Ceny a ocenění Tanec, tanec… 2022

Speciální cena porotkyně Marie Kinsky byla udělena choreografii Myšlenkové pochody v interpretaci a tvorbě Anežky Kvapilové ze ZUŠ Iši Krejčího Olomouc.

Speciální cena porotce Honzy Malíka byla udělena choreografii Dotek svět(l)a v interpretaci NoTa Plzeň v choreografii Lenky Jíšové a skupiny.

Speciální cena porotce Víta Maloty byla udělena choreografii …nejsem, v interpretaci Velkého souboru ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary v choreografii Petry Blau a tanečnic.

Speciální cena porotkyně Elvíry Němečkové byla udělena choreografii Do tmy v interpretaci skupiny Apsara ZUŠ Jihlava v choreografii Hany Zudové a tanečnic.

Speciální cena porotce Tomáše Žižky byla udělena choreografii Impulsy v interpretaci ZUŠ Iši Krejčího Olomouc v choreografii Jany Baranové a kolektivu.

Speciální cena poroty za výjimečný počin byla udělena choreografii Maagal v interpretaci Tanečního a pohybového studia Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou v choreografii Ludmily Rellichové a souboru.

Cena města tance za výrazný umělecký počin a osobitou výpověď v tanci byla udělena choreografii Bez rovnováhy v interpretaci ZUŠ Náchod v choreografii Jany Faltové a děvčat. Cena je spojena s finančním darem ve výši 20.000,- Kč, který je určený vedoucímu skupiny k vytvoření nového autorského díla a jeho uvedení na Tanec, tanec… 2023. Cenu na základě doporučení odborné poroty 36. celostátní přehlídky mládeže a dospělých předal osobně náměstek primátora pro oblast humanitní statutárního města Jablonce nad Nisou.