Scénický tanec 2012 – přehlídky, festivaly, dílny, semináře

PARDUBICKÁ ARABESKA
21. dubna, ABC Klub Na olšinkách, Pardubice
Taneční soutěž v klasickém tanci
Informace a přihlášky: kralovcova@kcpardubice.cz

PODPORA PRÁCE PEDAGOGŮ ZUŠ A OBOHACENÍ VZDĚLÁVACÍCH OBSAHŮ V RÁMCI TVORBY ŠVP
21. dubna – Jan Malík / lidový tanec, Lea Švejdová / současný tanec
19. května – VERTEDANCE / kontaktní improvizace a partnering
Informace a přihlášky: vz.zuskl@seznam.cz, zusklasterec@kabel1.cz

TRENDY TANEČNÍCH TECHNIK SOUČASNÉHO TANCE
28. dubna, ZUŠ B. Smetany, Karviná
Lektor Radek Mačák
Informace a přihlášky: irenaspickova@seznam.cz

MEZINÁRODNÍ DEN TANCE V HRANICÍCH
29. dubna, hranické náměstí a prostory ZUŠ, Hranice
První ročník oslav mezinárodního dne tance, workshopy na ZUŠ Hranice, na náměstí program všech tanečních stylů.
Informace a přihlášky: kamila.martinkova.to@seznam.cz

ImproEvents PRAGUE 2012
8. května – 8. června, studio ALT@ – Hala 30, Praha
Dva intenzivní workshopy, dvě představení, přednášky a videoprezentace s hvězdou americké taneční postmoderny
Danielem Lepkoffem a britskou performerkou, bývalou členkou skupiny DV8, Wendy Houstounovou.
Informace a přihlášky: www.altart.cz

TANCESSE 2012
11.–13. května, Bezbariérové divadlo Barka, SVČ Lužánky, Brno
Mezinárodní festival tance, tanečního a pohybového divadla pro neprofesionální taneční soubory s účastníky ve věku od 16ti let,
zahrnuje odpolední a večerní představení zúčastněných souborů, diskuse s diváky a dopolední taneční workshopy,
kam se mohou přihlásit i zájemci z veřejnosti.
Informace a přihlášky: www.tancesse.cz, www.cyranovyboty.cz

HLUČÍNSKÝ TALENT
12. května – moderní tanec a 13. května – scénický tanec, Dům dětí a mládeže, Hlučín
Soutěžní přehlídka moderního a scénického tance dětských, mládežnických a dospělých kolektivů
Informace a přihlášky: kamila.martinkova.to@seznam.cz

VÝUKA A TANČÍRNA LINDY HOP
26. května, Taneční prostor Kredance, České Budějovice
Informace a přihlášky: www.kredance.cz

ARGENTINSKÉ TANGO POTKÁVÁ KONTAKTNÍ IMPROVIZACI
26.–27. května, Druna – náhorní planina, Karlovo nám. 24, Praha 1
Seminář argentinského tanga spojeného s kontaktní improvizací.
Lektoři Julian Elizari Romeo (Argentina) a Patricie Poráková (Česko)
Informace a přihlášky: www.druna.cz

TANAMBOURRÉE 2012 aneb JAKO MÁVNUTÍ MOTÝLÍCH KŘÍDEL
7.–10. června, Městské divadlo, Varnsdorf
14. otevřený celostátní festival scénického tance s dílnami a semináři a řadou představení pro exteriéry i interiéry města Varnsdorf
Informace a přihlášky: zusvarnsdorf@tiscali.cz

SOMATICKÝ PŘÍSTUP KE KONTAKTNÍ IMPROVIZACI
30. června – 1. července, Druna – náhorní planina, Karlovo nám. 24, Praha 1
Seminář kontaktní improvizace spojený s uplatněním principů anatomie,
tělesné práce a Labanovy analýzy pohybu pod vedením Malcolma Shuta (USA).
Informace a přihlášky: www.druna.cz


KAM V LÉTĚ

TANEC A HLASY V HORÁCH
29. června – 8. července, Pěčín v Orlických horách

Dílna kontaktní improvizace, afrického tance a rytmů, práce s hlasem.
Jednotlivé kurzy povedou Zita Pavlištová (Česko), Papis Nyass (Gambie)
a Antonia Nyassová (Česko – zpěvačka ze skupiny Yellow Sisters)
Informace a přihlášky: www.druna.cz

ATELIÉR SÚČASNÉHO TANCA
1.–7. července, Labanov Atelier, Bratislava

6. ročník Letnej tanečnej školy LAB1 je určený mladým tanečníkom, študentom tanca (tanečných konzarvatórií) a talentovaným neprofesionálom.
Informace a přihlášky: www.lab1.sk

LETNÍ DNY TANCE
2.–8. července, Klubcentrum, Ústí n. Orlicí

Tradiční letní dílna, tentokrát s Terezou Ondrovou, Leou Švejdovou a Milanem Odstrčilem s bohatým doprovodným programem
(přednáška Jany Návratové – Aktuální trendy v současném tanci, večerní představení a společný večer).
Informace a přihlášky: starkova@klubcentrum.cz

INSPIRACE JE DIVOKÁ KOČKA
9.–14. července, Pěčín v Orlických horách

Příprava těla a mysli pro nespoutanou improvizaci. Dílny tance, kontaktní a hudební improvizace
povedou Zita Pavlištová (Česko) a Günter Touschek (Německo)
Informace a přihlášky: www.druna.cz

LETNÍ DĚTSKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR DUHOVÉ TĚLO
9.–13. července, Taneční prostor Kredance, České Budějovice

Informace a přihlášky: www.kredance.cz

COACHING PROJECT LAB1
9.–14. července, Labanov Atelier, Bratislava

Je určený pre profesionálnych tanečníkov, absolventov konzervatórií a študentov vysokých škôl a je zameraný
na intenzívnu tvorivú prácu s využitím vo vlastnej tvorbe alebo v pedagogickej praxi.
Informace a přihlášky: www.lab1.sk

TANEC A VESELÍ
10.–15. července, Veselí nad Moravou

Týdenní seminář Tělo v pohybu s Jiřím Lösslem
Informace a přihlášky: jana.kornutova@gmail.com

LETNÍ TUNING S ÚČASTÍ MAURICE YEKA
13.–15. července, Švestkový dvůr
Divadla Continuo, Malovice
Informace a přihlášky: www.kredance.cz

LOVCI SNŮ
14.–21. července, Pěčín v Orlických horách

Mezinárodní dílna pro ty, kdo mají zkušenost s pohybem a kontaktní improvizací.
Cílem je vytvořit skupinu lidí, kteří budou spolu schopni improvizovat pro diváky.
Dílnu povedou Zita Pavlištová (Česko), Florian Busch (Německo), Valentina Cabro (Německo)
Informace a přihlášky: www.druna.cz

LETNÍ TANEČNÍ TÝDEN 12
14.–19. července, Česká Skalice

10. ročník letní dílny pořádané ART CALIBRE se zahraničním pedagogem Martinem Lawrancem (Anglie).
Informace a přihlášky: jaro-faro@seznam.cz

ProART FESTIVAL 2012
20.–27. července, zkušebny Národního divadla, Brno
29. července – 5. srpna, zkušebny Státní opery, Praha

IX. mezinárodní festival tance, zpěvu, herectví a fotografie, workshopy a představení
Informace a přihlášky: www.proart-festival.cz

LETNÍ TANEČNÍ ŠKOLA – CRAMPS SUMMER DANCE
4.–9. srpna, v Hoře Svaté Kateřiny v Krušných Horách

Pořádá Občanské sdružení Cramps dance
Informace a přihlášky: www.cramps-dance.cz.

SIRAEX 2012
18.–24. srpna, Zámecké prostory a ZUŠ, Klášterec nad Ohří
Festival současného tance s mezinárodní účastí a Letní taneční dílny
Informace a přihlášky: siraex@seznam.cz, zusklasterec@kabel1.cz

TANEC A BUBNY – LETNÍ WORKSHOP
18.–26. srpna, centrum DoNitra, Osinalice u Mělníka

Devítidenní workshop zaměřený na taneční rozvoj a hru na africké bubny pro zájemce od 18ti let, dva stupně pokročilosti.
Lektoři Natascha Noacková (Německo) Taneční poetika a David Oplatek (Česko) Bubny.
Informace a přihlášky: www.cyranovyboty.cz

LETNÍ DĚTSKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V RYTMU AFRIKY
20.–24. srpna, Taneční prostor

Kredance, České Budějovice
Informace a přihlášky: www.kredance.cz

SETKÁNÍ – SDÍLENÍ – TVOŘENÍ
22.–26. srpna, Druna – náhorní planina, Karlovo nám. 24, Praha 1

Seminář kontaktní improvizace s Adrianem Russim (Švýcarsko)
Informace a přihlášky: www.druna.cz

MEZINÁRODNÍ STÁŽ COACHINGU CHOREOGRAFŮ
25.–30. srpna, Praha

Pořádá SE.S.TA – Centrum choreografického rozvoje
Informace a přihlášky: www.se-s-ta.cz

LETNÍ TUNING S ÚČASTÍ ELEONORY FOLEGNANI
31. srpna – 2. září, Švestkový dvůr Divadla Continuo, Malovice
Informace a přihlášky: www.kredance.cz

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.