NIPOS > NIPOS na Veletrhu knihy

NIPOS na Veletrhu knihy

Plakát Publikace NIPOSNárodní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) se stejně jako několik posledních let zúčastní veletrhu Svět knihy, který se bude konat ve dnech 14. – 17. 5. 2009 v pražském Veletržním paláci. Publikace, které NIPOS vydal, nabídne na stánku č. P611 v pravém křídle paláce. Jsou mezi nimi odborné publikace např. pro pedagogy a lektory jednotlivých uměleckých oborů, odborné příručky se statistickými údaji či periodika.

Nipos na veletrhu Svět knihy 2009

Ty, kteří se zajímají o amatérská divadelní prkna může potěšit obsáhlý třídílný soubor Dějin amatérského divadla. Na své si přijdou i pamětníci a milovníci malých divadelních scén v podobě tří na sebe navazujících publikací: Pódia z krabičky, Divadla svítící do tmy I. a II. díl.  Tato trilogie mapuje historii a význam neprofesionálních malých scén (divadel malých forem, autorských divadel) v 60., 70. a 80. letech 20. století. Bez zajímavosti jistě není, že vydání tohoto souboru s podtitulem Nesoustavné nahlédnutí do historie malých neprofesionálních scén inicioval již zesnulý ministr kultury Pavel Dostál.

Zájemci o fotografii a fotografování si mohou na veletrhu zakoupit publikaci Obraz jako dialog s časem autorů L. a A. Baranových. Tato kniha získala v červnu 2008 titul Fotografická publikace roku 2008 v kategorii Historie, teorie, kritika – udělený magazínem FOTOGRAFIE.

Tituly, které NIPOS nabídne na pražském veletrhu Svět knihy 2009, získají zájemci s 15% veletržní slevou.

Více o knihách, které vydává NIPOS zde: http://www.nipos-mk.cz/vydavame