Postupové přehlídky

Postupové přehlídky MEZZOCHORI 2020

12. celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů

NIPOS-ARTAMA pořádá během března a dubna ve spolupráci s místními pořadateli celkem 10 postupových přehlídek. Sbory se mohou přihlásit na postupovou přehlídku ve svém kraji. Pokud by se jim termín ze závažných důvodů nehodil, mohou se po konzultaci s pořadateli zúčastnit postupové přehlídky v jiném kraji. Sbory z krajů, kde postupová přehlídka není vyhlášena (Jihočeský, Zlínský a Pardubický), se přihlásí na dostupnou přehlídku v některém z ostatních krajů.

Sbory hodnotí na postupových přehlídkách tříčlenná odborná porota, která může udělit pásmové hodnocení (zlaté, stříbrné, bronzové), diplom za účast a případně také zvláštní ocenění.

Na každé postupové přehlídce doporučí odborná porota nejlepší sbory na celostátní přehlídku MEZZOCHORI, která se uskuteční v listopadu 2020 v Hradci Králové. Po kompletaci výsledků a doporučení ze všech postupových přehlídek provede definitivní výběr sborů včetně náhradníků programová rada celostátní přehlídky nejpozději do 31. května 2020.

Vzhledem k mimořádné situaci přesouváme všechny postupové přehlídky na období konec května / červen. O konkrétních termínech vás budeme včas informovat. Platí, že se sbory mohou přihlásit na jakoukoliv postupovou přehlídku, i na tu, která není v jejich kraji, případně i po přihlášení změnit přehlídku, pokud by nový termín sboru nevyhovoval. Pokud by to situace vyžadovala, jsme připraveni na stanovení alternativního způsobu výběru sborů na celostátní přehlídku (např. pomocí videozáznamů).

Děkujeme za pochopení

PLZEŇSKÝ KRAJ
Rokycany
22. dubna – bude upřesněno
Kontakt: Alena Vimrová, ZUŠ Rokycany, Jiráskova 181, 337 01 Rokycany,
tel.: 371 724 761, e-mail: a.vimrova@centrum.cz

MĚSTO PRAHA A STŘEDOČESKÝ KRAJ
Praha
červen (bude upřesněno)
Kontakt: Jitka Kmentová, Marie Feuersteinová, Gymnázium, Na Zatlance 11, 150 00 Praha 5
tel: 226 802 622, e-mail: jitka.kmentova@zatlanka.czmarie.feuersteinova@zatlanka.cz

KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ
Hradec Králové
bude upřesněno
Kontakt: Andrea Moličová, IMPULS Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit, Tomkova 139, 500 02 Hradec Králové
tel.: 723 627 790, e-mail: divadlo@impulshk.cz, www.impulshk.cz

OLOMOUCKÝ KRAJ
Uničov
bude upřesněno
Kontakt: Gabriela Outratová, Městské kulturní zařízení Uničov, Moravské nám. 1143, 783 91 Uničov
tel.: 585 054 060, 730 524 799, e-mail: outratova@mkzunicov.cz
informace: www.mkzunicov.cz

JIHOMORAVSKÝ KRAJ
Brno
29. dubna 2020 (bude upřesněno)
Kontakt: Marie Řídká, Banskobystrická 663/153, 621 00 Brno
tel.: 602 567 443, e-mail: kppjmk@seznam.cz, www.kppjmk.cz

ÚSTECKÝ KRAJ
Litoměřice
bude upřesněno
Kontakt: Václav Hanč, ZŠ Litoměřice, Boženy Němcové 2, 412 01 Litoměřice
tel.: 416 735 797, 731 106 347, e-mail: vaclav.hanc@skolabn.cz

KARLOVARSKÝ KRAJ
Horní Slavkov
bude upřesněno
Kontakt: Jan Zapf, ZUŠ Horní Slavkov, Školní náměstí 214, 357 31 Horní Slavkov
tel.: 725958888, e-mail: jzapf@zushslavkov.cz

KRAJ VYSOČINA
Bystřice nad Pernštejnem
bude upřesněno
Kontakt: Inka Pospíšilová, ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem, Nádražní 1300, 593 01 Bystřice n. P.
tel.: 605 580 901, e-mail: inkaposp@seznam.cz

LIBERECKÝ KRAJ
Jablonec nad Nisou
bude upřesněno
Kontakt: Pavel Žur, Naďa Mrklasová, Kruh přátel DPS Vrabčáci, z. s., ZŠ Mozartova 24, 466 04 Jablonec nad Nisou
tel.: 483 310 079, e-mail: mrklasova@divadlojablonec.cz

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Ostrava
červen (bude upřesněno)
Kontakt: Lenka Velikovská, Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a, 700 30 Ostrava-Zábřeh
tel.: 773 981 622, e-mail: CPSPS@seznam.cz



Sbory postupující na MEZZOCHORI 2019, 11. celostátní přehlídku středoškolských pěveckých sborů

I. kategorie (abecedně):

  • Armonia, ZUŠ Rokycany, Alena Vimrová
  • Artep, Gymnázium a obchodní akademie, Orlová, Petra Rašíková
  • Besharmonie, Gymnázium Nad Kavalírkou, Praha, Libor Sládek
  • Gybon, Gymnázium Boženy Němcové a Hudební mládež Hradec Králové, Jaromír Schejbal
  • Pěvecký sbor Gymnázia Havířov, Sylva Mokrošová
  • N.T.C., Gymnázium Rumburk, Michal Jániš
  • Puellae et pueri, Beskydské divadlo, Nový Jičín, Karel Dostál
  • Pueri gaudentes – mužská část, ZUŠ Šimáčkova, Praha, Libor Sládek
  • Re-canto, ZUŠ Vyškov, Aleš Musil
  • Sušický dětský sbor, ZUŠ Sušice, Josef Baierl, Jan Pelech

Náhradníci v pořadí:

  1. Harmonie ladies, ZŠ Školní, Velké Meziříčí, Olga Ubrová, Andrea Svobodová
  2. Altitudo, Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Liberec, Miloslava Čechlovská, Daniel Hutař
  3. Cum amore, Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec Zuzana Kubelková
  4. Hudební sdružení Gymnázium Jihlava, Dagmar Němečková

II. kategorie (abecedně):

  • Alejsbor, Gymnázium Praha 6, Nad Alejí, Helena Brdičková
  • Pěvecký sbor Jiráskova gymnázia, Náchod, Vlastimil Čejp
  • Proměny, ZUŠ Svitavy, Dana Pražáková
  • Tutti Pazzi, Gymnázium Lovosice, Jozefína Štěpánová
  • Unique Rokycany, Gymnázium a SOŠ Rokycany, Vladana Poláčková

Náhradníci v pořadí:

  1. Syrinx, Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, Jan Lukša, Dan Lokaj
  2. SPS Gymnázia J. Škody, Přerov, Věra Oščádalová
  3. Colours of GTU, Gymnázium Trutnov, Vojtěch Kábrt

Výsledky postupových přehlídek MEZZOCHORI 2019, 11. celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů

Bystřice nad Pernštějnem

21. 3. 2019

Porota: Michal Jančík – předseda poroty, Vladimír Jindra, Michaela Králová

Praha

26. 3. 2019

Porota: Vít Novotný – předseda poroty, Petra Rašíková, Miloslava Vítková

Rokycany

3. 4. 2019

Porota: Josef Brabenec – předseda poroty, Zdeněk Vimr, Marie Nováková, Michaela Králová

Brno

4. 4. 2019

Porota: Katarína Duchoňová – předseda poroty, Karel Štrégl, Tomáš Stanček

Litoměřice

5. 4. 2019

Porota: Jiří Slovík – předseda poroty, Jan Pirner, Miloslava Vítková

Jablonec nad Nisou

9. 4. 2019

Porota: Václav Brádle – předseda poroty, Zuzana Kacafírková, Pavel Žur

Hradec Králové

16. 4. 2019

Porota: Karel Štrégl – předseda poroty, Lucie Gregorovič Fárová, Barbora Hanslianová

Ostrava

17. 4. 2019

Porota: Jurij Galatenko – předseda poroty, Tomáš Stanček, Zdeněk Ševčík


Sbory postupující na OPAVA CANTAT 2018, 10. celostátní přehlídku středoškolských pěveckých sborů

Kategorie I. (mužská)

Pueri gaudentes, ZUŠ Šimáčkova, Praha, Libor Sládek

Kategorie I. (dívčí)

Palora, Gymnázium Jana Opletala, Litovel, Marcela Barvířová

Choir van GOH, Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava, Olga Blažková, Lukáš Marek

Kategorie I. (smíšená)

Pěvecký sbor Gymnázia Havířov, Gymnázium Havířov – město, Sylva Mokrošová

Re-canto, ZUŠ Vyškov, Aleš Musil

Smíšený pěvecký sbor Konzervatoře Kroměříž, Konzervatoř Kroměříž, Lenka Polášková

Harmonie, ZŠ Školní, Velké Meziříčí, Olga Ubrová, Andrea Svobodová

PS Gymnázia Strakonice, Gymnázium Strakonice, Marcela Miková 

Besharmonie, Gymnázium Nad Kavalírkou, Praha, Libor Sládek

SMoG, Podkrušnohorské gymnázium Most, Dana Řepová

Kategorie II.

Amabile, SOŠPg, Nová Paka, Alena Matějovská

Harmonie Ladies, ZŠ Školní, Velké Meziříčí, Olga Ubrová, Andrea Svobodová 

N.T.C., Gymnázium Rumburk, Michal Jániš

GLP Plzeň, Gymnázium Luďka Pika Plzeň, Miriam Sudková

Canzonetta, Gymnázium Teplice, Květuše Martínková

Náhradníci v pořadí: 

Pěvecký sbor Gymnázia Velké Meziříčí, Gymnázium Velké Meziříčí, Markéta Rosová Prudíková

Armonia Rokycany, ZUŠ Rokycany, Alena Vimrová, Jan Fraus

Syrinx, Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, Jan Lukša

Colours of GTU, Gymnázium Trutnov, Vojtěch Kábrt

Pěvecký sbor Gymnázia Na Zatlance, Gymnázium Na Zatlance, Praha, Jana Lindová

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.