JIRÁSKŮV HRONOV 2016 – PROGRAM

 

Sobota 30. 7. 2016

Jiráskovo divadlo

16.30 – 17.55, 20.00 – 21.25

Divadlo COMMEDIA Poprad (SK) / režie: Vlado Benko              

Sergiusz Piasecki: Zápisky dostojníka Červenej armády

           

Sál Josefa Čapka

16.30 – 18.50, 20.15 – 22.35

DS Ty-já-tr/HROBESO Praha / režie: Milan Schejbal

Robin Howdon: Dokonalá svatba                                                                                                                            

 

Sokolovna

14.30 – 15.15, 18.30 – 19.15, 23.00 – 23.45

KUK-u-řice, ZUŠ Štítného Praha 3 / režie: Ivana Sobková                                    

R. Bradford. I. Sobková: Černošský Pán Bůh

 

Neděle 31. 7. 2016                                                                                                                                                                              

Jiráskovo divadlo

16.30 – 17.30, 21.15 – 22.15

HOST JH

Taneční divadlo BUFO / choreografie: Martin Pacek       

Ze života obtížného hmyzu

 

Sál Josefa Čapka

10.00 – 12.20  

DS Ty-já-tr/HROBESO Praha / režie: Milan Schejbal      

Robin Howdon: Dokonalá svatba

 

Sál Josefa Čapka

16.30 – 17.55, 19.00 – 20.25

DS bratří Mrštíků Boleradice / režie: Alena Chalupová              

B. Němcová, M. Uhde: Divá Bára

           

Sokolovna

19.0   – 20.00, 21.00 – 22.00, 23.00 – 00.00  

BLOK

Veselé zrcadlo, Gymnázium Ústí nad Orlicí / režie: Lenka Janyšová

I. Wernisch, L. Janyšová: Wernischáž

Na poslední chvíli, ZUŠ Ostrov / režie: Lucie Veličková

Daniil Charms: Jelizaveta Bam

 

Myšárna

13.30 – 14.20, 15.00 – 15.50, 18.20 – 19.10, 20.00 – 20.50, 22.45 – 23.35

Rámus a Krtek Plzeň / režie: Zdena Vašíčková                 

Z. Vašíčková na motivy V. Dyka: Antikrys

 

Pondělí 1. 8. 2016

Jiráskovo divadlo

16.30 – 18.20, 21.00 – 22.50

BLOK scénického tance a pantomimy 

Tanec, tanec… a Otevřeno Kolín 

TS Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou / Služebnice / choreografie: Magdaléna Pupík Relichová

Velký soubor ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary / (Ne)ztišená / choreografie: Petra Blau

Akordy ZUŠ Červený Kostelec / Místo / choreografie: Blanka Rejholdová

Legarmm ZUŠ Klášterec nad Ohří / Možnost přijetí světla / choreografie: Olina Rambousková

ZUŠ Lounských Praha / Jedinou cestou, jak vyléčit zranění duše, je vypovídat se… / choreografie: Tereza Herynková

Akordy ZUŠ Červený Kostelec / Krystalizace / choreografie: Blanka Rejholdová

Pantomima S. I. Brno / Na dálnici / choreografie: Josef Tichý

TS Flash Jaroměř / Částice ve vlnách / choreografie: Lenka Halašová, Jaroslava Škvorová

CUKR Rakovník / Cirkus Praha / choreografie: Eva Suková

 

Sál Josefa Čapka

14.00 – 15.25, 17.00 – 18.25, 21.00 – 22.25

Tempus Fugit Lörrach (D) / režie: Václav Špirit                        

William Shakespeare: Sen noci svatojánské

 

Sokolovna

15.30 – 16.30, 17.30 – 18.30, 19.30 – 20.30

DS D3 Karlovy Vary / režie: Petra Kohutová                   

Tomáš Vůjtek: Smíření

 

Myšárna

14.00 – 14.55, 19.30 – 20.25, 22.45 – 23.40

KUK! Praha, ZUŠ Štítného Praha 3 / režie: Ivana Sobková     

Ivana Sobková a soubor: Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme…

 

Úterý 2. 8. 2016

Jiráskovo divadlo

16.30 – 18.45, 20.30 – 22.45

Divadlo Kámen / režie: Petr Odo Macháček  

Petr Odo Macháček: Ztráta obsahu v konfekčním obalu  

 

Sál Josefa Čapka

14.00 – 14.30, 16.00 – 16.30, 18.00 – 18.30, 19.45 – 20.15 , 21.40 – 22.10  

(Z)MATKY Praha / režie: Martin J. Švejda                                 

Martin J. Švejda: BIM BAM BOM     

 

Sál Josefa Čapka

15.00 – 15.30, 17.00 – 17.30, 19.00 – 19.30, 20.40 – 21.10, 22.40 – 23.10

Děvčátko a slečny Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka / režie: Jarka Holasová 

J. Holasová, K. Prášilová, M. Němečková: Ušubraná / (od 15 let)

 

Sokolovna

11.00 – 11.25, 19.00 – 19.25

Doprovodný program

ZUŠ Na Střezině Hradec Králové / režie: Tereza Vodochodská

T. Vodochodská a soubor: Zuckerbergovy loutky

 

Myšárna

19.45 – 20.40, 21.40 – 22.35  

KUK! Praha, ZUŠ Štítného Praha 3 / režie: Ivana Sobková   

Ivana Sobková a soubor: Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme…

 

Středa 3. 8. 2016

Jiráskovo divadlo

16.30 – 18.55, 20.30 – 22.55    

DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou / režie: Marie Brtková-Trunečková       

Martin Vačkář, Ondřej Havelka: Zločin v Posázavském Pacifiku

 

Sál Josefa Čapka

20.00 – 21.15, 22.15 – 23.30    

Relikty Hmyzu / režie: Adam Pospíšil, Šimon Stiburek     

K. Čapek, A. P. Čechov, A. Pospíšil, Š. Stiburek: F.RACEK /život a dílo/     

 

Sál Josefa Čapka

14.30 – 15.05, 17.45 – 18.20, 19.00 – 19.35

JaKKdo Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka / režie: Jarka Holasová      

Jarka Holasová: Kdes holubičko lítala / (od 16 let)

 

Sokolovna

15.30 – 17.05, 20.00 – 21.35, 22.30 – 00.05   

DS Ty-já-tr/HROBESO Praha / režie: Luděk Horký                      

Martin McDonagh: Poručík z Inishmoru / (od 15 let)

 

Jiráskovo divadlo

10.00 – 12.15

Doprovodný program

HRA-NIC-e / režie: Radovan Lipus    

Renata Putzlacher: HRA-NIC-e

 

Čtvrtek 4. 8. 2016

Jiráskovo divadlo

16.30 – 18.50, 20.30 – 22.50  

Rádobydivadlo Klapý / režie: Jaroslav Kodeš     

V. Vančura, R. Felzmann: Rozmarné léto

 

Sál Josefa Čapka

14.30 – 15.45, 18.00 – 19.15       

Relikty Hmyzu / režie: Adam Pospíšil, Šimon Stiburek     

K. Čapek, A. P. Čechov, A. Pospíšil, Š. Stiburek: F.RACEK /život a dílo/      

 

Sál Josefa Čapka

19.50 – 20.25, 21.30 – 22.05, 22.50 – 23.25

JaKKdo Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka / režie: Jarka Holasová     

Jarka Holasová: Kdes holubičko lítala / (od 16 let)

 

Sokolovna

19.50 – 21.05, 22.30 – 23.45

Teď nádech a leť Pardubice / režie: David Zelinka           

David Zelinka: Slepice není pták, Ukrajina není cizina    

 

Myšárna

14.30 – 15.20, 17.00 – 17.50, 21.30 – 22.20

Buddeto! Plzeň / režie: Michal Ston   

Buddeto! Plzeň: Přemnohá dobrodružství, jakož i hrdinské skutky rytířů nízkého stolu – útržky eposu

 

Pátek 5. 8. 2016

Jiráskovo divadlo

16.30 – 18.05, 20.00 – 21.35

Mrsťa Prsťa Kouřim / režie: Martin Drahovzal     

W. Skakespeare, M. Drahovzal: Mnoho povyku pro nic

 

Sál Josefa Čapka

14.30 – 15.05, 15.30 – 16.05, 17.30 – 18.05, 18.30 – 19.05, 20.30 – 21.05  

Vozichet Jablonec nad Nisou / režie: Rudolf Hancvencl

Rudolf Hancvencl na lidové motivy: V jednom lese, v jednom domku

 

Sokolovna

10.00 – 11.15, 14.30 – 15.45, 17.30 – 18.45     

Teď nádech a leť Pardubice / režie: David Zelinka   

David Zelinka: Slepice není pták, Ukrajina není cizina  

           

Myšárna

18.30 – 19.20, 20.00 – 20.50

Buddeto! Plzeň / režie: Michal Ston     

Buddeto! Plzeň: Přemnohá dobrodružství, jakož i hrdinské skutky rytířů nízkého stolu – útržky eposu

 

Doprovodný program

Jiráskovo divadlo

23.00 – 23.50

NANOHACH

Lea Švejdová, Marta Trpišovská a Michal Záhora: Dialogy

 

Sobota 6. 8. 2016   

Jiráskovo divadlo

16.30 – 16.55, 20.00 – 20.25

TS Light při ZUŠ Na Popelce Praha 5 / režie: Lenka Tretiagová   

M. Kratochvíl, L. Tretiagová: Puntíkáři, pachatelé dobrých skutků

 

Sál Josefa Čapka

18.00 – 19.15, 19.45 – 21.00

HOST JH         

Geisslers Hofcomoedianten / režie: Petr Hašek    

G. B. Andreini, H. Kebrtová: Magdaléna lascivní a kajícná     

 

Myšárna

14.00 – 15.00, 17.30 – 18.30

HOST JH

Martin Hak  

Živé vyprávění   

Informace k objednávce vstupenek

Objednávka vstupenek

Objednávku vstupenek odešlete na e-mail: reditel@kulturahronov.cz

Pomozte nám zlepšit náš web povolením cookies.