NIPOS > Nahlížení v Bechyni

Nahlížení v Bechyni

Pod názvem Nahlížení proběhne ve dnech 22. – 25. října 2015 Celostátní dílna středoškolské dramatiky a mladého divadla. V prostorách Kulturního střediska města Bechyně se odehraje její šestadvacátý ročník. Přehlídka má podobu svébytné tvůrčí dílny založené právě na nahlížení do principu práce a poetiky mladých souborů.

 Na programu jsou přestavení osmi divadelních inscenací mladých divadelních souborů vybraných z celé ČR, k nimž se připojí další přihlášení zájemci, vedoucí divadelních souborů, pedagogové, studenti a členové souborů. Účastníci se budou od čtvrtka do neděle setkávat nejen na představeních, ale i na společných moderovaných diskusích. K těm jsou jako lektoři tentokrát přizváni pedagožka Ema Zámečníková a herec, performer a režisér Jakub Doubrava.

Přehlídková část akce je volně přístupná veřejnosti. Převažovat budou inscenace s výrazným autorským podílem celého souboru. Až na jednu výjimku, hru Co bys chtěl! souboru Čtvrtek večer ze ZUŠ F. L. Gassmanna z Mostu, se letos zúčastní inscenace, které zatím neprošly postupovými přehlídkami. Kromě souborů z Jindřichova Hradce, Strakonic, Mostu, Plzně a Olomouce vystoupí také slovenský soubor IMRO ze ZUŠ I. W. Kráľa z Považské Bystrice s hrou Faust / Nefaust.

Na nedělní dopoledne přizvali organizátoři pro inspiraci soubor Teď nádech a leť z Prahy s inscenací Kábul, Bagdád, Ar Raqquah, Maarran…, která se pozoruhodným způsobem vyjadřuje k problematice arabských uprchlíků. Páteční večer obohatí vernisáž výstavy známé konceptuální výtvarnice Venduly Chalánkové a taneční set DJ Mushrooma, v sobotu večer pak vystoupí vybrané rockové a folkové skupiny z Bechyně a okolí.

Akci pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci se Sdružením pro tvořivou dramatiku, Kulturním střediskem města Bechyně a občanským sdružením Tatrmani. Dílna se koná za finanční podpory Ministerstva kultury.

Podrobnější informace jsou k dispozici na www.artama.cz nebo www.drama.cz.

 

Kontakt pro média:

Jakub Hulák, NIPOS, obor dramatická výchova, dětské a studentské divadlo, tel: 605 948 056, e-mail: hulak@nipos-mk.cz

Marcela Hančilová, NIPOS, public relations, tel: 773 699 368, email: hancilova@nipos-mk.cz