Dětská scéna 2022 – program

50. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů
50. celostátní přehlídka dětského divadla

DENÍK DĚTSKÉ SCÉNY 2022

PÁTEK 10. června  
10.00–12.45prezence recitátorů s doprovodem a seminaristů třídy R
13.00–21.30prezence seminaristů tříd A–D
13.00–13.20zahájení přehlídky a dílny dětských recitátorů
13.30–14.30dílny pro recitátory 2., 3. a 4. kategorie
 seminář R
15.00–18.00vystoupení recitátorů 3. věkové kategorie
19.30–21.00beseda lektorského sboru s recitátory 3. kat. a jejich doprovodem
 diskusní klub pro doprovod recitátorů 2. a 4. kat.
 dílny pro recitátory 2. a 4. kategorie
 seminář R
21.45informační schůzka pro seminaristy tříd A–D
  
SOBOTA 11. června  
8.15–9.15dílny pro recitátory 2., 3. a 4. kategorie
 seminář R
9.00–12.30semináře A–D
9.30–12.30vystoupení recitátorů 4. věkové kategorie
10.00–11.251. blok přehlídky – vystoupení pro veřejnost
14.00–15.501. blok přehlídky – vystoupení pro účastníky Dětské scény
 zahájení přehlídky dětského divadla
 Mon Dieu!, Tři boty, ZŠ a MŠ Třebotov
 ?, KUKíci, ZUŠ Štítného, Praha 3
16.15–17.45beseda lektorského sboru s recitátory 4. kat. a jejich doprovodem
 diskusní klub pro doprovod recitátorů 2. a 3. kat.
16.15–18.15dílny pro recitátory 2. a 3. kategorie
 seminář R
16.15–17.00diskuse lektorského sboru s vedoucími souborů vystupujících v 1. bloku
16.15–17.15dětský diskusní klub
17.15–18.15veřejná diskuse o představeních 1. bloku
18.30–19.30raut pro recitátory
20.00–20.50host přehlídky: Šípková Růženka, Divadlo DRAK, Hradec Králové
  
NEDĚLE 12. června  
8.15–9.15dílny pro recitátory 2., 3. a 4. kategorie
9.00–11.30vystoupení recitátorů 2. věkové kategorie
9.00–12.30program pro děti ze souborů
9.00–13.00semináře A–D
10.00–11.202. blok přehlídky – vystoupení pro veřejnost
13.00–14.30beseda lektorského sboru s recitátory 2. kat. a jejich doprovodem
 diskusní klub pro doprovod recitátorů 3. a 4. kat.
 dílny pro recitátory 3. a 4. kategorie
 seminář R
15.00–16.302. blok přehlídky – vystoupení pro účastníky Dětské scény
 Strašidelná pravda, ZUŠ Popelka, Praha 5
 Kocomour, ZUŠ Vítězslava Nováka, Jindřichův Hradec
 Když vykoukne sluníčko, Tkanička, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
17.00–17.45diskuse lektorského sboru s vedoucími souborů vystupujících v 2. bloku
17.00–18.30dětský diskusní klub
18.00–19.15veřejná diskuse o představeních 2. bloku
20.30–21.00host přehlídky: Dievča z morského dna, Prvosienka, ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka, Zákamenné
  
PONDĚLÍ 13. června  
8.30–12.30semináře A–D
8.30–12.00program pro děti ze souborů
9.00–11.203. blok přehlídky – vystoupení pro veřejnost
14.00–16.353. blok přehlídky – vystoupení pro účastníky Dětské scény
 Městečko Planermo, Nanervy, ZUŠ Planá
 Založení klubu divných dětí, Kompoty, ZUŠ Klecany
 Jen jestli si nevymejšlíš, NeDiUS, MěKS Vodňany
 O neposlušných kůzlátkách, 4. A, ZŠ Rousínov
17.00–17.45diskuse lektorského sboru s vedoucími souborů vystupujících v 3. bloku
17.00–18.30dětský diskusní klub
18.00–19.30veřejná diskuse o představeních 3. bloku
20.00–21.00host přehlídky: Bombarďák (koncert)
  
ÚTERÝ 14. června  
8.30–12.30semináře A–D
8.30–12.00program pro děti ze souborů
9.00–11.204. blok přehlídky – vystoupení pro veřejnost
14.00–16.304. blok přehlídky – vystoupení pro účastníky Dětské scény
 Poslední krajka, 7. ročník Divadla Vydýcháno, ZUŠ Liberec
 Ten, co se nepovedl, AD/Hadi, ZUŠ Turnov
 kulato.barevno., Stonožka ve sprše, ZUŠ F. L. Gassmanna, Most
 Krabat, MYŠMAŠ, SVČ Lužánky, Brno
17.00–17.45diskuse lektorského sboru s vedoucími souborů vystupujících ve 4. bloku
17.00–18.30dětský diskusní klub
18.00–19.30veřejná diskuse o představeních 4. bloku
20.30–21.15host přehlídky: Hudebně poetický večírek ke 100. výročí narození Jana Skácela (a k 50. výročí Dětské scény), Pavla Šefrnová a Johana Vavřínová
  
STŘEDA 15. června  
8.30–12.30semináře A–D
8.30–12.00program pro děti ze souborů
9.00–10.355. blok přehlídky – vystoupení pro veřejnost
14.00–15.405. blok přehlídky – vystoupení pro účastníky Dětské scény
 Havrane…, MY, ZUŠ Leoše Janáčka, Frýdlant nad Ostravicí
 Světýlko v dálce, Studio Šrámkova domu, MKS Sobotka
 Eva H., Nejmenší částice, ZUŠ F. L. Gassmanna, Most
16.15–17.00diskuse lektorského sboru s vedoucími souborů vystupujících v 5. bloku
16.15–17.45dětský diskusní klub
17.15–18.45veřejná diskuse o představeních 5. bloku
20.30ukázky z práce seminářů
  
ČTVRTEK 16. června  
8.30–12.00semináře A–D
Feedback