STÁTNÍ PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

informace • konzultace • semináře • festivaly • publikace • periodika

Kontakt: NIPOS • P.O.Box 12 • Fügnerovo náměstí 1866/5 • 120 21 Praha 2
telefon: 221 507 900 • e-mail: nipos@nipos-mk.cz

English summaryAbout NIPOS


Zpět na úvodní stránku

NIPOS >> Pro média

Divadelní Piknik Volyně nabídne nejlepší amatérské činoherní inscenace

Divadelní Piknik Volyně nabídne nejlepší amatérské činoherní inscenace

Divadelní Piknik Volyně, celostátní přehlídka amatérských činoherních a hudebních divadel, se letos uskuteční ve dvou prodloužených víkendech 4. – 7. a 11. – 14. května 2017. V jeho programu se objeví 20 nejlepších inscenací letošní sezóny, které vybrala programová rada z návrhů vzešlých z 18 krajských postupových přehlídek. Těch se zúčastnilo přes 100 souborů.

Program bude rozmanitý. Nebude v něm chybět klasická dramatika, muzikál, autorské divadlo, kabaret nebo improvizace. Přehlídku zahájí MDS Cyrano České Budějovice s autorským muzikálem Cyrano. Světovou premiéru textu Julie Cho Archiv jazyků představí Divadlo poPUD Brno. Příznivce filmu Solaris jistě nadchne stejnojmenná inscenace Divadla Klas /Zdrhovadla Klášterec nad Ohří.  Diváci se mohou těšit i na osvědčené amatérské divadelní soubory. Latrina Magika při V.A.D. Kladno zahraje Valérii a týden divů. Rádobydivadlo Klapý tentokrát sáhlo po současném dramatu irské autorky Mariny Carr U Kočičí bažiny.  Přehlídku uzavře Kočovné divadlo Ad Hoc se svým novým autorským kabaretem Nové TV. 

Účastníci se mohou těšit na PIQUE-NIQUE QUIZ – celopřehlídkovou soutěž pro diváky o piknikový koš, na BURKE CUP – soutěž (nejen) divadelních týmů o pobyt na příštím ročníku zdarma a již tradiční noční opékání buřtů a všudypřítomné buchty pana Tichého.  Slavnostní zakončení přehlídky spojené s vyhlášením výsledků a předáním ocenění se uskuteční formou divadelního pikniku.

Během festivalu budou k jednotlivým inscenacím probíhat diskusní fóra. V lektorském sboru zasednou Kateřina Baranowska (scénografka), Aleš Bergman (režisér a pedagog herectví), Jaromír Hruška (režisér), Zdeněk Janál (dramaturg) a Michal Zahálka (divadelní teoretik). Pro zájemce jsou připraveny i tematické semináře: Jevištní řeč (lektorky Evy Spoustové), Herecký seminář (lektora Luďka Horkého), Dramaturgie (lektora Jana Šotkovského) a volně přístupný Diskusní klub (pod vedením Milana Schejbala).

Přehlídka se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana. Celostátní přehlídku z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, jeho útvar ARTAMA, ve spolupráci s městem Volyně, Volyňskou kulturou a DS PIKI Volyně. Finanční prostředky poskytlo Ministerstvo kultury, Jihočeský kraj a Město Volyně.

Více informací naleznete na www.divadelnipiknik.cz.

 

Vloženo 28. 04. 2017 v 10:20 do kategorie Pro média.

Zhlédnuto 42 krát, z toho dnes 1 krát.

 
Informace o ochraně osobních údajů na webu NIPOS