Pořadí souborů a inscenací pro zařazení do programu 79. Jiráskova Hronova 2009

Pořadí souborů a inscenací pro zařazení do programu 79. Jiráskova Hronova 2009

NOMINACE

Divadlo Alexandera Gondarčuka Omsk, Rusko
režie Alexander Gondarčuk
Vladimír Ilukhov: Kouzelná jablka
(AITA/IATA)

Theatre Universitaire Royal de Liege, Belgie
režie Robert Germay
Franz Kafka: Zpráva pro jednu akademii
(Bericht an eine Akademie)
(AITA/IATA)

DISK Trnava, Slovenská republika / režie Blaho Uhlár
Blaho Uhlár a kolektiv souboru: Výhľad
(AITA/IATA)

Divadlo Commedia Poprad, Slovenská republika
režie Vlado Benko, Dušan Kubaň, Michal Novák
René Fallet, Alexandr Gregar, Vlado Benko: Kapustnica
(AITA/IATA)

DS Vojan Libice nad Cidlinou / režie Jaroslav Vondruška
Vlastimil Peška: Měla babka čtyři jabka
(Popelka Rakovník)

Divadlo SoLiTEAter Praha – Libor Ulovec / kol. režie
Doug Wright: Svou vlastní ženou
(Divadelní Děčín)

Divadlo Kámen Praha / režie Petr Macháček
Petr Macháček: Zvěstování Bohunce
(Šrámkův Písek)

Soubor Na klíček Česká Lípa / scénář a režie Markéta Holá
Karel Hynek: Vrstvy masek
(Wolkrův Prostějov)

Tate lyumni Praha / kolektivní režie
Kolektiv divadla: Krvavé koleno
(Loutkářská Chrudim)

Nezávislý soubor Buranteatr Brno / režie Jiří Hájek
Martin McDonagh: Pan Polštář
(programový ředitel JH)

DOPORUČENÍ

1.–4. pořadí

DS Trdla při O. S. Thalia Vyškov
režie Olga Pitelová a Ivana Šmelová
Olga Pitelová a Ivana Šmelová na motivy španělské pohádky: Kuře Čtvrtka
(Popelka Rakovník 2008)

Geisslers Hofcomoedianten Kuks / režie Petr Hašek
Antonio Bioni, Apostolo Zeno: Andromache
(Divadelní Děčín 2009)

Soubor Tichý Jelen Roztoky / režie Jiří Jelínek
William Shakespeare, Jiří Jelínek: Richard 3
(Loutkářská Chrudim)

TANEC, TANEC… / OTEVŘENO
Ozvěny celostátní přehlídky scénického tance v Jablonci nad Nisou
a celostátní přehlídky pohybového divadla a pantomimy v Kolíně

Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou
na písně Ivy Bittové, choreografie Ludmila Rellichová: Každý je někdy trapný
(Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou 2008)

ZUŠ Sedlec-Prčice
na hudbu Hepningarna, choreografie Vendula Dědová:
Divnokraje

(Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou 2008)

NoTa ZUŠ B. Smetany Plzeň
na hudbu Anouara Brahema, choreografie Lenka Jíšová: Leila v zemi kolotočů
(Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou 2008)

Pantomima S. I. Brno / režie Jindřich Zemánek
Kolektiv souboru: Promiňte, poprskal jsem vás
(Otevřeno Kolín 2009)

Pantomimická jednotka ŘEČ Praha / kolektivní režie
Kolektiv souboru: Ze života hmyzu
(Otevřeno Kolín 2009)

5.-6. pořadí

Studio Divadla Dagmar a pedagogické školy Karlovy Vary
scénář a režie Hana Franková
J.D. Salinger, L. a R. Pellarovi: Já, Holden
(Wolkrův Prostějov 2009)

Soubor Třetí věk při Městské knihovně v Lounech
režie Renata Vordová
Kolektiv souboru s využitím textů Jiřího Suchého: Včera se mi zdálo
(Wolkrův Prostějov 2009)

7.–10. pořadí

Divadlo Prkno – SUZAT Veverská Bítýška
režie Pavel Vašíček
Eduardo Rovner: Společnost
(Divadelní Děčín 2009)

DS Bit Jihlava / kolektivní režie
Luboš Brabenec / Rubikon
(Mladá scéna Ústí nad Orlicí 2009)

LS Čmukaři Turnov / kolektivní režie
Daniela Weissová, Romana Zemenová: Za každým rohem jeskyňka
(Loutkářská Chrudim)

DS Eduarda Vojana Brněnec
režie Jan Heger-Kučera, Karel Černý
Alois a Vilém Mrštíkovi: Maryša
(Krakonošův divadelní podzim Vysoké nad Jizerou,
NP venkovských divadelních souborů 2008)

11. pořadí

Městské divadlo Děčín / režie Petr Michálek
H.Ch. Andersen, Petr Michálek: Malá mořská víla
(Divadelní Děčín 2009)

12.–13. pořadí

Divadlo De Facto Mimo Jihlava / režie Martin Kolář
Martin Kolář na motivyBély Horgase : Zelené prasátko
(Popelka Rakovník 2008)

Divadlo SemTamFór Slavičín / režie Milan Janček
Gilles Dyrek: Benátky pod sněhem
(Divadelní Děčín 2009)

14. pořadí

LDO ZUŠ Strakonice / režie Jiřina Lhotská
Jiřina Lhotská podle H.Ch. Andersena: Je to naprosto jisté
(Dětská scéna Trutnov 2009)

15. pořadí

LÁHOR/Soundsystem / kolektivní režie
LÁHOR/Soundsystem: Diskrétní den
(Šrámkův Písek 2009)

16. pořadí

Někdo – dvoučlenný soubor jednoho herce
ZUŠ F.A. Šporka Jaroměř
režie Jarka Holasová a Jakub Maksymov
J. Maksymov a J.Holasová: Ve dvě na hruškách II.
(Šrámkův Písek 2009)

17. pořadí

DS Žlutičan Žlutice / režie Jaromír Břehový
Jaromír Břehový: Sborovna
(Krakonošův divadelní podzim Vysoké nad Jizerou,
NP venkovských divadelních souborů 2008)

18. pořadí

DDS HOP – HOP ZUŠ Ostrov / režie Irena Konývková
Irena Konývková podle knihy Jacqueline Wilsonové Dvojčata v průšvihu: Ruby a Garnet?
(Dětská scéna Trutnov 2009)

19. pořadí

DS Tyl Rakovník / režie Jan Švácha
Jan Švácha: O tlusté Matyldě aneb Slepičí intermezzo
(Popelka Rakovník 2008)

20. pořadí

LDO ZUŠ Trutnov
scénář a režie Dominika Špalková s kolektivem souboru
Virginia Wolfová: Vertigo
(Wolkrův Prostějov 2009)

21. pořadí

Antonín D.S. Praha / režie Martin J. Švejda
Martin J. Švejda: Žena. Říkejte mi žena
(one-woman-show)
(Šrámkův Písek 2009)

Soubory, které nemohly pozvání do programu JH akceptovat

Loutkářský souboru Tichý jelen Roztoky / kolektivní režie
Karel Sabina, Jiří Jelínek a Tichý jelen: Mariage aneb Dobře prodaná nevěsta
(Loutkářská Chrudim 2007)

DS SNOOP Občanské besedy Opatovice / rež. Aleš Dvořák
Biljana Srbljanovič: Rodinné příběhy
(Mladá scéna Ústí nad Orlicí 2008)

Taneční divadlo MIMI FORTUNAE Brno
na hudbu Jiřího Hradila,
choreografie Hana Smičková-Látalová: JÁ
(Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou 2008)

ZUŠ Chodov
na hudbu Francesca Tárrega,
choreografie Karin Donátová a spol.: Milá mami, tak Ti píšu z dovolený
(Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou 2008)

Programová rada 79. JH 2009 nepřijala tyto návrhy:

Divadelní soubor při MěKS Červený Kostelec
režie Vlastimil Klepáček
Vlastimil Klepáček: Don Quijote aneb Veselý konec rytíře smutné postavy
(Divadelní Třebíč/Divadelní Děčín 2008)

DEFILÉ VYBRANÝCH ÚČASTNÍKŮ POHÁRKU SČDO 2009

Karel Vaněk (ZUŠ Václava Kálika Opava))
Rudolf Křesťan: První rande (Chlapec)

Magda Nováčková (Starý Dražejov u Strakonic)
Divadlo Sklep: Televizní besídka Divadla Sklep (Vypravěčka – Pižďucha)

Vladimír Benderski
(Studio Divadla Dagmar Karlovy Vary)
David Avidan: Politici jazyka (Muž)

Petra Nedvědová a Ludmila Panenková
(DS Karel Čapek Děčín)
Lenka Procházková: O babě Hladové (Žena, Smrt)

Michal Pivoňka (DS MKZ Horšovský Týn)
István Örkény: Rodina Tótů (Listonoš)

Anna Zemanová (DS Karel Čapek Děčín)
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Ženitba (Agáta)

————————————————

DS Pohoda Slatiňany – Jana Trojanová
režie Renata Klečková
Viktorie Hradská: Commedia finita
(NP divadla jednoho herce v Kaznějově 2009)

DS PIKI Volyně / režie René Vápeník
Ladislav Smoček: Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho
(NP seniorského divadla ve Znojmě 2008)

DS AŠlerovo komikadze – nucený výsek
režie Pavla Bušková a Anna Trčková
Pavla Bušková, Anna Trčková: Tkadleny
(Šrámkův Písek 2008)

DS Vojan Libice nad Cidlinou / režie Jiří Hlávka
Jiří Hlávka na motivy románu Miguela de Cervantese: Don Quijote de la… od nás
(NP seniorského divadla ve Znojmě 2008)

Divadelní spolek Prkno Veverská Bítýška
režie Pavel Vašíček
Jim Cartwright: Dva
(KDP Vysoké n. Jiz. 2007)

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.