NIPOS > Divadelní Piknik Volyně nabídne nejlepší amatérské činoherní inscenace

Divadelní Piknik Volyně nabídne nejlepší amatérské činoherní inscenace

Divadelní Piknik Volyně, celostátní přehlídka amatérských činoherních a hudebních divadel, se letos uskuteční ve dvou prodloužených víkendech 7. – 10. a 14. – 17. května 2015. V jeho programu se objeví 18 nejlepších inscenací letošní sezóny, které vybrala programová rada z návrhů vzešlých ze 17 krajských postupových přehlídek. Těch se zúčastnilo přes 100 souborů.

Program bude rozmanitý. Nebude v něm chybět klasická dramatika, autorské divadlo, ani muzikál nebo dokonce kabaret. Přehlídku zahájí 7. 5. od 19,30 Divadlo De Facto Mimo Jihlava autorskou komedií z prostředí kurzů sebeovládání a sebeprosazování Žijí mezi námi.  Milovníci fantasy si jistě přijdou na své, navštíví-li  8. 5. od 10 hodin dramatizaci díla Terryho Pratchetta My, svobodnej národ v podání Divadýlka na dlani Mladá Boleslav. Ryzí kabaret s názvem S úsměvem nepilota do Volyně přiveze a představí 8. 5. v 15 hodin Kočovné divadlo Ad Hoc. V neposlední řadě se diváci mohou těšit 8. 5. v 19 hodin na muzikál Jak Švédové L. P. 1645 Brno marně dobývali aneb Bylo nebylo v podání Ořechovského divadla Ořechov.

Hostem přehlídky bude Divadlo Spektákl, které ve Volyni na Městské plovárně představí 17. 5. od 10 hodin open air projekt Fraška o Dušanově duši. Na tomtéž místě se formou divadelního pikniku uskuteční i slavnostní zakončení přehlídky spojené s vyhlášením výsledků a předáním ocenění.

Během festivalu budou k jednotlivým inscenacím probíhat diskusní fóra. V lektorském sboru zasednou Kateřina Baranowska (scénografka), Luděk Horký (dramaturg), Jaromír Hruška (režisér), Petr Christov (divadelní teoretik), a Jan Šotkovský (dramaturg). Pro zájemce jsou připraveny i tematické semináře: Jevištní řeč (lektorky Evy Spoustové), Herecký seminář (lektora Martina Vokouna) a volně přístupný Diskusní klub (pod vedením Milana Schejbala).

Celostátní přehlídku z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, jeho útvar ARTAMA ve spolupráci s městem Volyně, Volyňskou kulturou a DS PIKI Volyně. Finanční prostředky poskytlo Ministerstvo kultury, Jihočeský kraj a Město Volyně.

Přehlídka se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana.

Více informací naleznete na www.divadelnipiknik.cz.