Pořadí inscenací dle rozhodnutí programové rady Jiráskova Hronova

pro 80. JIRÁSKŮV HRONOV

VI. Festival evropského amatérského divadla a mezidruhovou přehlídku amatérského divadla ČR 29. 7. – 7.  8.  2010

NOMINACE

Poř. čís. 

Nomin. 

Dopor. 

Soubor / Inscenace 

 

Navrhovatel

1.

N 

Levočská divadelná spoločnosť Levoča, Slovensko / režie Ladislav Péchy

Vlado Benko na motivy Václava Pankoviča: Pastier

AITA/IATA

2.

N

Divadlo J. Kármána – Kármán J. Színház Lučenec, Slovensko

režie Vladimír Sadílek

Miloš Karásek: Perón

AITA/IATA

3.

N

Das Dokumentartheater Berlin, Německo / režie Marina Schubarth

Marina Schubarth: …And the Name of the Star is Chernobyl

AITA/IATA

4.

N

NEST, theatre group of the MUZtheater Zaandam, Nizozemí / režie Suzanne Klomp

Suzanne Klomp a NEST: Småland

AITA/IATA

5.

N

The Bimatayim Theater Company Givatayim, Israel / režie Miri Lehrmann-Beer

Pavel Kohout: Taková láska

AITA/IATA

6.

N 

Te-Nord Oslo, Norsko / režie Te Nord

Sonia Mona Din: Shabbana

AITA/IATA

7.

N

DS Ty-já-tr/Bylo nebylo, Divadlo Radar Praha

režie Luděk Horký ve spolupráci s Martinem Písaříkem

Luděk Horký: Pohádky do kapsy

POPELKA

RAKOVNÍK

8.

 

N

Cirkus Mlejn Praha / kolektivní režie

Kolektiv souboru: Postav na čaj!

OTEVŘENO

KOLÍN

9.

N

Divadelní soubor Jana Honsy Karolinka / režie Martin Františák

Martin Františák: Nevěsta

DIVADELNÍ

DĚČÍN

10.

N

DS Ty-já-tr/Hrobeso, Divadlo Radar Praha / režie Luděk Horký

Friedrich Dürrenmatt: Frank pátý

DIVADELNÍ

DĚČÍN

11.

N

Frei Körper Kultur Semily / režie Jan Mocek a Jan Hofman

Jan Mocek a Jan Hofman: Wir tanzen konzentriert!

ŠRÁMKŮV

PÍSEK

12.

N

 

DDS Hladká vrtule 3. ZŠ Slaný / režie Kateřina a Jiří Rezkovi, František Oplatek

Kateřina Rezková: Božka aneb Jak to možná nebylo?

DĚTSKÁ SĆÉNA

TRUTNOV

13.

N

 

Soubor Kusy lidí ZUŠ Žerotín Olomouc / režie Ivana Němečková

Kolektiv souboru s použitím textů skupin Mňága a Žďorp: Lidé jsou spokojeni

WOLKRŮV

PROSTĚJOV

14.

N

 

Studio Divadla Dagmar a pedagogické školy Karlovy Vary / režie Hana Franková

Vladimír Fekar: Sestra

MLADÁ SCÉNA

ÚSTÍ NAD ORLICÍ

 DOPORUČENÍ

 I. POŘADÍ

15.

D

Rádobydivadlo Klapý / režie Jaroslav Kodeš

Josef Tejkl: Elegie tyrolská

DIVADELNÍ

DĚČÍN

16.

D

Geisslers Hofcomoedianten Kuks / režie Petr Hašek

Fitzli Putzli: Fitzli Putzli

DIVADELNÍ

DĚČÍN

17.

D

 

Tichý Jelen Roztoky / režie Jiří Jelínek

William  Shakespeare, Jiří Jelínek: Richard 3

LOUTKÁŘSKÁ

CHRUDIM

 II. POŘADÍ

18.

D

Dva ve jhách Praha / režie Lucie Páchová

Lucie Páchová: Z alba

MLADÁ SCÉNA

ÚSTÍ NAD ORLICÍ

 III.  POŘADÍ

19.

D

Divadlo Exil, o. s. Pardubice / režie Jana Tichá

Jiří Brdečka: Limonádový Joe

DIVADELNÍ

DĚČÍN

20.

D

Antonín D.S. – Krvik Totr Praha / režie Martin J. Švejda

Daniil Charms: Jelizaveta Bam (malý totalitní melodram)

ŠRÁMKŮV

PÍSEK

21.

D

DS Doveda Sloupnice / režie Markéta Světlíková

Pietro Garinei, Sandro Giovannini, Renato Rascel

a Domenico Modugno: Alelujá, dobří lidé

KDP

VYSOKÉ NAD JIZEROU

22.

D

TANEC, TANEC… / Komponovaný program z vystoupení celostátní přehlídky scénického tance v Jablonci nad Nisou 2009

TANEC, TANEC…

JABLONEC NAD NISOU

 

 

ZUŠ Sedlec-Prčice

na hudbu Thomase Newmana, choreografie Vendula Dědová: Obrazy

 

 

 

Parau Parau Jablonec nad Nisou

na hudbu B. Smetany Má vlast – Vltava,

Petra Endlerová a kolektiv souboru: Karlův most

 

 

 

NOTA ZUŠ B. Smetany Plzeň

na hudbu Eternal seekers a Lenky Dusilové,

choreografie  Lenka Jíšová a kolektiv souboru: Syndrom neklidných nohou

 

 

 

Bandance Praha

na hudbu Jáchyma Šolara, choreografie Jan Schmidt a kolektiv souboru: MOL??

 

IV. POŘADÍ

23.

D

WP

LDO ZUŠ Trutnov

scénář a režie Dominika Špalková s kolektivem souboru

Virginia Woolfová: Vertigo

WOLKRŮV

PROSTĚJOV

 V.  POŘADÍ

24.

D

Antonín D.S. Praha / režie Martin J. Švejda

Martin J. Švejda: Skorpil Intelektual Show + Partneři.cz

ŠRÁMKŮV

PÍSEK

 VI. POŘADÍ

25.

D

Divadlo Zdrhovadlo Klášterec nad Ohří / režie Václav Polda

Bohumil Hrabal: Příliš hlučná samota

DIVADELNÍ

DĚČÍN

 VII. POŘADÍ

26.

D

DS Nová generace při DS TJ Sokol Lázně Toušeň / režie Filip Müller

Václav Hrabě, Filip Müller: Vnitřní démon

DIVADELNÍ

DĚČÍN

 VIII. POŘADÍ

27.

D

OLDstars o. s. Praha / režie Tomáš Staněk

Joe Penhall: Slyšet hlasy

MLADÁ SCÉNA

ÚSTÍ NAD ORLICÍ

 IX. POŘADÍ

28.

D

Soubor Na poslední chvíli ZUŠ Ostrov / režie Lucie Veličková

Lucie Veličková podle Alexandry Berkové: Čekárna

WOLKRŮV

PROSTĚJOV

 X. POŘADÍ

29.

D

Divadelní klub Jirásek Česká Lípa / režie Václav Klapka

Anton Pavlovič Čechov: Medvěd

DIVADELNÍ

DĚČÍN

 XI. POŘADÍ

30.

D

DS Potrvá Praha / režie Vojtěch Poláček

Vojtěch Poláček: Romeo: Poslední štace?

ŠRÁMKŮV

PÍSEK

 XII. POŘADÍ

31.

D

Studio Dům Brno / režie Eva Tálská

Eva Tálská: Výprodej snů

WOLKRŮV

PROSTĚJOV

 XIII. POŘADÍ

32.

D

Studio Divadla Dagmar a pedagogické školy Karlovy Vary / režie: Hana Franková

Jakub Anděl: Sbal psa a vypadni

KAŠKOVA

ZBRASLAV

 XIV. POŘADÍ

33.

D

Divadlo COŽE? Praha / kolektivní režie

Lukáš Rais: Posnídám později

KAŠKOVA

ZBRASLAV

 XV. POŘADÍ

34.

D

DS Mrsťa Prsťa při ZUŠ Kouřim / režie Martin Drahovzal

Martin Drahovzal podle románu Choderlose de Laclose a mediálních inspirací:

Valmontovy nebezpečné známosti

DIVADELNÍ

DĚČÍN

 XVI. POŘADÍ

35.

D


Soubor Kühlschränke Plzeň / režie Marie Nováková

Marie Nováková: Žalář

WOLKRŮV

PROSTĚJOV

36.

D

DEFIlÉ VYBRANÝCH ÚČASTNÍKŮ POHÁRKU SČDO 2010

  • Jakub Včelička (DS Na poslední chvíli Ostrov)

             Karel Čapek: Paštika (Pan Michl)

  • Jakub Krejča (DS Na poslední chvíli Ostrov)

Pavlína Brzáková: Gotomomo gorolo − vyprávění sibiřskejch Evenků (Evenk)

  • Jakub Krejča a Klára Jírovská (DS Na poslední chvíli Ostrov)

J.K. Tyl: Čert na zemi  (Salamandr, Kačena)

  • Michal Nedvěd a Pavel Panenka (DS Karel Čapek Děčín)

Karel Čapek: Povídky z kapes – Básník  (Komisař Mejzlík, básník Nerad)

Jan Večeřa a Hana Žáková (DS MKZ Horšovský Týn)

Miro Gavranl: Pacient doktora Freuda (Hitler, Kristýna)

  • Ludmila Panenková (DS Karel Čapek Děčín)

Jiří Just: Promiň, Arnolde (Umělkyně)

  • Kristýna Hostáková (Divadlo Jesličky ZUŠ Na Střezině Hradec Krílové)

Iva Klestilová: Jak v Sistrech listí svist (Sestra)

POHÁREK SČDO

VELKÁ BYSTŘICE

XVII. POŘADÍ BEZ PŘESAHU DO ROKU 2011

37.

D

 

DS Žlutičan Žlutice / režie Jaromír Břehový

Jaromír Břehový: Sborovna

KDP

VYSOKÉ NAD JIZEROU

38.

D

 

Antonín D.S. Praha / režie Martin J. Švejda

Martin J. Švejda: Žena. Říkejte mi žena

(one-woman-show)

ŠRÁMKŮV

PÍSEK


Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.