Výsledky první části NS AF 2021

První část Národní soutěže amatérské fotografie 2021 je uzavřena.

Tak jak propozice Národní soutěže amatérské fotografie ukládají, porota vyhodnotila fotografie poslané do předkola soutěže.

Chceme poděkovat mladým fotografům, že i za ztížených podmínek se nenechali odradit a soutěže  se zúčastnili.

K 15. lednu poslalo elektronicky do soutěže 132 mladých fotografů celkem 583 fotografií. Zatímco v kategorii A 02 se oproti loňskému roku sešlo víc fotografií (387 oproti 347 v loňském roce), naopak v kategorii A 01 (kategorie pro nejmladší) se projevilo uzavření škol a kroužků a soutěžních fotografií bylo 196 oproti 324 v roce 2019.

Porota vybrala k postupu do Národní soutěže 66 fotografií od 44 autorů. Určitě většina už ví, jaký je výsledek, protože  se na stránce photo.nipos.cz dívali na hodnocení. Jen pro připomenutí: do hlavní soutěže postupují ty fotografie, které získaly 3 a víc bodů. Pokud ještě nevíte, jak předkolo dopadlo, pak se podívejte na ohodnocené fotografie na stránce https://photo.nipos.cz/2021/02/03/postupujici-fotografie/.

Těm z Vás, jejichž fotografie postoupily, blahopřejeme. Teď už zbývá jen zkontrolovat postupující fotografie, vytisknout a za dodržení podmínek obsažených v článcích 5 a 6 propozic poslat do 4. března do Svitav. Pro tyto kategorie neplatí nutnost posílat poplatek 150 Kč.

Pro všechny ostatní, jejichž fotografie letos nepostoupily, jedna rada: Procházejte znovu fotografie na stránce photo.nipos.cz, porovnávejte rozdíl mezi postupujícími fotografiemi a těmi vašimi. Přemýšlejte, jestli je rozdíl v námětu, v technice či v něčem jiném, ale v žádném případě se nenechte odradit od dalšího fotografování ani dalších soutěží.

Pokud to situace dovolí, rádi se se všemi soutěžícími sejdeme 7.–9. května ve Svitavách, kde máme v plánu uskutečnit mimo jiné i seminář, na kterém členové poroty znovu rozeberou fotografie z předkola a ukážou, co se na fotografiích dá zlepšit.

Ještě jednou díky za účast a dobré světlo.