6. část – pohyb

lektorka Lenka Jíšová na TTH 2012 v Bechyni

Divadlo z různých úhlů pohledu

Závěrečná část vzdělávacího cyklu o šesti částech: improvizace, dramaturgie a autorské psaní, herectví, režie, scénografie a site specific, pohyb. Cyklus je určen divadelníkům, kteří chtějí jít vlastní osobitou cestou a rozvíjet svůj tvůrčí potenciál, zkušenějším, méně zkušeným i začínajícím hercům, režisérům a vedoucím divadelních skupin (mladé a experimentující divadlo, divadlo poezie atd).

Účastníci se postupně potkávají s šesti různými lektory, s odborníky, s lidmi, kteří mají na divadlo různé pohledy. Také se mění místo konání akce, jezdí se za samotným lektorem nebo si lektor místo určí. Například lektor dramaturgie Petr Michálek nás pozval do Zlína, kde je ředitelem Městského divadla Zlín. Tomáš Žižka, lektor scénografie a site specific, zvolil jako místo konání město Svitavy. Další části probíhaly v Praze: herectví s Hanou Frankovou, režie s Janem Holcem, improvizace s Janou Machalíkovou a Hanou Malaníkovou.

Lektorkou poslední, pohybové části cyklu je Lenka Jíšová, proto jsme se rozhodli dva termíny ze čtyř strávit s ní v Plzni v prostoru Moving Station. Každá část trvá vždy čtyři víkendy (jednou za měsíc víkend).

Termíny: 21.–23. února a 17.–19. dubna 2020 v Praze, 13.–15. března a 29.–31. května 2020 v Plzni

Pořádá: NIPOS-ARTAMA, Praha
Spolupořadatel v Praze: Prostor 8, Praha 2
Spolupořadatel v Plzni: Moving Station, Plzeň

Přihlášky přijímáme i po zahájení kurzu, účast na všech setkáních není podmínkou!

Informace: Jakub Hulák, hulak@nipos.cz, tel. 778 702 490.