Opava cantat 2014 – výsledky

I. kategorie – SMÍŠENÉ SBORY

ZLATÉ PÁSMO

Puellae et Pueri
Středoškolský pěvecký sbor Nový Jičín, Karel Dostál
Sboru byla udělena zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby.
Sbor získal cenu absolutní vítěz přehlídky.

Da capissimo
Základní umělecká škola Rokycany, Alena Vimrová
Sboru byla udělena zvláštní cena za kulturu hlasového projevu.

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice
Gymnázium Strakonice, Marcela Miková
Sboru byla udělena zvláštní cena za dramaturgii soutěžního vystoupení.

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Divertimento
Gymnázium Botičská, Praha 2, Tomáš Klima

Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Orlová
Gymnázium a Obchodní akademie Orlová, Petra Rašíková

Smíšený pěvecký sbor Ave
Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži, Jakub Macek

BRONZOVÉ PÁSMO

Pěvecký sbor Gymnázia Havířov
Gymnázium Havířov, Sylva Mokrošová 

I. kategorie – MUŽSKÉ SBORY

ZLATÉ PÁSMO

Pueri gaudentes 
Základní umělecká škola Šimáčkova16, Praha, Libor Sládek
Sboru bylo uděleno zlaté pásmo cum laude.

Concentus ludibundus
Klub přátel chlapeckého sboru Páni kluci, Litoměřice, Václav Hanč 
Sboru byla udělena zvláštní cena za kultivovaný hlasový projev.
Sboru byla udělena zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby.

 

II. kategorie

Pěvecký sbor Syrinx
Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, Jan Lukša
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení skladby My Immortal.

Pěvecký sbor Gymnázia Rokycany
Gymnázium Rokycany, Vladana Poláčková
Sboru byla udělena zvláštní cena za stylové provedení skladby Forget you.

Alejsbor
Gymnázium Nad Alejí, Praha 6, Helena Brdičková
Sboru byla udělena zvláštní cena za dramaturgii přehlídkového vystoupení.

Vocalissimo
Gymnázium Jana Keplera, Praha, Petr Stratil
Sboru byla udělena zvláštní cena za sólo a stylovou interpretaci spirituálu Go Down, Moses.

Harmonie
ZŠ Školní, Velké Meziříčí, Olga Ubrová, Andrea Svobodová 
Sboru byla udělena zvláštní cena za popularizaci sborového zpěvu a nápadité pohybové ztvárnění muzikálového pásma.

Pěvecký sbor Gymnázia Jakuba Škody
Gymnázium Jakuba Škody, Přerov, Kateřina Galatenko
Sboru byla udělena zvláštní cena za příkladnou dramaturgii přehlídkového vystoupení.
Kateřině Galatenko byla udělena zvláštní cena za dirigentský výkon.  

Porota: Tatiana Švajková (SK) — předseda, Katarína Duchoňová, Roman Michálek, Jiří Slovík, Marek Valášek.

Autor fotografií Václav Pustějovský

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.