NIPOS > Celostátní přehlídka dětských školních pěveckých sborů

Celostátní přehlídka dětských školních pěveckých sborů

Na 20. ročníku přehlídky,  se představí se 18 dětských pěveckých sborů ze všech krajů České republiky.

Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury ji pořádá NIPOS, útvar ARTAMA ve  spolupráci s Rychnovským dětským pěveckým sborem.

Přehlídka se uskuteční ve dnech 28. – 30. května 2010
a proběhne v Pelclově divadle v Rychnově nad Kněžnou.

Na pátečním zahajovacím koncertě vystoupí královéhradecký dětský pěvecký sbor Jitro, který se řadí mezi přední dětské sbory u nás. Na obou hlavních sobotních přehlídkových koncertech se představí 16 sborů, které byly vybrány na 14 krajských postupových přehlídkách. Na závěrečném koncertě pak vystoupí pořadatelský sbor Carmina z Rychnova nad Kněžnou spolu s Mladým týnišťským bigbandem, pod uměleckým vedením Karla Štrégla, sbormistra Rychnovského dětského sboru.

Do Rychnova nad Kněžnou se na poslední květnový víkend sjede přes 700 dětských zpěváků, jejichž práci bude sledovat šestičlenná odborná porota, složená ze sborových dirigentů a členů odborné rady oboru dětský sborový zpěv.

Svou účast v porotě přislíbili: PhDr. J. Macková, J. Zajíček, Mgr. et MgA. M. Valášek PhD., T. Motýl, Mgr. K. Štrégl a K. C. Conlan (USA).Srdečně zveme širokou veřejnost na všechny koncerty jubilejní 20. přehlídky!

 

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu     
Blanická 4, 120 21 Praha 2

Útvar ARTAMA – dětský sborový zpěv      
Kontakt: Miloslava Fousková, e-mail: fouskova@nipos-mk.cz