Tvůrčí taneční dílna 2012

 

6. celostátní přehlídka choreografií folklorních souborů
17. listopadu 2012, Jihlava

HARMONOGRAM PŘEHLÍDKY

Pátek 16. listopadu 2012
19.30–22.00 Mezi tradicí a současností
Hlavní náplní letošního praktického tanečního semináře bude snaha o představení možností funkčního propojování různých tanečních směrů a další rozvíjení pohybových zkušeností.
Lektoři: Kateřina Černíčková a Honza Malík
Hudební doprovod: Ivan Kremlička
Místnost č. 354, DKO s. r. o. Jihlava

Sobota 17. listopadu 2012
7.40–12.40 zkoušky na jevišti
14.00 zahájení přehlídky
19.30–23.00 veřejný hodnotící seminář vedený lektorským sborem, diskuze
19.30–24.00 společenský večer
24.00 předpokládané ukončení přehlídky

 

PROGRAM PŘEHLÍDKY

Host přehlídky – T. I. K., ZUŠ Jilemnice
Cosi mezi námi
Choreografie: Lucie Hlavová, Markéta Kulichová
Hudba: Ludovico Einaudi

I. část 

Pramínek Jihlava
Princeznička Svéhlavička
Choreografie: Miloslav Brtník
Hudební úprava: Miloslav Brtník ml.
Premiéra: 29. ledna 2011

Vonica Zlín
Pálení slivovice
Choreografie: Tereza Škubalová
Hudební úprava: Stanislav Škubal
Premiéra: 1. května 2012

Nisanka Jablonec nad Nisou
Slunečno, místy oblačno
Choreografie: Jana Hanajová
Hudební úprava: Lukáš Fogl
Premiéra: 20. dubna 2012

Ostravička Frýdek-Místek
Handrlok
Choreografie: Marie Nováková
Hudební úprava: Gabriela Šimoňáková
Premiéra: 2010

Rosénka Praha
Sú mlynáři dobří chlapi
Námět, choreografie a výběr písní: Zuzana Cílová
Hudební úprava: Pavel Koplík
Premiéra 5. května 2012

II. část 

Jaro Praha
České tance
Choreografie a hudební úprava: Živana Vajsarová
Kroje: Monika Matúšková a Jiřina Langhammerová
Choreografie vznikala v letech 1995–2007

 Jarošovci Mělník
U kláštera je háječek
Choreografie: Johana Jonáková
Hudební úprava: Vojtěch Kouba
Kroje: Jiřina Langhammerová
Premiéra: 6. května 2012  

Český lidový soubor Chrudim
Na tři strany
Choreografie a kostýmy: Tomáš Jehlička, Kateřina Trojanová
Hudební úprava: Ondřej Veselý
Premiéra: 3. června 2011

Gaudeamus VŠE Praha
Má panenko rozmilá
Choreografie: Jiří Pitter
Hudební úprava: Marek Janata
Premiéra: 9. května 2010

Mladina Plzeň
Selský tanec
Choreografie: Miloš Vršecký
Hudební úprava: Jaroslav a Josef Krčkovi
Premiéra: 9. června 2011       

III. část 

Lipka Pardubice
Láska nelaskavá
Choreografie: Lenka Šťastná
Hudební úprava: Michal Doubek
Premiéra: 16. května 2009

Vrtek Opava
Svatojánské čarování
Choreografie: Soňa Wenzelová a členové souboru
Hudební úprava: Jiří Wajda
Premiéra: 17. listopadu 2012

Kohoutek Chrudim
Masopustní obchůzka
Scénář, režie a texty: Šárka Kratochvílová, Štěpán Skopový
Choreografie: Šárka Kratochvílová a kolektiv souboru
Hudební úprava: Ondřej Veselý, Iva Dostálová
Kostýmy: Kamila Skopová
Premiéra: 5. března 2011       

Hlubina Ostrava
Ej, hoja, hoja, svoboda moja
Choreografie: Helena Skálová a kolektiv
Hudba: Daniel Skála
Premiéra: listopad 2011

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.