Výsledky

Mezzochori

MEZZOCHORI 2019

12. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů

Výsledková listina

Kategorie I., soutěžní

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Harmonie Ladies

ZŠ Školní, Velké Meziříčí

sbormistr: Olga Ubrová

Zvláštní cena za interpretaci skladby Dívka Anety Langerové a Jakuba Zitka v úpravě Olgy Ubrové

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Pěvecký sbor Gymnázia Havířov

Gymnázium Havířov – Město

sbormistr: Sylva Mokrošová

Zvláštní cena za provedení skladby It´s Me, Oh Lord v úpravě Štěpána Charváta

sbormistr: Sylva Mokrošová

ZLATÉ PÁSMO

Gybon Hradec Králové

Gymnázium Boženy Němcové

sbormistr: Jaromír Schejbal

Zvláštní cena za nejlepší interpretaci povinné skladby (Thomas Morley: April Is in My Mistress’ Face)

Pueri gaudentes – mužská část

ZUŠ Šimáčkova, Praha 7

sbormistr: Libor Sládek

Zvláštní cena za intepretaci skladby Piotra Jańczaka Miserere

Sušický dětský sbor

Spolek přátel Sušického dětského sboru

sbormistři: Josef Baierl, Andrea Sušilová, Jan Pelech

Zvláštní cena za dramaturgii

Besharmonie

Gymnázium Nad Kavalírkou, Praha 5

sbormistr: Libor Sládek

Zvláštní cena za interpretaci skladby Jana Nováka O nata mecum

Cena diváků

Puellae et Pueri

Beskydské divadlo Nový Jičín

sbormistr: Karel Dostál

Zvláštní cena za přesvědčivé provedení skladby Zdeňka Lukáše Na horách

Artep

Gymnázium a obchodní akademie, Orlová

sbormistr: Petra Rašíková

Zvláštní cena za muzikální projev

Armonia

ZUŠ Rokycany

sbormistři: Alena Vimrová, Jan Fraus

Absolutní vítěz přehlídky

Kategorie II., nesoutěžní

Alejsbor

Gymnázium Nad Alejí, Praha 6

Sbormistryně: Helena Brdičková

Zvláštní cena za hlasovou kulturu a provedení skladby Emila Hradeckého Omnis sermo Dei ignitus

Pěvecký sbor Jiráskova gymnázia

Jiráskovo gymnázium, Náchod

sbormistr: Vlastimil Čejp

Zvláštní cena za interpretaci spirituálu Ride the Chariot a přesvědčivý projev mužské složky sboru

Proměny

ZUŠ Svitavy

sbormistryně: Dana Pražáková

Zvláštní cena za pestrou dramaturgii

Tutti Pazzi

Gymnázium Lovosice

sbormistryně: Jozefína Štěpánová

Zvláštní cena za přesvědčivý projev a sdílenou radost ze zpěvu

Unique Rokycany

Gymnázium a SOŠ Rokycany

sbormistryně: Vladana Poláčková

Za provedení skladby Jamese E. Moora Spirit of God

Odborná porota:

Jiří Skopal ml. – předseda poroty
Natalia Chirilenco
Alena Tichá
Jan Kučera
Lucie Gregorovič Fárová
Robin Tyson

*autorem fotografií je Maslic Elvis

Opava cantat 2018 – výsledky

I. kategorie – dívčí sbory

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Palora
Gymnázium Jana Opletala, Litovel, Marcela Barvířová

Choir van GOH
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava, Olga Blažková, Lukáš Marek

I. kategorie – mužské sbory

ZLATÉ PÁSMO

Pueri gaudentes
ZUŠ Šimáčkova, Praha, Libor Sládek
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za interpretaci povinné skladby v úpravě Luboše Hány Směs písní Josefa Kainara.

I. kategorie – smíšené sbory

ZLATÉ PÁSMO

Smíšený pěvecký sbor Konzervatoře Kroměříž
Konzervatoř Kroměříž, Lenka Polášková
Sbor získal cenu absolutní vítěz přehlídky.

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice
Gymnázium Strakonice, Marcela Miková
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za kultivovaný kompaktní zvuk sboru.

Besharmonie
Gymnázium Nad Kavalírkou, Praha, Libor Sládek

Pěvecký sbor Gymnázia Havířov
Gymnázium Havířov – město, Sylva Mokrošová
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty a autora za interpretaci povinné skladby Jana Nowaka V hoře pěkná jedlica.

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Harmonie
ZŠ Školní Velké Meziříčí, sbormistryně Olga Ubrová, Andrea Svobodová

Re-canto
ZUŠ Vyškov, Aleš Musil

SMoG
Podkrušnohorské gymnázium Most, Dana Řepová

II. kategorie

Amabile
SOŠPg, Nová Paka, Alena Matějovská
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za zvukově vyrovnaný vícehlas a mimořádně povedenou interpretaci písně Justina Biebera Love Yourself.

Harmonie Ladies
ZŠ Školní, Velké Meziříčí, Olga Ubrová, Andrea Svobodová
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za kultivovaný hlasový projev, výraz, práci s detaily a celkovou zralost koncertního vystoupení.

N.T.C.
Gymnázium Rumburk, Michal Jániš
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za radostné a energie plné vystoupení.

Pěvecký sbor Gymnázia Luďka Pika
Gymnázium Luďka Pika Plzeň, Miriam Sudková
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za zajímavou dramaturgii vystoupení.
Klára Gaierová získává zvláštní cenu poroty za citlivý klavírní doprovod.

Pěvecký sbor Gymnázia Velké Meziříčí
Gymnázium Velké Meziříčí, Markéta Rosová Prudíková
Sboru byla udělena zvláštní cena poroty za zvukovou barevnost zvláště mužských hlasů a mimořádně povedenou interpretaci tradicionálu Aya ngena.

Porota:

Jurij Galatenko – předseda poroty

Tadeusz Eckert

Marek Vorlíček

Lucie Gregorovič Fárová

Miloslava Vítková

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.