Výsledky soutěže komorních pěveckých sborů při 54. ročníku FSU

Ve dnech 24. – 26. června 2011 se v Jihlavě uskutečnil již 54. ročník Festivalu sborového umění (FSU), pořádaný z pověření a za finančního přispění MK Národním informačním a poradenským střediskem pro kulturu (NIPOS) a Společností pro FSU, o.s. Jihlava.

Třídenní festival se dvěma večerními přehlídkovými koncerty (3 pěvecké sbory z tuzemska a 2 ze zahraničí), celodenním soutěžním kláním s prezentací tzv. „novinkové skladby“ a Ateliérem s realizací premiéry skladby Viva la musica! od soudobého skladatele L. Hurníka přinesl mnoho nového. Zmiňme alespoň rekordní počet 16 přihlášených komorních sborů, které provedly 16 sborových premiér, dále pak možnost sboristů prezentovat nově nastudovanou skladbu pod vedením jejího tvůrce ve světové premiéře a za doprovodu profesionálního orchestru. Společné vystoupení 450 účinkujících na jevišti bylo jistě nebývalým zážitkem pro zpěváky i pro početné festivalové publikum.

Festival uzavřelo závěrečné vyhlášení výsledků soutěže a následné vystoupení nejlépe oceněných sborů. Zájemcům o podrobnosti festivalového dění přikládáme v příloze výsledkovou listinu soutěže a možnost shlédnout některé z prvních reakcí a ohlasů na webu www.fsujihlava.com v rubrice „hodnocení festivalu“.