Stonavská Barborka 2010

Vážení přátelé,

blíží se termín realizace 3. ročníku Mezinárodní soutěže pěveckých ensemblů Stonavská Barborka. I letos se na Vás obracíme s prosbou o spolupráci. Cílovou skupinou je mladá generace a školy.

Základní informace:

– uzávěrky podání přihlášek 30. 10. 2010
– uzávěrky zaslání startovného na 5. 11. 2010
– uzávěrka zaslání notového materiálu 11. 11. 2010, losování soutěžního pořadí bude upřesněno.

Upozorňujeme, že i včasný termín podání přihlášky má vliv na zařazení ansámblu do soutěže. Proto s podáním přihlášky zbytečně neotálejte.

Třetí ročník pro nás znamená i zahájení úspěšné spolupráce s Českým rozhlasem Ostrava, která přináší dvě nové možnosti. Tou první je natočení nedělního koncertu laureátů se Soutěží o absolutního vítěze a právě pro tohoto vítěze je rezervováno ostravské nahrávací studio.

Soutěžním ensemblům nabízíme v průběhu soutěžních dnů i možnost nesoutěžního vystoupení v našem regionu. Naší snahou je umožnit soutěžícím nejen soutěžní prezentaci, ale i vystoupení, kde se budou moci prezentovat bez odborného a přísného dohledu poroty s celým svým repertoárem. Pokud máte o toto vystoupení zájem, napište nám to do záložky „jiná sdělení“ v přihlášce.

Díky finanční štědrosti sponzorů, pořadatele a rozhodnutím vedení soutěže byla navýšena finanční dotace na ceny z 80.000,- na 95.000,- Kč.

Dalším naším cílem je osvěta a propagace činnosti naší mladé generace, která se touto kvalitní a smysluplnou činností již zabývá, ale bohužel není na výsluní tížené popularity. Co ale není, může být. Naše činnost nabízí jinou velice kvalitní alternativou, vyvažující nadvládu pop songu. První dva ročníky nás o tom přesvědčily. Pokud se nám podařilo alespoň trochu Vás zaujmout, obraťte se prosím na pořadatele (kontakty viz. níže). Radi dodáme vše potřebné a dle potřeby budeme rádi nápomocni při tvorbě procesu pro nás tížené propagace.
Závěrem je nutno podotknou, že naše iniciativa je naprosto nezisková. Ale přesvědčeni o její správnosti a smysluplnosti, nám dává odvahu se obrátit i na Vás s prosbou o pomoc a spolupráci při její realizaci.

Děkujeme za Vaši pozornost a vyslyšení i za případnou pomoc a spolupráci.

Se srdečným pozdravem

Josef Melnar
tajemník soutěže


ředitel soutěže, informace pro VUŠ a SUŠ (CZ):
Ing. Bc. Josef Melnar
+420 776 270 063, skype: josefmelnar
email: barborka@stonava.cz, www.stonava.cz