NIPOS > Šrámkův Písek

Šrámkův Písek

Ve dnech 27. – 29. května 2016 se uskuteční 55. celostátní přehlídka experimentujícího divadla Šrámkův Písek 2016. Přehlídka se bude konat v Divadle Pod čarou, Divadle Fráni Šrámka, Centru kultury a na dalších místech města Písku.

Šrámkův Písek je koncipován jako přehlídka neprofesionálních divadelních souborů, jejichž inscenace se vyčleňují z tradičního proudu divadla, používají osobité a experimentální tvůrčí postupy nebo se pohybují na pomezí divadla a dalších uměleckých druhů. Přehlídka nemá věkové ani žánrové omezení, pouze není určena dětským souborům do patnácti let. Vzdělávací část přehlídky je realizována samostatně v termínu od 12. do 21. srpna jako Setkání mladých amatérských divadelníků v Šumperku  S.M.A.D. 2016.

V letošním roce se uskutečnilo 12 postupových krajských přehlídek. Z těch bylo do programu celostátní přehlídky vybráno 12 nejzajímavějších inscenací amatérského experimentujícího divadla z celé republiky. Přehlídky se zúčastní přibližně 150 účastníků včetně členů souborů, pozorovatelů, lektorů a dalších hostů. Všechna představení budou hodnocena ve čtyřech veřejných diskusích lektorským sborem, jehož členy budou Jan Císař, Vladimír Hulec, Jozef Krasula, Martin Pšenička a František Zborník. V sobotním inspirativním představení přehlídky mohou diváci zhlédnout inscenaci souboru Geisslers Hofcomoedianten Magdaléna lascivní a kajícná v režii Petra Haška.

V sobotu 28. května bude v Palackého sadech probíhat doprovodný program Šrámkův Písek – Písku. Je určen široké veřejnosti, především však dětem. DDM Písek připraví tvůrčí dílny, odpoledne se návštěvníci mohou těšit na dobové atrakce pro malé i velké návštěvníky. V programu vystoupí Divadelní společnost Koňmo, Divadlo Pruhované pohádky, Divadlo Víti Marčíka, Divadelní skupina Kámo, nahoď, folková skupina Třetí sloka a hudební skupina Rusty Strings.

Celostátní přehlídka Šrámkův Písek se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Centrem kultury města Písek, Divadlem Pod čarou Písek a Společností Amatérské divadlo a svět, z. s. Přehlídka probíhá za finančního přispění města Písku. Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby /www.amaterskatvorba.cz/.

Kontakty pro média:

Alena Crhová, NIPOS-ARTAMA, tel: 604 569 781, email: crhova@nipos-mk.cz

Karel Tomas, NIPOS, tel.: 603 480 111, email: tomas@nipos-mk.cz

Marcela Hančilová, NIPOS, public relations, tel: 221 507 943, email: hancilova@nipos-mk.cz