NIPOS > POPELKA Rakovník se po nucené pauze vrací na scénu a opět nabídne ty nejlepší inscenace pro děti a mládež

POPELKA Rakovník se po nucené pauze vrací na scénu a opět nabídne ty nejlepší inscenace pro děti a mládež

Tisková zpráva / 18. října 2021

Ve dnech  4. – 7. listopadu 2021 se v Tylově divadle v Rakovníku uskuteční XXXIX. ročník celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti a mládež POPELKA Rakovník. První dva dny festivalu budou věnovány divadlu pro mládež, které představí nejpodnětnější a nejúspěšnější amatérské inscenace uplynulé sezóny. Druhá část přehlídky pak bude patřit inscenacím pro děti, které vzešly z krajských postupových přehlídek. Vedle samotných představení budou pro účastníky přehlídky připraveny rozborové semináře a diskusní fóra.

V programu se objeví 8 amatérských inscenací. Nejmenší děti se mohou těšit na sci-fi pohádku Za pět minut dvanáct v podání Suchdolského divadla SUD ze Suchdola nad Lužnicí. Ten ostatně pro starší děti zahraje i svou autorskou inscenaci Sherlock Holmes neb Zrození zla. Víkendový program přehlídky dětem zpestří Fimfárum od Divadelního klubu Českokrumlovská scéna a Šest malých tučňáků divadla Aplaus ze ZUŠ Louny.

Středoškoláci se pak mohou těšit na dvě inscenace se silnou osobní výpovědí. S inscenací Vyhnání z ráje už proběhlo do Rakovníka přijede Studio Divadla Dagmar Karlovy Vary a s inscenací Cvičme v rytme pak divadelní soubor Brambůrky z Mostu.

V prů­běhu pře­hlídky budou pod odbor­ným lektorským vede­ním pra­co­vat sku­piny dětí, jejichž reflexe na před­sta­vení zpro­střed­kují lek­toři v rámci rozborových semi­nářů a diskusních fór. Rozborové semináře povede čtyřčlenný lektorský sbor ve složení Milan Schejbal (umělecký šéf a režisér Divadla A. Dvořáka v Příbrami, pedagog DAMU), Jaromír Hruška (režisér a dramaturg Městského divadla Český Krumlov), Luděk Horký (dramaturg, manažer vývoje České televize) a Kateřina Baranowska (scénografka a výtvarnice). Nejúspěšnější inscenace pak může lektorský sbor doporučit do programu Jiráskova Hronova, festivalu amatérského divadla.

Přehlídku z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a pod záštitou ministra kultury PhDr. Lubomíra Zaorálka pořádá NIPOS (útvar ARTAMA) ve spolupráci s DS Tyl Rakovník, Kulturním centrem Rakovník a Královským městem Rakovník. Na přehlídce se finančně podílí MK ČR a Královské město Rakovník.

Kontakt pro média

Mgr. Simona Bezoušková, obor činoherní a hudební divadlo ARTAMA, tel.: 775 508 654, e-mail: bezouskova@nipos.cz

Josef Dušek, NIPOS, public relations, tel.: 778 702 494, e-mail: dusek@nipos.cz