (Petra Rašíková)

Fere angeli, Strakonice (Marcela Miková)

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Sbor Gymnázia Děčín (Lenka Holubcová, Tereza Holubcová)

Trallala, Český Těšín (Beata Brzóska)

Jiřičky, Plzeň (Jarmila Procházková, Kateřina Vrátníková)

 

KATEGORIE II

ZLATÉ PÁSMO

Mládí, Jablonec nad Jizerou (Květa Kavánová)

Zvláštní cena poroty Marii Erlebachové za vynikající klavírní spolupráci

Zvonky, Hulín (Dana Zapletalová)

Zvláštní cena poroty Romanu Hozovi za barytonové sólo

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Iuventus gaude, Jablonec nad Nisou (Tomáš Pospíšil)

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za vynikající provedení lidové písně v úpravě Eugena Suchoně

Červánek, Červený Kostelec (Eva Kubečková)

Kantiléna, Luže (Dana Pražáková)

Da Capo, Rokycany (Alena Vimrová)

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Výšinka, Liberec (Miloslava Čechlovská)

 

POROTA: Silvie Pálková, Zuzna Ronck, Elena Šarayová, Eva Šeinerová, Svatava Šubrtová, Marek Valášek, Josef Zajíček, tajemnice poroty: Jaroslava Macková

 

 

PORTA MUSICAE 2010

VIII. celostátní soutěž dětských pěveckých sborů – výsledky

12.–14. listopadu 2010, Nový Jičín

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT:

Ondrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Kvítek, Dačice (Vítězslav Hergesel)

 

KATEGORIE I

ZLATÉ PÁSMO

Kopretina, Orlová-Lutyně (Petra Rašíková)

Zvláštní cena poroty Tomáši Hodanovi za vynikající klavírní doprovod

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Svitavský dětský sbor, Svitavy (Dana Pražáková)

Lilium, Litomyšl (Lucie Kratochválová)

Cantella, Hradec Králové (Přemysl Kočí)

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Jiřičky, Plzeň (Jarmila Procházková)

Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za přirozený muzikální projev, udělen diplom nejmladšímu účastníkovi soutěže

 

KATEGORIE II

ZLATÉ PÁSMO

Pražská kantiléna, Praha (Lea Esserová)

Absolutní vítěz soutěže

Zvláštní cena poroty za vynikající dramaturgii soutěžního programu a za výborný instrumentální doprovod skladby H. Purcella

Červánek, Červený Kostelec (Eva Kubečková)

Zvláštní cena poroty za působivé provedení skladby Luboše Fišera Fašank

Canzonetta, České Budějovice (Petra Nová)

Zvláštní cena poroty Liljaně Červené za vynikající klavírní doprovod

Ko-ko, Ostrava (Lenka Velikovská)

Da capo, Rokycany (Alena Vimrová)

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Musica, Hořice (Ivana Václavů)

Trallala, Český Těšín (Beta Brzóska)

Resonance, Třebíč (Helena Valová)

 

POROTA: Elena Šarayová, Jurij Galatenko, Vítězslav Hergesel, Miroslawa Knapik, tomáš Motýl, Vladislav Souček, Alena Tichá, tajemník poroty: Jaroslava Macková

 

 

PORTA MUSICAE 2012

IX. celostátní soutěž dětských pěveckých sborů – výsledky

2.–4. listopadu 2012, Nový Jičín

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT:

Ondrášek a Komorní sbor Ondrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Motýli, Šumperk (Helena Stojaníková, Tomáš Motýl)

 

KATEGORIE I

ZLATÉ PÁSMO

Mibidizo, Valašské Meziříčí (Eva Ježíková)

Vítěz kategorie

Kulihrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Zvláštní cena poroty za příkladnou práci s dětským sborem

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Kopretina, Orlová-Lutyně (Petra Rašíková)

Lilium, Litomyšl (Lucie Kratochvílová)

Fere angeli, Strakonice (Marcela Miková)

Zvláštní cena poroty za interpretaci skladby Ilji Hurníka z cyklu Slezské písničky

Kvítek, Dačice (Vítězslav Hergesel, Anežka Hergeselová)

Permoník – přípravný sbor, Karviná-Mizerov (Daniela Zuková)

 

BRONZOVÉ PÁSMO

Carmina Clara, Znojmo (Ludmila Piknerová)

Chlapecký sbor Tamboři ze Znojma se sbormistryní Ludmilou Piknerovou vystoupil nesoutěžně.

 

KATEGORIE II

ZLATÉ PÁSMO

Moravské děti, Holešov (Lenka Polášková)

Vítěz kategorie

Mládí, Jablonec nad Jizerou (Květa Kavánová)

Zvláštní cena poroty za interpretaci skladby Ilji Hurníka z cyklu Variace na myší téma

Ko-ko, Ostrava-Zábřeh (Zdeněk Ševčík)

 

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Svitavský dětský sbor, Svitavy (Dana Pražáková)

Zvláštní cena poroty za hlasovou kulturu sboru

Canto, Náchod (Zbyněk Mokrejš)

Zvláštní cena porotySáře Schumové za provedení houslového partu ve skladbě Zdeňka Lukáše

Paleček, Nové Město nad Metují (Magdalena Kožnarová)

Resonance, Třebíč (Helena Valová)

 

POROTA: Ivana Kleinová, Silvie Pálková, Štefan Sedlický, Josef Surovík, Marek Valášek, tajemník poroty: Jaroslava Macková

 

 

PORTA MUSICAE 2014

X. celostátní přehlídka dětských pěveckých sborů

7.–9. listopadu 2014, Nový Jičín

Jubilejní 10. ročník nebyl soutěžní. Byly na něj pozvány přední české pěvecké sbory, mezi nimi i ty, které se na Porta musicae za dobu její existence umístily na prvních místech a doposud prokazovaly vysokou uměleckou úroveň.  

 

Přehlídky se zúčastnily tyto sbory:

Carmina, Rychnov nad Kněžnou (Karel Štrégl)

Domino, Opava (Ivana Kleinová)

Kvítek, Dačice (Vítězslav Hergesel)

Medvíďata, Český Krumlov (Lukáš Holec)

Mibidizo, Valašské Meziříčí (Eva Ježáková)

Motýli, Šumperk (Tomáš Motýl)

Pražská kantiléna (Lea Esserová, Monika Nováková)

Radost Praha (Vladislav souček, Jan Pirner)

Severáček, Liberec (Silvie Pálková)

Slavíčci, Praha (Alice Stavělová)

 

Na zahajovacím koncertě vystoupily sbory:

Ondrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček)

Jitro, Hradec Králové (Jiří Skopal)

 

PORTA MUSICAE 2016

11. ročník celostátní soutěže dětských pěveckých sborů

11.– 13. listopadu 2016, Nový Jičín

 

Canto, kategorie II

ZUŠ Náchod, sbormistr Zbyněk Mokrejš

zlaté pásmo + vítěz Porta musicae, zvláštní cena za dramaturgii soutěžního vystoupení, zvláštní cena Zbyňku Mokrejšovi za příkladné vedení sboru

 

Iuventus cantans, kategorie II

ZUŠ Pardubice, sbormistr Zdeněk Kudrnka

stříbrné pásmo

 

Jižánek, kategorie I

Dětské sborové studio Ostrava-Jih, sbormistři: Lenka Velikovská a Zdeněk Ševčík

zlaté pásmo, zvláštní cena za žánrové odlišení skladeb

 

Ko-Ko, kategorie II

Dětské sborové studio Ostrava-Jih, sbormistři Lenka Velikovská a Zdeněk Ševčík

bronzové pásmo

 

Korálek, kategorie I

ZŠ Obránců míru, Most, sbormistři Dana Hodačová a Svatopluk Matějka

bronzové pásmo

 

Medvíďata, kategorie I

ZUŠ Český Krumlov, sbormistr Lukáš Holec

stříbrné pásmo

 

Mibidizo, kategorie I

ZUŠ Alfréda Radoka, Valašské Meziříčí, sbormistryně Eva Ježíková

stříbrné pásmo

 

Plamínek, kategorie I

3. ZŠ Holešov, sbormistryně Lenka Hýžová, Veronika Svobodová a Gabriela Kovářová

bronzové pásmo

 

Svitavský dětský sbor, kategorie II

ZUŠ Svitavy, sbormistryně Dana Pražáková

bronzové pásmo

 

Výšinka, kategorie I

ZŠ Liberec, Aloisina výšina 642, sbormistryně Miloslava Čechlovská

zlaté pásmo, zvláštní cena za klavírní doprovod Vilému Valkounovi

 

Nesoutěžící sbory, které vystoupily na zahajovacím koncertu:

Ondrášek, ZUŠ Nový Jičín, sbormistr Josef Zajíček (všechna přípravná i koncertní oddělení sboru)

Iuventus, gaude!, dětský pěvecký sbor z Jablonce nad Nisou, sbormistr Tomáš Pospíšil

 

POROTA: Eva Šeinerová, Katarína Duchoňová, Tomáš Motýl, Josef Surovík, Čeněk Svoboda

 

 

PORTA MUSICAE 2018

XII. ročník celostátní soutěže dětských pěveckých sborů

16.–18. listopadu 2018, Nový Jičín

 

I. kategorie

Bronzové pásmo

Korálek, Most (Dana Hodačová, Libuše Kulíšková)

Tulipán, Bojkovice (Eva Regináčová, Veronika Zaorálková)

Voices, Krnov (Ilona Rédlová)

 

Stříbrné pásmo

Music BoDo, Olomouc (Hana Vyroubalová)

Cantando, Skuteč (Zdeněk Kudrnka)

Osmikvítek, Praha (Iva Hennová)

 

Zlaté pásmo

Rarášci, Náchod (Zbyněk Mokrejš)                

Paleček, Praha – vítěz kategorie (Šárka Mistrová)                   

 

II. kategorie

Zlaté pásmo

Puellae cantantes, Litoměřice (Roman Pallas)

Svítání, Praha –  vítěz kategorie (Vítězslav Hergesel)                            

 

Zvláštní ceny:

Rarášci, Náchod (Zbyněk Mokrejš) – zvláštní cena poroty za dramaturgii soutěžního programu

Paleček, Praha (Šárka Mistrová) – zvláštní cena poroty za provedení povinné písně      

Svítání, Praha (Vítězslav Hergesel) – zvláštní cena poroty za dirigentský výkon                                               

Zvláštní cena poroty Alici Lin za klavírní doprovod

 

Absolutním vítězem festivalu se stal Paleček, Praha (Šárka Mistrová)

 

Nesoutěžící sbory, které vystoupily na zahajovacím koncertu:

Dětský pěvecký sbor Ondrášek a Komorní sbor Ondrášek, ZUŠ Nový Jičín, sbormistr Josef Zajíček

Moravské děti, holešovský dětský sbor, sbormistryně Lenka Polášková

 

 

 

 

 

 

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.