NIPOS > Tanec, tanec… 2017

Tanec, tanec… 2017

31. celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých
a 1. evropské sympózium amatérské taneční platformy
25. – 29. října, Městské divadlo o. p. s. a Eurocentrum s. r. o. Jablonec nad Nisou
Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a za finančního přispění Libereckého kraje a Statutárního města Jablonec nad Nisou, pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana a Statutárního města Jablonec nad Nisou pořádají NIPOS-ARTAMA Praha a Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou, o. s., spolupořádá Městské divadlo, o. p. s. Jablonec nad Nisou, Eurocentrum, s. r. o. Jablonec nad Nisou a Muzeum skla a bižuterie Jablonec nad Nisou.
Přehlídce scénického tance je čtyřicet!
Zahajovací představení Letem tanečním světem od 80. let minulého století po současnost, osmnáct současných českých choreografií ve dvou večerech, taneční semináře s předními lektory, závěrečné představení Velkého souboru Karlovy Vary, jako výsledek rezidenčního pobytu, a to celé zarámováno Prvním Evropským sympoziem amatérské taneční platformy, to bude Tanec, tanec… 2017.
31. celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých (CP) v sobě ukrývá hned několikero výročí. Letos tomu bude 40 let od konání první přehlídky, která se uskutečnila 15. – 16. října 1977 v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech. Letos je přehlídka popatnácté v Jablonci nad Nisou a po páté se bude udělovat Cena města tance. U této příležitosti bylo svoláno První Evropské sympozium amatérské taneční platformy.
STŘEDA 25. ŘÍJNA v 19:00 hodin – uvítací večer Prvního Evropského sympozia amatérské taneční platformy.
ČTVRTEK 26. ŘÍJNA v 10:00 hodin – zahájení sympozia; v 19:00 hodin – tanec zahajovací Letem tanečním světem, bezprostředně po prezenci skupin v Leven One Café a krátkém světelném minisemináři v hledišti městského divadla, budou uvedena úspěšná představení od 80. let 20. století. Stalo se dobrým zvykem, že večer končí společenským setkáním. Pro všechny bude otevřen prostor přehlídkového klubu v Leven One Café (hned naproti bočnímu vchodu z divadla).
PÁTEK 27. ŘÍJNA v 10:00 hodin – pokračování sympozia; taneční semináře; v 19:00 hodin – tanec v přehlídce 1, zahájení a uvedení prvního přehlídkového večera. Bezprostředně po ukončení večera bude opět k dispozici pro všechny přehlídkový klub v Leven One Café.
SOBOTA 28. ŘÍJNA v 10:00 hodin – sympozium na výletě; taneční semináře; v 19:00 hodin – tanec v přehlídce 2, uvede druhý přehlídkový blok. Bezprostředně po ukončení večera bude opět k dispozici pro všechny přehlídkový klub v Leven One Café.
NEDĚLE 29 ŘÍJNA v 9:00 hodin – tanec v rozboru, tradičně patří setkání vedoucích skupin s lektorským sborem a jejich společné odborné diskuzi. Budou pokračovat taneční semináře. V 10:00 hodin závěrečný blok sympozia; ve 13:00 hodin – tanec závěrečný, bude patřit Velkému souboru Karlovy Vary a jejich výstupu z rezidenčního pobytu, který společně s vyhlášením nominací Tanec, tanec… 2017 přehlídku uzavřou.
Dramaturgická bohatost v pestrosti tanečních směrů a stylů, věková rozdílnost od výbušného mládí až po zralý věk, zcela výjimečné rekonstrukce úspěšných choreografií, to vše bude naplňovat vrchovatě barevnou mozaiku podzimní taneční slavnosti v Jablonci nad Nisou. Těšíme se právě s Vámi naviděnou.
Jiří Lössl
NIPOS-ARTAMA
scénický tanec
kontakt: 221 507 966, 778 702 492, lossl@nipos-mk.cz
Programová brožura ve formátu pdf Tanec, tanec 2017