NIPOS > Dětské sbory v Uničově

Dětské sbory v Uničově

Tisková zpráva / 15. května 2018

Dětské sbory v Uničově

Ve dnech 25.‒27. května 2018 se v Uničově uskuteční 28. celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů, která je tradičním vyvrcholením celoroční umělecké práce pedagogů a žáků v oboru „sborový zpěv“ v celé České republice.

V letošním roce se na všech 14 krajských postupových přehlídkách představilo více 5500 dětí. Nejpočetnější zastoupení dětských pěveckých sborů bylo v Pardubickém, Libereckém, Plzeňském a Ústeckém kraji.

Koncertní síň města Uničov přivítá na svém pódiu celkem 14 sborů vybraných na krajských postupových přehlídkách a 1 sbor, který se přehlídky zúčastní jako host. Posluchači mohou shlédnout celkem čtyři přehlídkové koncerty. V pátek 25. května se na večerním zahajovacím koncertě představí sedm sborů. V sobotu 26. května se v dopoledních hodinách uskuteční koncert, na kterém bude zpívat dalších sedm sborů vybraných na krajských postupových přehlídkách. Na odpoledním koncertu vystoupí jako host vynikající dětský pěvecký sbor Medvíďata z Českého Krumlova pod vedením sbormistra Lukáše Holce. Večerní závěrečný koncert všech zúčastněných sborů začne v 18.00.

Obyvatelé města i jeho návštěvníci mohou všechny sbory slyšet při společném zpěvu na Masarykově náměstí v sobotu v 15.00 společně s Dechovým orchestrem Haná.

Celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů se koná pod záštitou ministra kultury Ilji Šmída a z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury ji pořádá NIPOS-ARTAMA a Městské kulturní zařízení Uničov. Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby www.amaterskatvorba.cz.

  

Kontakty pro média:

Michaela Králová, obor dětský sborový zpěv, tel.: 728 126 676, 221 507 977, e-mail: kralova@nipos.cz

Josef Dušek, public relations, tel.: 778 702 494, e-mail: dusek@nipos.cz