Divadlo z různých úhlů pohledu – 3. část

Divadlo z různých úhlů pohledu aneb… Cyklické vzdělávání, které se nachází ve své třetí části ze šesti – u herecké práce s Hanou Frankovou.

Po návštěvách Městského divadla Zlín, kde probíhala polovina druhé části (dramaturgie a autorské psaní) s Petrem Michálkem, jsme se usídlili opět v Divadle Kámen (Praha – Karlín). S Hankou Frankovou využívají účastníci kurzu k herecké práci text F. García Lorcy Yerma a také Dvojhlas Vladimíra Fekara. Každý seminarista si navíc na prvním setkání připravil svůj vlastní monolog, který dále rozvíjí. Na víkendových setkáních nechybějí herecké techniky Michajla Čechova ani Stanislavského metoda. Setkání jsou vždy čtyři s každým z lektorů – čtyři víkendy během čtyř měsíců. Po herectví je na řadě režie s Martinem Vokounem. Do třetí části je přihlášeno sedmnáct účastníků, většina z nich prošla i první a druhou částí (improvizace s Janou Machalíkovou, dramaturgie s Petrem Michálkem). Celkem proběhne šest částí – před námi jsou dvě neprobádané – scénografie a site specific (Tomáš Žižka) a pohyb (Anna Caunerová).

Během dalšího pracovního víkendu 11.-13. listopadu, odehraje v rámci kurzu Divadlo Kámen svou nejnovější hru Ras al Chajma (12. listopadu v sobotu) a po představení se poprvé v historii uskuteční tzv. intelektuální taškařice (povídání o viděném) s profesorem Janem Císařem a dalšími hosty. Všichni jste srdečně zváni.