O přehlídce školních pěveckých sborů

Vážené sbormistyně, vážení sbormistři,

vzhledem k současné mimořádné situaci jsou nové termíny krajských postupových přehlídek stále v jednání. Aktuální informace budou zveřejňovány na těchto webových stránkách.

Původní termín Celostátní přehlídky v Uničově (29. – 31. května) bude pravděpodobně přesunut  na říjen (přesný termín bude upřesněn).

 

Děkujeme za pochopení.

 

Celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů

Smyslem přehlídky není soutěž mezi dětskými sbory, ale vytvoření příležitostí pro vzájemnou inspiraci a předávání zkušeností. Měla by být povzbuzením pro sbormistry a příjemnou sváteční událostí pro děti. Celostátní přehlídka bude mít výrazně pracovní charakter a bude koncipována jako výběr nejzajímavějších vystoupení ze všech krajů ČR.
I když přehlídka klade důraz na školní sbory, jejím záměrem je umožnit rovněž setkání širšího spektra dětských pěveckých sborů, tj. např. sborů ZUŠ, DDM, přípravných oddělení koncertních sborů apod.
Stejně jako v minulých letech budou celostátní přehlídce školních dětských pěveckých sborů předcházet postupové přehlídky krajské, popřípadě oblastní. Součástí krajských a oblastních postupových přehlídek i celostátní přehlídky je beseda s lektorským sborem, resp. porotou, spojená s rozborem jednotlivých vystoupení.

Na postupových přehlídkách mohou být sbory oceněny zlatým, stříbrným nebo bronzovým pásmem.

Z krajské postupové přehlídky vybere porota vždy jeden sbor na celostátní přehlídku.

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.