NF NKST 2010

DRAMATURGIE FESTIVALOVÝCH KONCERTŮ
Národního festivalu neprofesionálních komorních a symfonických těles 2010

I. etapa
17. 4. 2010, sobota – Hradec Králové sál Filharmonie, 19.00 hod
spoluorganizátor: KO Primavera, ZUŠ Hradec Králové

Litomyšlský symfonický orchestr
Joseph Haydn: Symfonie č. 1, D dur (Lukavická)
Vítězslav Novák: Slovácká suita, 1. část (V kostele)

Komorní orchestr Univerzity Hradec Králové
Martin Hybler: Tři reminiscence pro komorní orchestr a bicí
Leoš Janáček: Suita pro smyčce (výběr)

Studentský symfonický orchestr DECAPODA, ZUŠ J. Kociana, Ústí nad Orlicí
Antonín Dvořák: Humoresky č. 1 a 7
Freddie Mercury: Bohemian Rhapsody
Klaus Badelt: Piráti z Karibiku
Jacques Offenbach: Orfeus v podsvětí
Na závěr etapy společná skladba pod vedením dirigenta Geralda Maira (Rakousko): Johan Strauss: Císařský valčík

II. etapa
25. 4. 2010, úterý – Ústí nad Labem – Divadlo opery a baletu
2. 5. 2010, neděle – Drážďany – Lukaskirche
spoluorganizátor: ANKST

Spojené orchestry ČR a Německa
Antonín Dvořák: Symfonie č. 9 – e moll „Z Nového světa“, op. 95


III. etapa – Bučovice, Šlapanice
spoluorganizátor: Kyjovský komorní orchestr
29. 5. 2010, sobota – Bučovice 17.30 hod

SYRINX, flétnový soubor
G. F. Telemann: La Caccia (Preludium, Vivace)
J. S. Bach: Preludium, Badinaire
A. Dvořák: Biblická píseň č. 4, op. 99
B. Smetana: Vltava

Basfifa Praha
Orlando Lasso: Canzone
John Dowland: 6 tanců
Stanislav Jelínek: Malá suita (Preludium, Gavotta, Sarabanda, Allegr)

Kyjovský komorní orchestr
Josef Mysliveček: Symfonie D dur
Mikuláš Schneider–Trnavský: Trebas som já valach len
Jan Sáraz: Fantazie B–M

30. 5. 2010, neděle – Šlapanice – 17.00 hod
Quintetto con mandolino Praha
Peter Warlock: Capriol (Basse Dance, Bransles, Tordion, Pieds–en – l’air, Mattachins)
Štěpán Koníček: Tři balady (Keltská, Baskická, Bretoňská)

Kyjovský komorní orchestr
Josef Mysliveček: Symfonie D dur
Mikuláš Schneider–Trnavský: Trebas som já valach len
Jan Sáraz: Fantazie B–M

Smyčcový orchestr ZUŠ Meziříčí
Marc–Antoine Charpentier: Te Deum – Prelude
Anglické tance: Ritornel, Sarabanda
Pavel Josef Vejvanovský: Sonata prima A 5
Ladislav Kajstura: Skicy – Lento, Larghetto
Béla Bartók: Dudások
Jean Sibelius: Impromptu

Pardubický komorní orchestr
Robert Schumann: Láska básníkova – cyklus písní pro baryton (výběr)
Sólo Jakub Kubín
Jiří Jaroch: Vzpomínky
1. Začátek v dobré pohodě
2. Chvilka večerního rozjímání uprostřed…
3. … a nakonec žert

IV. etapa
18.–19. 9. 2010, sobota, neděle – zámek Boskovice 9. Setkání flétnových souborů
Dle přihlášek a výběru odborné rady KSH účinkují flétnové soubory

 

V. etapa
26. 9. 2010, neděle – Stěžery u Hradce Králové, kostel sv. Marka
spoluorganizátor: KPU (Klub přátel umění sv.Marka ve Stěžerách)

BONI PUERI – chlapecký pěvecký sbor Hradec Králové

Lhotecké kvarteto Praha

Zpracovala Soňa Hanzalová
hud. odd. ARTAMA

 

 

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.