NIPOS > Tanec a čas

Tanec a čas

Folklorní soubory si připomenou osobnost Františka Bonuše

V neděli 3. listopadu se v Divadle na Vinohradech uskuteční slavnostnípředstavení Tanec a čas, které je věnováno nedožitým 100. narozeninám profesora Františka Bonuše.

Taneční pedagog, choreograf, organizátor a sběratel lidových tanců František Bonuš (1919–1999) byl jednou z nejvýraznějších osobností českého folklorního hnutí druhé poloviny dvacátého století. Svým neutuchajícím entuziasmem inspiroval celou řadu dalších tvůrců a interpretů, kteří se pod vlivem jeho nadšení vydávali na vlastní cestu za lidovou písní a tancem. Slavnostní večer ve Vinohradském divadle představí tvůrčí práci vybraných souborů a osobností, kteří se k osobnosti Františka Bonuše každý svým jedinečným způsobem vztahují, a nadále se tak prolínají na pomyslné spirále vedoucí od počátků činnosti folklorních kolektivů v Čechách i na Moravě k současnosti.

Účinkují: Grunik Ostravice, Jaro s Muzikou Jara Praha, Kühnův dětský sbor, Perníček Pardubice, Vycpálkovci s muzikou Rozmarýn Praha

Programem provází Tomáš Vacek

 

Vstupenky v pokladně divadla nebo on-line na divadlonavinohradech.com

Pořádá Sdružení pro dětskou taneční tvořivost, z. s. ve spolupráci se Spolkem rodičů a přátel folklorního souboru Jaro, z. s. a Souborem písní a tanců Josefa Vycpálka, z. s.

Odborná spolupráce NIPOS-ARTAMA Praha

 Kontakty pro média:

Kateřina Černíčková, obor taneční folklor NIPOS-ARTAMA, tel: 778 702 392, email: cernickova@nipos-mk.cz

Josef Dušek, NIPOS, public relations, tel: 778 702 494, email: dusek@nipos-mk.cz