NIPOS > Šrámkův Písek, 52. ročník, 24. – 26. květen 2013

Šrámkův Písek, 52. ročník, 24. – 26. květen 2013

Celostátní přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá NIPOS-ARTAMA, ve spolupráci s Centrem kultury města Písek, o. s. Společnost amatérské divadlo a svět a o. s. Pod čarou Písek. Akce je podporována městem Písek a záštitu převzal  Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky.

Přehlídka se letos uskuteční v Divadle Fráni Šrámka, Divadle Pod čarou, Kulturním domě města Písek a Divadelní kavárně.

Program je sestaven z inscenací doporučených z deseti krajských postupových přehlídek. Jde o dvanáct nejzajímavějších představení tohoto oboru v letošním roce z celé republiky, účastníků festivalu bude zhruba 150. Přijďte se podívat, co vše může být experimentem na divadle v amatérské oblasti. Přijeďte v roli diváka na 52. ročník přehlídky a zapojte se také do diskusí o viděném.
Svou účast v porotě přislíbili: Alena Zemančíková, Martina Schlegelová, Vladimír Hulec, Petr Váša a Tomáš Žižka.

V doplňkovém programu letošního ročníku zahrají soubory, které dříve jezdily na Šrámkův Písek, ale nyní už nemají potřebu se zapojovat do postupových přehlídek. Geisslers Hofcomoedianten s inscenací Polibky. LÁHOR/ Soundsystem s inscenací Když čas netlačí aneb Na jedné lodi a soubor Frei körper kultur s happeningem Cukrárna.

 Podrobné informace o programu najdete na www.artama.cz

 

Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby www.amaterskatvorba.cz, který se koná pod záštitou České komise pro UNESCO, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky.

 

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS), útvar ARTAMA
Blanická 4, 120 21 Praha 2
www: www.nipos-mk.cz
tel: 221 507 900
fax: 221 507 929

Kontakt pro média:
Lenka Huláková
obor středoškolské a mladé divadlo
tel: 221 507 974, 604 43 34 85
e-mail: hulakova@nipos-mk.cz