NIPOS > Dětské sbory v Uničově

Dětské sbory v Uničově

Ve dnech 29. – 31. května 2015 se v Uničově uskuteční jubilejní 25. celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů, která je tradičním vyvrcholením celoroční umělecké práce pedagogů a žáků v oboru sborový zpěv v celé České republice.

Koncertní síň města Uničov přivítá na svém pódiu celkem 16 sborů vybraných na krajských postupových přehlídkách a 1 sbor, který se přehlídky zúčastní jako host. Posluchači mohou zhlédnout celkem pět přehlídkových koncertů. V pátek 29. května se na zahajovacím koncertě představí sedm sborů. V sobotu 30. května proběhnou během dopoledne dva koncerty, na kterých bude zpívat dalších devět sborů vybraných na krajských postupových přehlídkách. Na odpoledním koncertu vystoupí jako host vynikající dětský pěvecký sbor Carmina z Rychnova nad Kněžnou pod vedením sbormistra Karla Štrégla. Večerní závěrečný koncert všech zúčastněných sborů začne v 19 hodin.

Obyvatelé města i jeho návštěvníci mohou všechny zúčastněné sbory slyšet při společném zpěvu na Masarykově náměstí v sobotu 30. května v 16 hodin společně s Dechovým orchestrem ZUŠ Uničov  a Dechovým orchestrem Haná.

V letošním roce se na 14 krajských postupových přehlídkách představilo celkem 179 sborů s více než 5500 dětmi. Nejpočetnější zastoupení dětských pěveckých sborů bylo v Pardubickém, Moravskoslezském a Libereckém kraji.

Celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá NIPOS-ARTAMA a Městské kulturní zařízení Uničov. Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby /www.amaterskatvorba.cz/.