Divadlo z různých úhlů pohledu V. část

DIVADLO Z RŮZNÝCH ÚHLŮ POHLEDU
(cyklické vzdělávání)

5. část – dílna scénografie a site specific s Tomášem Žižkou
Čtyři víkendová setkání v Praze: 7.-9. září, 12.-14. října, 2.-4. listopadu, 7.-9. prosince 2012

LAByrint dramatického srdce a ráj prostorového světa – TOMÁŠ ŽIŽKA

„Pilně cvičit smysly ve správném chápání rozdílu mezi věcmi, znamená klást základy veškeré moudrosti, učí moudré výmluvnosti a všem moudrým úkonům v životě.“ (J. A. Komenský)

Když se scénografie snaží uchopit a zároveň pochopit místo, prostor a prostředí, dělá hodně grafických stop, jasných kontur a konkrétních kompozic. Narozdíl od scénického designu se scénografie vyjadřuje v  popsaných strukturách a tvarech. Scénický design mnohem razantněji tvaruje mechaniku, estetiku i důsledek dramatického činu…, avšak ani jedno ani druhé slovo v sobě nepromítá celistvost, pro kterou se scénograficko-designová profese rozhodla vzniknout a specifikovat se jako řemeslo nebo samostatné umění.

LAB je praktickým zkušenostním mobilním ateliérem pro různé scénické události a řešení, který dává účastníkům prostor k nalézání vlastního scénografického a výtvarného názoru.

Jednotlivé části cyklického vzdělávání zahrnují tyto okruhy: improvizace s Janou Machalíkovou, dramaturgie a tvůrčí psaní s Petrem Michálkem, herectví s Hanou Frankovou, režie s Martinem Vokounem (už proběhly), scénografie s Tomášem Žižkou a pohyb s Annou Caunerovou (2013).

DIVADLO Z RŮZNÝCH ÚHLŮ POHLEDU probíhá ve Studiu Divadla Kámen Praha.

Kontakt: Lenka Huláková, NIPOS-ARTAMA, P.O.BOX 12 / Blanická 4, 120 21 Praha 2, hulakova@nipos-mk.cz, 221507974, 604433485