Přehled nominací a doporučení do programu Divadelního Pikniku Volyně 2023
Krajské přehlídky s postupem na Divadelní Piknik Volyně 2023 jsou v plném proudu a seznam nominovaných a doporučených inscenací se začíná rozšiřovat. Pokud vás zajímá, z čeho bude 27. dubna 2023 programová rada vybírat, můžete zde průběžně sledovat výsledky jednotlivých přehlídek. Do programu Divadelního Pikniku Volyně, který proběhne ve dnech 30. června až 7. července 2023 se dostane minimálně 22 z nich.
Neratovice – Divadelní salon paní Ljuby
Lektorský sbor: Jana Kališová, Pavlína Schejbalová, Petr Hruška, Miroslav Král
Bez návrhu
Turnov – Modrý kocour
Lektorský sbor: Milan Schejbal, Patrik Fridrichovský, Jaroslav Stuchlík
Nominace: D 3 a další, Karlovy Vary / Zrzek
Doporučení: OLDstars, Praha / Macbeth
Červený Kostelec
Lektorský sbor: Aleš Bergman, Petra Richter Kohutová, Jakub Korčák, Regina Szymiková
Nominace: Divadlo Exil, Pardubice / Útulek
Doporučení: Divadlo v Roztocké, Jilemnice / Ztížená možnost soustředění
Doporučení: DS Kolár, Police nad Metují / Mrzák Inishmaanský
Praha – POPAD
Lektorský sbor: Jaroslav Kodeš, Marek Frič, Petra Richter Kohutová, Jana Stejskalová
Doporučení: Divadlo Refektář, Praha / Co není přece je
Doporučení: NAOKO, Praha / Kdo hledá Charlottu Borgach
Doporučení: Divadlo Riyo, Praha / Kráska z Leenane
Slavičín – Valašské křoví
Lektorský sbor: Milan Schejbal, Luděk Horký, Jan Šotkovský, Miroslav Ondra, Jan Julínek
Nominace: Divadlo Sputnik při MKS Havířov / Mrzák Inishmaanský
Kojetín – Divadelní Kojetín
Lektorský sbor: Vladimír Fekar, Vladimír Altán Mátl a Petra Richter Kohutová
Nominace: Studio Divadla Haná Vyškov / Budeš dělat malé věci (Krakatit)
Doporučení: DS Jana Honsy, Karolinka / Labyrint světa a ráj srdce
Doporučení: Divadelní spolek Kroměříž / (Ne)korektní pravidla
Louny – Lounské divadlení
Lektorský sbor: Jaromír Hruška, Eva Kodešová ml., Jana Stejskalová
Nominace: DK Jirásek, Česká Lípa / Lakomec
Doporučení: DS KLAS, Klášterec nad Ohří / Saturnin
Dačice – Dačické kejklování
Lektorský sbor: Milan Schejbal, Pavlína Schejbalová, Zdeněk Janál, Ladislav Vrchovský
Doporučení: Ženský amatérský spolek – ŽAS, Homole / Lock-Downův syndrom aneb Hlavně klid
Doporučení: Spolek divadelních ochotníků, Blatná / Smím prosit, Dodo?
Praha – Divadelní tříska
Lektorský sbor: Kateřina Baranowska, Vít Malota, Michal Zahálka
Nominace: Divadlo RADAR/Načerno, Praha / Pan Polštář
Doporučení: Teritoriální tyjátr, Praha / Družstvo Ďáblice
Doporučení: Divadlo Máj, Praha / Mařka
Doporučení: Reverzní dveře, Brno / Zdrhnout z Indie
Rakovník – Wintrův Rakovník
Lektorský sbor: Milan Schejbal, Zdeněk Janál, Milan Strotzer
Doporučení: V.A.D., Kladno / Nikoločava
Doporučení: Ochotnický spolek ŽUMPA, Nučice / Sex
Horažďovice – Horažďovická Perla
Lektorský sbor: Martin Vokoun, Jan Hnilička, Kristýna Čepková
Nominace: Tyjátr, Horažďovice / Důkaz
Doporučení: Divadlo JakoHost, Plzeň / Oblomov
Doporučení: Divadelní studio D 3, Karlovy Vary / Náměstíčko
Ústí nad Orlicí – Orlická maska
Lektorský sbor: Alexandr Gregar, Eva Spoustová, Vladimír Fekar
Nominace: DS Škeble, Lanškroun / ANIMA ex maCHINA
Doporučení: DS Na Skále, Helvíkovice / Ani za milion
Třešť – Třešťské divadelní jaro
Lektorský sbor: Vladimír Altán Mátl, Ladislav Valeš, Michal Zahálka
Nominace: Ořechovské divadlo, Ořechov / Poprask na laguně
Doporučení: DS Forbína, Jistebnice / Možná je na střeše kůň
Děčín – Děčínská brána
Lektorský sbor: Lenka Lázňovská, Miroslav Král, Petr Jan Svoboda
Doporučení: ĎAS Klouzák, Postoloprty / ŤUK ŤUK
Doporučení: Rádobydivadlo, Klapý / Čarodějky
Ostrava – Ostravské buchary
Lektorský sbor: Sylvie Vůjtková, René Šmotek, David Vyhnánek
Doporučení: Divadlo K.V.A.S., Karviná / Ve státním zájmu
Doporučení: Lidové divadlo, Krnov / Srnky
Most – PřeMostění
Lektorský sbor: Luděk Horký, Ivo Kristián Kubák, Jitka Šotkovská, Michal Zahálka, Alena Zemančíková
Nominace: Scéna Kralupy, Kralupy nad Vltavou / Kráska z Leenane
Doporučení: Reservé, Most / Revizor
Hodonín – Hobblík-MUMRAJ!
Lektorský sbor: Jana Soprová, Jaroslava Rozsypalová-Vykoupilová, Josef Morávek
Nominace: DS Břetislav, Břeclav / Vůně cyklonu
Doporučení: DS Slavkov u Brna / Zelňačka
Doporučení: DS teaTrum, Velké Opatovice / Balada pro banditu
Doporučení: DS Svatopluk, Hodonín / Já jsem Herbert
Lomnice nad Popelkou
Lektorský sbor: Zdeněk Janál, Josef Kettner, Jaromír Vosecký
Nominace: DS J. K. Tyl, Lomnice nad Popelkou / Nerušit, prosím!
Doporučení: Vrchlabský divadelní spolek Lipany / Hrdý buď, žes…
Doporučení: Divadlo V Roztocké, Jilemnice / DONAHA!