NABÍDKA SEMINÁŘŮ Divadelního Pikniku Volyně 2015

HERECKÝ SEMINÁŘ

Lektor Martin Vokoun

Termín 7. – 10. května a 14. – 17. května 2015

(seminář je možné navštívit během jednoho i obou termínů)

Seminář zaměřený na hereckou práci. Od pojmenování základů herectví přes cvičení na práci s tělem a existenci v prostoru po vznik a charakterizaci konkrétní herecké postavy. Frekventanti semináře by skrze dialog a aktivní práci ve skupině měli být po absolvování schopni uvažovat o postavě z divadelního textu a její srozumitelné a smysluplné veřejné prezentaci. V semináři se bude pracovat s improvizací i s konkrétními monology a dialogy z textů.

Lektor

Martin Vokoun je absolventem oboru činoherní režie na pražské DAMU. Po čtyřletém angažmá v plzeňském Divadle J. K. Tyla je nyní na tzv. „volné noze“. Má na kontě více jak třicet profesionálních divadelních inscenací. Kromě divadelní režie se věnuje výuce herectví na pražské VOŠ herecké a vedení seminářů pro různé amatérské organizace.

 

DISKUSNÍ KLUB

Lektor Milan Schejbal

Termín 7. – 10. května a 14. – 17. května 2015

(seminář je možné navštívit během jednoho i obou termínů)

Dis­kusní klub je nově vytvořenou platformou umožňující spontánní výměnu názorů na představení uvedená v programu Divadelního Pikniku Volyně. Cílem semináře je vytvoření podmínek frekventantům k analýze inscenace, její nahlédnutí z více úhlů pohledu a formulování, sdílení a výměně názorů. Do diskusního klubu je možné přihlásit se jako stálý frekventant nebo ho navštívit dle libosti a délky vašeho pobytu ve Volyni.

Lektor

Milan Schejbal je režisérem a uměleckým šéfem Divadla A. Dvořáka v Příbrami, pedagogem pražské DAMU a lektorem mnoha celostátních a krajských přehlídek, i lektorem seminářů včetně Kurzu praktické režie.

 

JEVIŠTNÍ ŘEČ

Lektorka Eva Spoustová

Termín 7. – 10. května 2015

Co je můj hlas? Zpráva o tom, kdo jsem? Co je mé tělo vzhledem k mému hlasu? Schránka, ze které hlas vychází? Ovlivňují mé myšlenky a mé pocity nějak mé tělo a můj hlas? Mám trému, když mám mluvit nebo zpívat? Bojím se neúspěchu? Dá se proces tvorby hlasu ovlivnit tak, abych se cítil jistěji a aby můj hlas zněl lépe? Chcete si zkusit hrát se svým tělem a svým hlasem? Se svými myšlenkami a pocity? Chcete přicházet na to, jak může fungovat různý způsob komunikace ve vztahu k partnerovi na jevišti i v životě? Chcete pochopit, co všechno se skrývá pod našimi dialogy? Pokud chcete, přijďte si trochu hrát a hodně objevovat nové možnosti svého těla a svého hlasu.

Lektorka

Eva Spoustová je herečka a pedagožka jevištní řeči. Učí na pražské DAMU a vede kurzy komunikačních dovedností. Hereckou profesi vnímá především jako práci s energií a lidské tělo jako fascinující funkční celek. Baví ji hledat souvislosti.

 

Cena seminářů je 500,- (200 Kč pro členy hrajících souborů) a zahrnuje kromě samotného semináře i vstupenky na všechna představení celostátní přehlídky v daném termínu a ubytování ve vlastním spacím pytli. Máte-li zájem o kvalitnější ubytování internátního typu nebo v penzionu, pořadatelé Vám ho rádi zprostředkují v cenovém rozpětí 155,- až 400,- dle požadované kvality. 

 

Harmonogram

čtvrtek 7. 5. 2015   

19.00 – představení (nepovinné)

22.00 – registrace, seznámení s lektorem

pátek 8. 5. 2015     

3 dvouhodinové bloky semináře

3 představení

sobota 9. 5. 2015   

3 dvouhodinové bloky semináře

4 představení

neděle 10. 5. 2015 

2 dvouhodinové bloky semináře

2 představení

 

čtvrtek 14. 5. 2015 

19.00 – představení (nepovinné)

21.00 – registrace, seznámení s lektorem

pátek 15. 5. 2015   

3 dvouhodinové bloky semináře

4 představení

sobota 16. 5. 2015

2 dvouhodinové bloky semináře

3 představení

neděle 17. 5. 2015 

1 dvouhodinový blok semináře

1 představení

1 slavnostní zakončení s piknikem

 

Semináře nejsou věkově omezené!

 Zájemci se mohou hlásit nebo dotazovat u Simony Bezouškové (NIPOS-ARTAMA) na e-mailu: bezouskova@nipos-mk.cz, tel.: +420 775 508 654 nebo +420 603 584 489. 

Přihláška do semináře Divadelního Pikniku Volyně 2015