NIPOS > Divadelní Piknik Volyně nabídne nejlepší amatérské činoherní inscenace

Divadelní Piknik Volyně nabídne nejlepší amatérské činoherní inscenace

Celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla, jejíž 21. ročník se letos koná, se poprvé uskuteční ve Volyni pod názvem Divadelní Piknik. Ve dvou prodloužených víkendech 10. – 13. a 17. – 20. května 2012 na ni bude k vidění 16 nejlepších inscenací letošní sezóny, které vybrala programová rada z návrhů vzešlých ze 17 krajských postupových přehlídek. Těch se zúčastnilo přes 100 souborů.

Program bude rozmanitý. Nebude v něm chybět klasická dramatika ale ani fantasy. Těšit se můžete na Dům Bernardy Albové (F. G. Lorca) v podání Divadla v Lidovém domě Vsetín nebo na dramatizaci Mužů ve zbrani jednoho z nejslavnějších autorů fantasy Terryho Pratchetta Divadýlka na dlani Mladá Boleslav. Program přehlídky obohatí i česká premiéra textu rumunské dramatičky Aliny Nelegy Cadaridu Amalia dýchá zhluboka aneb Internacionála, kterou do Volyně přiveze DS Karla Čapka Děčín. Hostem přehlídky je Buranteatr Brno, letos nominovaný na Cenu Alfreda Radoka, který festival zakončí inscenací Obraz (Yasmina Reza).  Slavnostní zakončení přehlídky spojené s vyhlášením výsledků a předáním ocenění se uskuteční na místní plovárně formou (divadelního) pikniku.

Během festivalu budou k jednotlivým inscenacím probíhat diskusní fóra. V lektorském sboru zasednou Kateřina Baranowska (scénografka), Petr Hašek (režisér), Jaromír Hruška (režisér), Petr Christov (divadelní teoretik) a Štěpán Pácl (režisér). Pro zájemce jsou připraveny i tematické semináře: Herec a improvizace (Luděk Horký), Dramaturgicko-režijní seminář (Martin Vokoun), Diamant a ocel… (s tajenkou, která teprve přijde) (Eva Spoustová) a Kritická analýza (Radvan Pácl a Milan Schejbal).

Celostátní přehlídku z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá Národní informační a poradenské středisko pro kulturu – jeho útvar ARTAMA ve spolupráci s městem Volyně, MMKC Volyně a DS PIKI Volyně. Ministerstvo kultury poskytlo dotaci ve výši 500 000 Kč,  Jihočeský kraj ve výši 60 000 Kč a Jaderná elektrárna Temelín 50 000 Kč.


V případě zájmu o další informace nebo fotografie  kontaktujte:

odbornou  pracovnici  NIPOS-ARTAMA – Mgr. Simonu Bezouškovou

tel: +420 603 584 489

e-mail: bezouskova@nipos-mk.cz


Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS), útvar ARTAMA
Blanická 4, 120 21 Praha 2
www: www.nipos-mk.cz
tel: 221 507 900
fax: 221 507 929


odborný pracovník NIPOS-ARTAMA