NIPOS > Sympozium věnované ochotnickému divadlu

Sympozium věnované ochotnickému divadlu

Sympozium na téma Tradice českého ochotnického divadla a amatérské divadlo dneška se uskuteční v rámci jubilejního 80. Jiráskova Hronova ve dnech 1. a 2. srpna 2010.

Akci připravuje  Muzeum českého amatérského divadla, o.s. ve spolupráci s Národním informačním a poradenským střediskem pro kulturu (NIPOS), za finančního přispění Ministerstva kultury.

Během festivalových dnů uspořádají organizátoři zájezdy z Hronova do jediného Muzea českého amatérského divadla v Miletíně, kde se budou konat přednášky, besedy a komentované prohlídky. 

V rámci vzdělávacích seminářů Jiráskova Hronova proběhnou diskuze s amatérskými herci, jejichž resumé vyjde společně s ostatními příspěvky v připravovaném sborníku. Se svými příspěvky se představí řada teatrologů, odborníků i samotných divadelníků – herců.

„V naší zemi se hrálo ochotnické divadlo už v 18. století a amatérskému divadlu se dodnes u nás velmi daří,“ říká Jiří Valenta, jeden ze zakladatelů muzea, a dodává: „během posledních deseti let se podařilo zpracovat dějiny amatérského divadla a vznikla moderní neustále doplňovaná databáze. Konečně se mohlo začít s budováním prvního muzea ochotnického divadla. Málo se o něm ví, i když je to vlastně evropská rarita.“

Sympozium otevře nově dokončenou expozici interaktivního muzea, kde si mohou návštěvníci zkusit práci divadelního technika nebo vystoupení na skutečném jevišti.

 

Srdečně zveme všechny zájemce z okruhu odborné i laické veřejnosti k účasti!

 

Veškeré aktuální informace naleznete na http://miletin.amaterskedivadlo.cz , www.nipos-mk.cz

Kontakt pro účastníky: Jiří Valenta, e-mail: muzeummiletin@seznam.cz,  tel: 728 305 839

Kontakt pro média: Kateřina Doležalová, e-mail: dolezalova@nipos-mk.cz, tel: 732 939 186