Programová rada vybrala inscenace pro Divadelní Piknik Volyně 2022

Letos se sešlo celkem 40 návrhů, z toho bylo 6 nominací (přímých postupů) a 35 doporučení, ze kterých pak devítičlenná programová rada do programu festivalu vybírala. Celkem program Pikniku nabízí 22 hracích míst.

 

V něm se tedy objeví tyto původně nominované inscenace:

 

Suchdolský divadelní spolek SUD, Suchdol nad Lužnicí / režie: Lenka Chaloupková

Lenka a Vít Chaloupkovi: Opravdové kouzlo

 

Divadlo RADAR/Hrobeso, Praha / režie: Luděk Horký

Anton Pavlovič Čechov: Racek

 

Rádobydivadlo, Klapý / režie: Jaroslav Kodeš

Franz Werfel: Jacobowski a Stjerbinski

 

Společnost bloumající veřejnosti, Turnov / režie: Jan Marek

Společnost bloumající veřejnosti: Záblesk

 

DS Břetislav, Břeclav / režie: Tomáš Uher, Martin Sitek

Martin Sitek: Na viděnou, sbohem

 

Divadlo BLIC, Ostrožská Nová Ves / režie: Andrea Helmichová

Ľubomír Feldek: Edith

 

A k nim programová rada z doporučení vybrala tyto inscenace:

 

Scéna Kralupy, Kralupy nad Vltavou / režie: Týna Hénigová, Helena Plicková

Woody Allen: Central Park West

 

DS Vojan, Libice nad Cidlinou / režie: Jaromír Hruška j. h.

Václav Havel: Vernisáž

 

Ženský amatérský spolek – ŽAS, Homole / režie: Stanislava Kočvarová

Stanislava Kočvarová: Dokud se tančí

 

Divadelní společnost Vltavan, Týn nad Vltavou / režie: Daniel Hnát

Zdeněk Jirotka, Daniel Hnát: Saturnin

 

DS Žumbera, tvůrčí skupina Skoronarváno, Plzeň / režie: Kristina Kohoutová

Patrik Hartl: 4 sestry

 

Divadlo RADAR/Za oponou, Praha / režie: Lukáš Křížek

Frank Wedekind: Probuzení jara

 

Reservé, Most / režie: Pavel Skála

Aristofanés: Jezdci

 

Divadelní klub Jirásek, Česká Lípa / režie: Štěpán Kňákal

Jean-Paul Sartre: S vyloučením veřejnosti

 

DS Vojan, Libice nad Cidlinou / režie: Jaroslav Vondruška

Bengt Ahlfors: Popel a pálenka

 

Triarius, Česká Třebová / režie: Josef Jan Kopecký

Ch. Webb, T. Johnson, C. Willingham, B. Henry: Absolvent

 

Divadlo Exil, Pardubice / režie: Naďa Kubínková, Lucie Hašková

David Košťák: Lajka aneb Příběh z dob, kdy se ještě hovna nesbírala

 

Divadlo Stodola, Sivice / režie: Jan Říha

Oldřich Daněk: Jedno jaro v Paříži aneb Krvavá Henrieta

 

Divadlo Naboso, Boskovice / režie: Tomáš Trumpeš

Petr Pazdera Payne: Zvíře

 

RAGUENEAU, Plzeň / režie: Blanka Luňáková

Martin McDonagh: Pan polštář

 

Divadlo Devítka, Ostrava / režie: Petr Rada

Eric-Emmanuel Schmitt: Enigmatické variace

 

DK Jirásek, Česká Lípa / režie: Václav Klapka

Stephens Sachs: Maud, Lionel a prst Jacksona Pollocka

 

Jako náhradníky určila inscenace:

 

DS Jablonský, Jindřichův Hradec / režie: Sabina a Jiří Langerovi

Miroslav Hanuš: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

 

Scéna Kralupy, Kralupy nad Vltavou / režie: Jiřina Lhotská

Charlotte Keatley: Máma říkala, že bych neměla

 

SDO Diviš, Žamberk / režie: Ivana Šrámková

David Drábek: Jedlíci čokolády

 

DIVADLO (bez záruky) PRAHA / režie: Michal Šesták

Karel Čapek: R.U.R.

 

Programová rada pracovala ve složení: Kateřina Fikejzová Prouzová, Jan Hnilička, Zdeněk Janál, Vlaďka Koďousková, Martin Rumler, Milan Schejbal, Tereza Sochová, Milan Strotzer, Michal Zahálka. 

Feedback