NF NKST 2015

Dramaturgie festivalových koncertů
Národního festivalu neprofesionálních komorních a symfonických těles 2015

I. etapa
30.5.2015, so – zámek Bučovice,  Dlouhý sál, 17.30 hod
Spoluorganizátor: Kyjovský komorní orchestr

Musica quinta essentia Praha
B Martinů: Serenáda II pro housle a violy (Allegro – Poco Andante – Allegro con brio)
R. Komorous: Serenata per Archi (Lento, ma non tanto – Andantino semplice – Adagio)

Šporkovo trio
Joseph Haydn: Kasace C dur,  I. Presto, II. Adagio, III. Minuetto
Jean Baptista Senaillie: Sonáta d moll, I. Largo, II. Corrente, III. Sarabanda, IV. Allegro spiritoso
Zdeněk Tošnar: Nálady

Kyjovský komorní orchestr  
Antonio Vivaldi: Koncert G dur Ala rustika (I.Presto, II. Adagio attacca, III. Allegro)
Oskar Nedbal: Valse triste
Frederico Maria Sardeli: Fuga Solar č.4
Boaz Avni: Largo pro smyčce
Leroy Anderson: Plink, Plank, Plunk

31.5.2015, ne –  zámek Křtiny, 17 hod
Spoluorganizátor: Kyjovský komorní orchestr

Kyjovský komorní orchestr  
Antonio Vivaldi: Koncert G dur Ala rustika (I.Presto, II. Adagio attacca, III. Allegro)
Oskar Nedbal: Valse triste
Frederico Maria Sardeli: Fuga Solar č.4
Boaz Avni: Largo pro smyčce
Leroy Anderson: Plink, Plank, Plunk

Quintetto con mandolino Praha
E. Granados: Výběr ze Španělských tanců 1. Galante 2. Oriental 3. Andaluza
V. Bachtíková: Tři kousky pro QcM
A. Vivaldi: Koncert G-dur pro dvě mandoliny, 1. Allegro, 2. Andante, 3. Allegro

Komorní skupina Litomyšlského symfonického orchestru
Edvard Grieg: Suita Peer Gynt, III. část – Asiina smrt
Ottorino Respighi: Staré tance a árie – III. Suita, l. Italiana, 2. Arie di Corte, 3. Siciliana, 4. Passacaglia

 

II.etapa
9.6.2015,út – Trmice – zámek, Kamenný sál,  19 hod
Spoluorganizátor koncertu: Kulturní středisko města Ústí n.L.

Quintetto con mandolino Praha
Antonio Vivaldi: Koncert G dur pro dvě mandoliny (Allegro, Andante, Allegro)
Jacobus Clemens non Pappa: Soutterlied (pův. vokální skladba)
Enrigue Granados: Danzas Espanolas (Galante, Oriental, Andaluza), výběr z tanců pro klavír v úpravě pro QcM

Michaela a Ivan Štrausovi Praha
Jindřich Feld: Allegro gioccoso ze Sonatiny pro dvoje housle (1.věta)
Bohuslav Martinů: Tři „Etudes facies“
Antonio Vivaldi: Sonata in B (Allegro, Andante, Allegro)

Lhotecké kvarteto Praha                  
Bedřich Smetana:  Smyčcový kvartet č. 1, e moll „Z mého života“
I. Allegro vivo appassionato, II.Allegro moderato a la Polka, III. Largo sostenuto, IV. Vivace

 

III. etapa
27.9.2015, ne – Stěžery u Hradce Králové – kostel sv. Marka, 18 hod
Spoluorganizátor: KPÚ (Klub přátel umění) ve Stěžerách u Hradce  Králové
XVI. Svatováclavský benefiční koncert

SYRINX Praha
G.P.da Palestrina: Ricercar
W. A. Mozart: Ave verum
L. Sluka: Porcinkule (Svatá cesta, Valčík)
J. S. Bach: Geburtstags-Kantate, Árie pro soprán, 3 obligátní flétny a klavír
Zpěv – Marie Hřebíčková Kozáková

Klarinetové kvarteto ZUŠ Zlín
Aleš Pavlorek: Čtyři drobky pro čtyři klarinety
1.Drobek: Hravě, 2. Drobek:  Smutně, 3. Drobek:  Žertovně, 4. Drobek:  Vesele
George Gerhwin: Prelude No. 1 (Allegro ben ritrato e deciso), Prelude No. 3 (Allegro ben ritrato e deciso)
Georg Bizet: Habanera
Terence J. Thompson: Suite City Scenes
I. A Stroll In The City,  III. Hot potato Boogie
Leonid Bernstein: West Side Story (Amerika)

Lanškrounští pištci
Jan Hanuš: Tři malé meditace na staročeské chorály
Mikolaj von Krakau: Preambulum, Hajducki, Sine nomine
Tilman Susato: Tance
Anonym: Kánon, Signore
Hans Posegga: Quartett der Mause
Cesar Bresgen: Fluturas
Ferdinand Bruckmann: Ornitologická suita / Slepice, Kukačka, Ptáci na vodě/                                                       

 IV. etapa
21. 10. 2015, st – Praha, ČMH, Karmelitská 2, 19.30 hod
Spoluorganizátor: Piccola orchestra&Piccolo coro, Marek Valášek

Piccolo coro (sbor)
Jan Novák: Exercitia mythologica

Piccolo coro& Piccola orchestra (komorní orchestr a sbor)
Bohuslav Martinů: Legenda z dýmu bramborové nati H 360

Piccola orchestra (komorní orchestr)  a Collegium Paedagogicum – smyčcový orchestr
Bohuslav Martinů: Dvojkoncert pro dva smyčcové orchestry, klavír a tympány, H  271


V. etapa
30 .11.2015 po,  Hradce Králové – sál Filharmonie,  19.30 hod
Spoluorganizátor: IMPULS Hradec Králové,  Jaroslava Vydarená, Jaromír Křováček

Komorní orchestr UHK
Gabriel Fauré: Elegie pro violoncello a orchestr op. 24
Milan Svoboda: Suita z baletu Mauglí, Zrození džungle, Malý Mauglí, Šerchánův návrat, Mauglí ve vlčí rodině, Matka vlčice, Hra s medvědem Balů, Boj se Šerchánem začíná, Slon, Mauglí se loučí s přáteli
Dirigent: Jaromír Křováček
Sólo violoncello: Štěpán Křováček

Novoměstská filharmonie
Modest Petrovič Musorgskij: Noc na Lysé hoře
Camille Saint-Saëns: Tanec kostlivců
Edward Grieg: Peer Gynt – Suita č. l – V jeskyni krále hor
Dirigent: Jaroslav Rybáček
Sólo housle: Matěj Dostál 

Komorní orchestr Jaroslava Kociana Česká Třebová
Johan Sebastian Bach:  Braniborský koncert G dur, č. 3 – Allegro noc spirito, Allegro 
Leoš Janáček: Suita pro smyčce – Moderato, Adagio, Andante con  moto, Presto, Adagio, Andante
Dirigent: Bohuslav Mimra

26. 11. 2014 Soňa Hanzalová
NIPOS-ARTAMA

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.