Opava cantat 2013 – výsledky

 

    

OPAVA CANTAT 2013

 

I. kategorie – SMÍŠENÉ SBORY

ZLATÉ PÁSMO

Besharmonie
Gymnázium Nad Kavalírkou 1, Praha 5, Libor Sládek
Sboru byla udělena zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby.
Sbor získal cenu absolutní vítěz přehlídky, a byl proto pozván na Mezinárodní festival pěveckých sborů mládeže v Celje (Slovinsko) 2015.

Studentský sbor Collegium iuvenum
Gymnázium Český Těšín, Leszek Kalina
Sboru byla udělena zvláštní cena za náročnou dramaturgii soutěžního programu.

Sušický dětský sbor
Základní umělecká škola Sušice, Josef Baierl, Andrea Sušilová
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení lidové písně v úpravě Milana Uherka Voda, voda.

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Garrendo
Gymnázium Frenštát pod Radhoštěm, I. Klvaňová a P. V. Michna
Petr Václav Michna získal zvláštní cenu poroty za úpravu Moravské lidové písně Aj, tam na dolince.

Song
Masarykovo gymnázium Vsetín, Helena Kaločová
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení středověké španělské písně.

Canzonetta
Gymnázium Teplice, Květuše Martínková

Da capissimo
Základní umělecká škola Rokycany, Alena Vimrová

Divertimento
Gymnázium Botičská, Praha 2, Tomáš Klima
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení polyfonní skladby.

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice
Gymnázium Strakonice, Marcela Miková

Basové G
Gymnázium Fr. Palackého Valašské Meziříčí, Jana Krcháková

BRONZOVÉ PÁSMO

N.T.C.
Gymnázium Rumburk, Jana Honců

 

I. kategorie – MUŽSKÉ SBORY

ZLATÉ PÁSMO

Chlapi Sušického dětského sboru
Základní umělecká škola Sušice, Josef Baierl, Andrea Sušilová
Kristýná Prančlová získala zvláštní cenu poroty za výbornou uměleckou spolupráci se sborem.

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Pueri gaudentes
Základní umělecká škola Šimáčkova16, Praha, Libor Sládek
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení povinné skladby.

 

I. kategorie – DÍVČÍ SBORY

STŘÍBRNÉ PÁSMO

Palora
Gymnázium Jana Opletala, Litovel, Marcela Barvířová

II. kategorie

Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Orlová
Gymnázium a Obchodní akademie Orlová, Petra Rašíková
Sboru byla udělena zvláštní cena za příkladnou uměleckou práci s pěveckým sborem.

Pěvecký sbor Gymnázia Rokycany
Gymnázium Rokycany, Vladana Poláčková
Sboru byla udělena zvláštní cena za provedení skladby Praise His Holy Name.

Squadra risonante
Biskupské gymnázium B. Balbína Hradec Králové, Matěj Ondřej Havel, A. Beňová
Matěj Ondřej Havel získlal zvláštní cenu poroty za dirigentský výkon.

 

Porota: Nenad Firšt (SLO) — předseda, Janka Rychlá (SK), Natalia Chirilenco, Stanislav Pecháček, Jan Bernátek  

 
 
 
 

 

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.