Pozvánka na Popelku Rakovník 2023

Celostátní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti a mládež

Zveme vás na letošní Popelku Rakovník, která proběhne ve dnech 18.–22. října 2023 v Tylově divadle a Kulturním centru Rakovník.

Letošní Popelka se koná u příležitosti 100. výročí narození Daisy Mrázkové. Její tvorbu na festivalu přiblíží Pokojíček Daisy Mrázkové – volně přístupná čítárna a ateliér, ve kterém se můžete začíst do jejich nádherných knih pro děti, případně se inspirováni její tvorbou můžete pustit i do vlastní ilustrace či malby. Na závěr přehlídky zahraje Ivana Bílková svou inscenaci Nádherné úterý, která vznikla právě na základě stejnojmenné knihy Daisy Mrázkové.

V programu se dále můžete těšit na 9 inscenací v hlavním programu, které vzešly z krajských postupových přehlídek. Součástí opět budou rozborové semináře, diskuse a reflexe dětských skupin. V porotě zasednou scénografka Kateřina Baranowska, režisér Jaromír Hruška, režisér a pedagog Milan Schejbal, dramaturg a pedagog Jan Šotkovský. Těšit se můžete i na absolventské představení Kurzu praktické režie Škola základ života.

Pokud se chcete Popelky zúčastnit, stačí vyplnit objednávku ubytování a vstupenek

Kompletní program naleznete zde